Барнахус – центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства.
Проблема насильства над дітьми є актуальною в Україні. Через повномасштабне вторгнення росії ця проблема набуває ще більшого значення.
Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, під час воєнного стану Центр продовжує свою роботу. Одним із важливих питань адаптації проєкту була допомога дітям, які постраждали від російських злочинів.
У Вінницькій області під час воєнного стану допитали 8 дітей, 4 з них були потерпілими від ракетного обстрілу 14.07.2022.
Задача Барнахуса
- Забезпечити дітям і підліткам, які зазнали різних видів жорстокого поводження і злочинів, отримання належної оцінки, підтримки та лікування.
- Створити максимально комфортне та дружнє середовище, яке б знижувало рівень занепокоєння дитини під час проведення слідчих інтерв’ю.
Як це працює?
У Центрі «Барнахус» створено 8 кімнат, кожна з яких призначена для певної діяльності: кримінального розслідування, співпраці/захисту, роботи з фізичним і психічним здоров'ям.
Співбесіда з дитиною проводиться в спеціальній кімнаті навченим інтерв’юєром відповідно до протоколу, що містить докази, а також з урахуванням віку дитини.
«Війна додатково підкреслила важливість цих центрів. Дуже багато дітей постраждало від дій загарбників, і в цьому випадку перед нами постає завдання не тільки притягнути винних до відповідальності, а й допомогти дитині впоратися з такими травмами», - резюмувала Наталя Заболотна.