Звернення Голови Верховної Ради України А.Парубія з нагоди Дня пам’яті героїв Крут

29 січня Україна вшановує День пам’яті учасників бою на станції Крути. Віддаючи найглибшу шану героїчному чину крутянців, ми згадуємо сотні, якщо не тисячі боїв, що відбулися на території України за п’ять років Української Революції і Перших визвольних змагань. Ці битви були також героїчними.

Оборонні бої у січні 1918 року, які розпочалися на станції Конотоп, а пізніше перемістилися на станцію Бахмач, а відтак на Крути, стали вічним символом. Насамперед символом незламності і стійкості українських воїнів. Напередодні бою Українська Центральна Рада проголосила Четвертий Універсал, яким стверджувалася Незалежність Української Народної Республіки. І бої за Бахмач і Крути – це були перші битви за Незалежність молодої Української держави.

Російська агресія проти Української Народної Республіки у січні 1918 року була ретельно підготовлена. В окупованому Харкові проголосили пробільшовицьку маріонеткову так звану «Українську народну республіку рад», у столиці УНР Києві російсько-більшовицькі агенти розпочали гібридний заколот, щоб нагнітати напругу у тилу і відтягнути з фронту до столиці сильні військові підрозділи, зокрема Гайдамацький кіш Слобідської України під командуванням Симона Петлюри.

Але ворог, як століття тому, так і сьогодні, не врахував головного – духу наших воїнів. Вояки українських військових частин із Конотопа і Бахмача разом із студентами – добровольцями з Києва гідно виконали своє бойове завдання – затримали наступ російських окупантів на Київ. Російський бліцкриг тоді, у 1918 році, як і зараз, у 2014-ому, – було зірвано.

Як і сто років тому, так і сьогодні, російський окупант безпорадно ламає свої кігті об український щит, який мужньо тримають наші воїни.

Згадаймо у цей день разом із героями Бахмача та Крут усіх воїнів, що віддали своє життя за Україну!

Пам’ятаймо звитягу наших великих попередників – воїнів Армії Української Народної Республіки!

Пам’ятаймо і перемагаймо!

Слава Україні!

Героям слава!

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1