Як повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я і реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко, на Вінниччині від початку проведення вакцинальної кампанії щеплено 124 534 людей. Одну дозу отримали 89 799 людей, повністю імунізовані - 34 755 людей. У всеукраїнському рейтингу охоплення населення вакцинацією Вінниччина займає 7 місце, показник 429 на 100 тис. нас.
За словами посадовиці, щеплення населення області проти COVID-19 проводять трьома видами вакцин. Загалом область отримала 40 950 доз вакцини Pfizer-BioNTech, 33 200 доз вакцини AstraZeneca, 45 720 доз вакцини CoronoVac.
«Усі три – безпечні, пройшли випробування, схвалені до екстреного використання ВООЗ. Їхня ефективність доведена, вони офіційно зареєстровані в Україні. Запаси вакцин постійно оновлюються», – наголосила Тетяна Бондаренко.
За її словами, до проведення вакцинальної кампанії проти COVID-19 на Вінниччині залучено 548 медичних працівників, працює 134 пункти щеплень та 44 мобільних бригади. У вихідні вакцинація доступна у 12 Центрах масової вакцинації, які розташовані у громадських місцях. Щеплення там проводяться з забезпеченням усіх протиепідемічних заходів. Так, протягом суботи-неділі, 3-4 липня, на Вінниччині в 12 ЦМВ проведено 758 щеплень вакциною CoronoVac.
Вакциною Pfizer-BioNTech щеплюють медиків, освітян, держслужбовців та організовані колективи ( для проведення вакцинації підприємство має зібрати не менше 50 охочих та подати заявку на електронну адресу ДОЗ та Р ОДА). Вакциною CoronoVac щеплюють усіх охочих віком 18+. AstraZeneca використовується на даний час для введення другої дози тим, хто отримав першу дозу вакциною AstraZeneca (Covisheld) .
Тетяна Бондаренко повідомила, що на минулому тижні у п’ятницю, 2 липня, у Вінниці зареєстровано випадок смерті 47-річного вінничанина. 2 липня о 13:45 мобільною бригадою йому було проведено щеплення вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech (серія FD0927, термін придатності до 30.09.2021 року). Протягом 1 години після щеплення чоловік почувався задовільно. Через 3,5 годин після щеплення з’явились скарги на нудоту, втрату свідомості. О 17:02 була викликана екстрена медична допомога, яка о 17.10 прибула на місце та провела реанімаційні заходи. На жаль, о 18:02 медики констатували смерть чоловіка.
Тетяна Бондаренко зазначила, що 2 липня мобільною бригадою було вакциновано 138 людей, НППІ на даний час не зареєстровано. У 5 інших осіб, які щепились з одного флакона з померлим – стан задовільний.
«Від імені Департаменту охорони здоров`я та реабілітації ОДА висловлюємо щирі співчуття родині та близьким померлого у такий важкий момент. Для розслідування цієї події та встановлення причин її виникнення Департаментом охорони здоров`я та реабілітації вживаються всі необхідні заходи. Наразі цей випадок розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Вінницької області», – наголосила посадовиця.
Тетяна Бондаренко також зазначила, що за даними електронної амбулаторної карти пацієнта, хронічні захворювання не зареєстровані.
«За попередніми результатами судово-медичної експертизи, причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність на тлі ішемічної хвороби серця. Ознак анафілаксії, шоку, тромбозу немає. Розслідування триває, очікуємо результати морфо-гістологічних досліджень. Ми обов’язково повідомимо про будь-які нові з'ясовані факти, як тільки вони стануть відомі», – запевнила Тетяна Бондаренко. За її словами, вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин. На жаль, іноді відбувається трагічний збіг обставин.