Торгівля людьми – це не міф! Все більше людей у світі стикаються з цим ганебним явищем. Сьогодні, 30 липня, у світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.
Цей день започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також для заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
В рамках проведення в області інформаційної кампанії до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, з 26 липня по 6 серпня 2021 року, в фоє адміністративного приміщення «Книжки» розміщено арт-інсталяцію «Невидимі». Фігури-силуети жінок, чоловіків та дитини, уособлюють в собі постраждалих від торгівлі людей в Україні.
На фігури нанесені реальні історії постраждалих від сучасного рабства, які живуть серед нас, але часто залишаються непоміченими. До участі в заході долучились всі суб’єкти Національного механізму взаємодії.
Відкрила захід директор Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА Світлана Ярмоленко, акцентувавши увагу присутніх на необхідності розуміння глибини даної проблеми та активізації спільних дій у боротьбі з торгівлею людьми в області.
Про заходи щодо протидії злочинам, пов’язаними з торгівлею людьми на Вінниччині у 2021 році, розповів начальник управління міграційної поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області Кирило Доценко; щодо безпечного працевлаштування інформувала присутніх заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Наталя Шишкова; про заходи з Попередження торгівлі людьми у трудових колективах розповіла голова Обласної організації професійної спілки працівників соціальної сфери Галина Собко.
Про практичні кроки у діяльності громадської організації «Джерело надії» у напрямку надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, розповіла голова правління цієї обласної правозахисної організації Алла Студілко.
Під час відкриття інсталяції «Невидимі», усі виступаючі акцентували увагу на тому, що торгівля людьми є прямим порушенням прав людини, яке має глибокі економічні та соціальні корені. Пристосовуючись до нових умов життя, цей злочин набуває все нових форм та методів. Впродовж останніх років усе більше з’являється потерпілих, які використовуються не в секс-бізнесі, а експлуатуються в домашньому господарстві та на виробництві. Торговці переходять до вербування у сільській місцевості. Поширюється внутрішня торгівля та змінюються шляхи вивезення. Тож недаремно саме тепер увага громадськості і державних інституцій прикута до цієї проблеми.
Арт- інсталяцію «Невидимі» привертатиме увагу працівників та відвідувачів
«Книжки» ще більше тижня – до 6 серпня, а акція до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми продовжиться сьогодні на залізничному вокзалі м. Вінниці просвітницькою та роз’яснювальною роботою. Активісти роздаватимуть листівки та інформаційні буклети усім охочим, аби убезпечити від злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми якомога більше громадян.
Довідково:
Торгівля людьми – особливо важкий злочин, який карається Законом України ( ст. 149 Кримінального кодексу України).