Україна веде дві війни одночасно: одну — за суверенітет і цілісність території, другу — за продовольчу безпеку світу.
І перша призвела до другої: до припинення поставок з українських портів, які колись експортували олію, а також зернові - кукурудзу та пшеницю. Це скоротило глобальну пропозицію та призвело до різкого зростання цін. За даними ООН, світові ціни на продукти майже на 30% вищі, ніж у той же час минулого року.
Кілька мільйонів тонн зерна заблоковані в українських портах та на кораблях.
Багато країн, наприклад, у Північній Африці залежать від пшениці з України. Зерно також має важливе значення для глобальної продовольчої допомоги.
Поки світ чекає продукти з України, ми продовжуємо посівну кампанію.
«Раніше Мінагрополітики заявляло, що посіяних площ в Україні буде на 20-30% менше, ніж у попередні роки. Якщо в мирний час хід посівної переважно визначала погода, сьогодні – лінія фронту. – зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов. - І саме на аграрну Вінницьку область великі очікування – нашим аграріям годувати Україну і світ. Нещодавно завершили посів цукрових буряків - 50 тис гектарів,соняшнику - 306, 3 тисяч гектарів. проса - на 1,3 тис. га. Наразі продовжують сіяти кукурудзу на зерно, гречку та сою».
Кукурудзу з прогнозованої площі 439,8 тис. га, посіяно на 396,4 тис. га (90%)
гречки - з 7,4 тис. га, посіяно на площі 4,5 тис. га (61 %),
сої - з 87,4 тис. га на 59,6 тис. га (68 %).
Очільник області додав, що минулий рік для Вінниччини був багатий на рекорди зі збирання агрокультур.
«До речі, у 2021-му зібрали найбільший врожай гречки за останні декілька років. За прогнозами експертів, цього року врожай буде меншим на 10-12%. Причина – засуха. Але з хлібом будемо. Голод не повинен стати зброєю - як у військовому, так і в економічному плані», - зауважив Сергій Борзов.