Сьогодні, 9 січня, в приміщенні облдержадміністрації під головуванням заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулося чергове засідання організаційного комітету з підготовки та проведення обласного мистецького проекту «Різдво в Буші».
У своєму виступі Ігор Івасюк наголосив: «Відповідним дорученням голови ОДА Валерія Коровія № 3 від 3 січня 2018 року «Про проведення обласного мистецького проекту «Різдво в Буші», фактично, було визначено роль усіх служб, які беруть участь у цьому заході та передбачено план його проведення. Кожен район матиме змогу представити свої світлиці з вертепами та виробами народних умільців. Також гостям свята запропонують майстер-класи від відомих майстрів народних ремесел. Супроводжуватиметься дійство різдвяним концертом. З урахуванням погодних умов та віддаленістю місця проведення заходу, розпочнеться він об 11 годині та триватиме до 15-тої. На свято запрошені: керівництво області та міста, депутатський корпус, голови районних державних адміністрацій та районних рад та всі охочі жителі Вінниччини та й України загалом».
Під час засідання керівники профільних підрозділів звітували про поточний стан підготовки до заходу. Відтак, під час свята на території державного історико–культурного заповідника «Буша» буде організовано чергування пожежних та швидких машин, поліцейських підрозділів, а також облаштовано намети для обігріву та харчування гостей свята.
За інформацією головних організаторів проекту, очікується 25 колективів-учасників в середньому по 15 чоловік та понад тисячу присутніх зі всієї області.
Нагадаємо, що дійство відбудеться 13 січня, з 11 години ранку в с. Буша Ямпільського району, на території державного історико–культурного заповідника «Буша». На гостей проекту «Різдво в Буші» чекатимуть виставково-різдвяні світлиці від районів та ОТГ з вертепами та виробами народних умільців: прикрасами з природних матеріалів (глини, соломки, очерету, тіста, дерева, бісеру тощо).
Майстри народних ремесел запропонують гостям свята майстер-класи із гончарства, лозоплетіння, різьби по дереву, вишивки, бісероплетіння.
У різдвяному концерті плануються виступи фольклорних співочих та обрядових гуртів районів (ОТГ) з виконанням пісень та обрядів зимово-різдвяних свят – Різдва, Маланки, Василя, Водохреща.