На цьому наголошувалося сьогодні під час робочої поїздки представників обласної державної адміністрації по закладах освіти Літинської та Калинівської громад, метою якої було ознайомлення з ходом вакцинації освітян.
«На жаль, в Україні, як і у всьому світі, сьогодні є тенденція до погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірусну інфекцію,- зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Тетяна Бондаренко під час підсумкового брифінгу. - Щодня у Вінницькій області, протягом останнього тижня, реєструється більше 30 нових випадків захворювання на коронавірус. У зв’язку з цим,постановою Кабінету Міністрів України визначено: якщо в закладі щеплено від COVID-19 не менше 80% освітян, то при переході регіону в жовту, помаранчеву або червону зону цей заклад буде працювати в офлайн режимі! Тобто, діти, студенти, школярі зможуть приходити в цей заклад і отримувати знання!»
На сьогодні у Вінницькій області досить активна та результативна співпраця медиків та освітян в плані досягнення цієї відмітки – 80%. Всі мобільні бригади працюють у закладах освіти, аби спільно досягти визначеної відмітки вакцинованих працівників освітніх закладів.
Тетяна Бондаренко також зауважила, що найкращий захист від підступної хвороби – це вакцинація.
«Сьогодні у Вінницькій області проведено більше 400 тисяч щеплень. І по всій Україні ми вже маємо 10 млн. щеплень,- зазначила посадовиця,- 400 тисяч щеплень для Вінницької області – це багато, чи мало? Безсумнівно одне - це результат титанічної праці медичних працівників регіону протягом декількох місяців. Це лояльне ставлення наших громадян до вакцинації. Це довіра до медиків».
Сьогодні область має в достатній кількості вакцин: AstraZeneca/Covishield, CoronaVac/Sіnovac, Comirnaty від Pfizer-BioNTech і Moderna. Тож є можливість вибору вакцини в залежності від стану здоров’я та від термінів вакцинації.
«В області працює 42 мобільних бригади, які готові щодня виїхати в організовані колективи, і в першу чергу до тих, хто відноситься до груп ризику. На сьогодні мова йде про виїзди мобільних бригад у освітні заклади: це заклади дошкільної освіти, середньо-загальні навчальні заклади, професійно-технічні заклади освіти. Окрім мобільних бригад ми маємо 33 центри вакцинації, які працюють не в медичних закладах і 203 пункти щеплення, які працюють в амбулаторіях сімейної медицини. Більше 1200 медиків залучені для здійснення вакцинації громадян: вони навчені, вони мають відповідні сертифікати.
І ми бачимо, що довіра до медиків та до вакцинації у Вінницькій області зростає»,- підкреслила Тетяна Бондаренко.
«Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №787 передбачено, що заклад в якому здійснено щеплення персоналу на 80% буде працювати в звичайному, офлайн режимі, - додав заступник директора Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Володимир Буняк. - Тому ми активно проводимо роз’яснювальну роботу. Сьогодні, відвідавши заклади освіти, ми побачили адекватну і позитивну реакцію освітян. І переконалися, що дійсно вакцинація серед освяти набирає обертів».
За його словами, на даний момент в закладах дошкілля провакциновано двома дозами 46% педагогічного складу, а загальний відсоток провакцинованих учителів області становить 51%. «80% і більше провакцинованих працівників мають 86 загальноосвітніх закладів області . Кожного дня відкриті пункти вакцинації, туди йдуть вчителі, які прийняли рішення вакцинуватися. Відповідно ця цифра динамічна і вона змінюється»,- зауважив Володимир Буняк.
Тетяна Бондаренко у підсумку додала: «Наприклад в Літинській громаді, яку ми відвідали сьогодні, є вже кілька освітніх закладів, як дошкільної освіти так і ЗОШ, в яких щеплення отримали 100% працівників».
Варто зазначити, процес вакцинації на Вінниччині йде досить хорошими темпами, на сьогодні область входить до десятки регіонів-лідерів за темпами щеплень. 234 тисячі жителів отримали 1 дозу, 175 тисяч – повністю імунізовані.