Cьогодні, 19 серпня, в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Садовського зібралося кількасот представників однієї з найблагородніших професій людства. Приводом для такого зібрання освітян Вінниччини стала традиційна серпнева обласна конференція педагогічних працівників, де йшлося про результати першого року НУШ, інклюзію та підготовку до 2019/2020 навчального року.

Участь у роботі конференції взяли голова облдержадміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко та голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Сергій Пугачов.

В ході засідання, яке відкрив та модерував заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, проаналізовано діяльність закладів освіти області в минулому навчальному році та визначено ключові завдання на новий 2019-2020 навчальний рік.

З вітальним словом до освітян звернувся голова облдержадміністрації Валерій Коровій. В першу чергу, він подякував педагогам за відданість обраній справі,

професійність та щоденну наполегливу працю.

«Якщо підсумовувати результати проведення ЗНО на Вінниччині, можу з упевненістю визнати: разом ми зробили досить потужний крок, внаслідок якого наші кількісні намагання змінити ситуацію на краще перетворилися в якісні освітні параметри. До прикладу, з математики ми були на 23 місці в Україні, сьогодні – на 14-тому. Дуже втішними є і результати з української мови. Це свідчення того, що ваша праця дає можливість учням Вінниччини бути конкурентоспроможними серед інших, аби мати можливість продовжити навчання в обраних вищих навчальних закладах», – наголосив голова облдержадміністрації.

Не оминув увагою керівник регіону і підсумки першого року впровадження на Вінниччині концепції «Нова Українська Школа».

«Найкращим доказом успішності реформи є небажання першачків залишати шкільні класи», – зауважив посадовець.

Торкнувся Валерій Коровій і питань створення на Вінниччині опорних шкіл, центрів професійної досконалості, інклюзивно-ресурсних центрів.

Підсумки роботи освітньої галузі області за минулий навчальний рік підбив в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк.

Звертаючись до освітян, посадовець зазначив, що на теренах Вінницької області реалізується більше 150 освітніх програм, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів.

«В минулому році на Вінниччині було відкрито два нових дошкільних навчальних заклади: в селі Нова Гребля Калинівського району та в селі Сосонка Вінницького району. В 2019 році заплановано відкриття ще трьох дитячих садочків», – повідомив Володимир Буняк.

Він також зазначив, що в минулому навчальному році на Вінниччині з’явилося три нові школи – в Сосонці Вінницького району, Зведенівці Шаргородського та Михайлівці Гайсинського районів.

Привітали освітянську спільноту області заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова Вінницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Сергій Пугачов та депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.

На завершення заходу під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулося вручення грамот та почесних відзнак обласної державної адміністрації і обласної Ради кращим працівникам освітянської галузі.

За підсумками роботи конференції визначено пріоритетні завдання діяльності закладів освіти області у 2019-2020 навчальному році.