Сьогодні, 23 березня, за дорученням Голови облдержадміністрації Сергія Борзова, перший заступник Голови облдержадміністрації Наталя Заболотна провела робочу онлайн нараду з членами Вінницької регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.
Наталя Заболотна, як голова регіональної координаційної ради, що є консультативно-дорадчим органом, довела до відома присутніх його оновлений склад, наголосивши, що саме завдяки діяльності Ради вдалося забезпечити взаємодію громадських організацій, усіх зацікавлених служб та органів влади у боротьбі з туберкульозом та ВІЛ-СНІД.
«На жаль, пандемія COVID-19, суттєво відволікає як матеріальні ресурси, так і фахівців. Найбільш яскравою ілюстрацією цього є завантаження медичних працівників первинної ланки при щоденній реєстрації від 600 до 900 і більше хворих на COVID-19 та ще тисяч осіб з проявами респіраторних захворювань, про які не слід забувати»,- відзначила посадовиця.
Наталя Заболотна зауважила, що відповідно до статистичних даних, на Вінниччині спостерігається зниження захворюваності новими формами туберкульозу на 39,4% та захворюваності на ВІЛ- СНІД на 9,1-%, в порівнянні до рівня 2019 року.
Разом з тим, посадовиця наголосила, що особи, хворі на туберкульоз чи ВІЛ мають ослаблену імунну систему: «Тож в умовах пандемії COVID-19 ми маємо працювати над недопущенням погіршення епідемічної ситуації з цих захворювань. Саме плідна робота Координаційної Ради, до складу якої входять досвідчені фахівці з інфекційних захворювань, буде одним із важелів, який працюватиме на попередження та полегшення епідситуації»,- зауважила голова регіональної координаційної ради.
Однією з першочергових задач оновленої Ради Наталя Заболотна назвала організацію взаємодії з новими територіальними органами влади, а саме – 63-ма територіальними громадами, які утворені внаслідок децентралізації. Координаційна рада має всіляко сприяти наданню громадам практичної допомоги в організації роботи з протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІД як у напрямку виявлення хвороб, так і їх профілактики.
«Впевнена, що спільними зусиллями ми зможемо отримати позитивні результати, використовуючи власний та міжнародний досвід у рамках програми Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», яка буде підтримуватись протягом 2021-2023 років»,- підсумувала Наталя Заболотна.
Згідно з порядком денним, учасники онлайн наради заслухали виступ заступника голови регіональної координаційної ради Ольги Задорожної «Про роботу та структуру регіональної координаційної ради з питань туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІД на 2021 рік» та презентацію директора Вінницького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігоря Матковського «Про здійсненні заходи з питань протидії ВІЛ-інфекції СНІД за 2020 рік і проблематику для вирішення в 2021році».
Про здійснені заходи з подолання розповсюдження туберкульозу за 2020 рік та проблемні питання для опрацювання в 2021 році під час наради доповідав директор Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» ВОР» Олександр Служивий.
На завершення, про внесок Вінницького обласного відділення Всеукраїнської
благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»,
у виконанні заходів з протидії ВІЛ-інфекції СНІД, туберкульозу та гепатитів В і С за 2020 рік, інформувала учасників зібрання Голова правління обласного відділення Оксана Шевчук.
За підсумками наради прийнято протокольне рішення Вінницької регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, спрямоване на подальшу роботу, як на обласному так і на первинному і вторинному рівнях медичної допомоги.