Сьогодні, 2 квітня, під час апаратної наради в голови облдержадміністрації директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, ознайомив присутніх з «Картою пріоритетів та цілей на 2018 рік».
За словами очільника департаменту, на сьогодні одним із ключових пріоритетів розвитку Вінниччини є сприяння підвищенню конкурентоспроможності агропромислового комплексу шляхом досягнення цілей щодо збереження лідируючих позицій в аграрному виробництві, сприяння залученню інвестицій до аграрної сфери; поширення інноваційних розробок у сферах сільського господарства, а також популяризація агропромислового комплексу. Загалом, тенденції стосовно досягнення поставлених цілей є позитивними.
«На Вінниччині в 2017 році вироблено 8,3 % продукції сільського господарства України. Область зберегла лідируючі позиції у виробництві валової продукції сільського господарства, зернових культур, цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби та птиці», - зазначив Микола Ткачук. Крім цього, у харчовій та переробній промисловості в області найбільше виробляється цукру, вершкового масла, фруктових джемів, желе з цукром та іншої продукції. За словами посадовця, минулого року аграріями області було вироблено близько 4,9 млн.тонн у заліковій вазі зернових культур, 2,8 млн. тонн цукрових буряків, 1,9 млн. тонн картоплі, 483,3 тис. тонн овочів та 233,7 тис. тонн плодово-ягідних культур. Натомість, у тваринництві кількість яєць зросла на 7,4% і становить 945,7 млн. штук. Також Вироблено 440,8 тис. тонн м’яса та 851,3 тис. тонн молока. У свою чергу, обсяги виробництва цукру становлять 445,6 тис.тонн, що на 2,4% більше, порівняно з 2016 р.
На сьогодні Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА проводить роботу щодо розробки планових показників аграрного виробництва та формування «Зведеного плану розвитку агропромислового комплексу Вінницької області на 2018 рік». Також заплановано зростання посівних площ зернових культур (за рахунок збільшення площ кукурудзи), озимого ріпаку та цукрових буряків, а також зменшення площ, відведених для соняшника.
Микола Ткачук також зауважив, що в агропромисловому комплексі Вінницької області активно нарощуються обсяги експортованої продукції. У загальній структурі експорту Вінницької області за 2017 рік продукція агропромислового комплексу становить 81,7 %. «Зовнішньоторговельний обіг продукції АПК склав понад 1,041 млрд. дол. США, наразі експортовано продукції АПК на суму 994,6 млн. дол. США. Натомість, порівняно з 2016 роком, експорт аграрної продукції збільшився на 26,3 %, відповідно, зовнішньоторговельний обіг зріс на 25 %», - зазначив директор профільного Департаменту.
В агропромисловому комплексі Вінницької області активно впроваджуються заходи щодо залучення інвестицій, зокрема, питома вага капітальних інвестицій до агропромислового комплексу складає 48,0 % до загального обсягу капітальних інвестицій по області. Микола Ткачук повідомив: «У сільському господарстві завершено 26 інвестиційних проектів загальною вартістю 431 млн. грн. та створено 188 робочих місць. На підприємствах харчової та переробної промисловості завершено 14 інвестиційних проектів з модернізації виробничих процесів та збільшення виробничих потужностей». Крім цього, для розвитку інфраструктури зберігання аграрної продукції завершено реалізацію 8 інвестиційних проектів. Зокрема, побудовано 5 зерноскладів загальною потужністю 106,5 тис. тонн. Також завершено будівництво фруктосховища на 4,5 тис. тонн та овочесховища на 1,5 тис.тонн.
Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук також зупинився на проведених заходах щодо розвитку плодово-ягідного виробництва: «Протягом останніх років ця галузь є досить популярною, продукція користується попитом. Щороку зростають площі під плодовими та ягідними культурами, як в сільськогосподарських підприємствах, так і в господарствах населення».