Сергій Борзов: Телемедицина — це значний крок вперед до підвищення якості медичних послуг

 

В Іллінецький громаді на Вінниччині розпочала роботу новозбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Борисівка. Голова ОДА Сергій Борзов оглянув приміщення лікувального закладу та його медичне оснащення, поспілкувався з керівництвом, медперсоналом і пацієнтами закладу.

За словами Сергія Борзова, задля підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості держава виділила на будівництво амбулаторії 8,7 млн грн і майже 1 млн грн – Іллінецька міська рада. Це лікувально-профілактичний підрозділ комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради.

Збудована за сучасними будівельними стандартами та обладнана новітнім медичним устаткуванням, амбулаторія обслуговуватиме 4,6 тисячі мешканців Іллінецької громади. Це жителі сіл Красненьке, Лиса Гора, Борисівка та мікрорайону «Варварівка» м. Іллінці. Працюватимуть у закладі охорони здоров’я два сімейних лікаря та три середні медичні працівники.

Очільник області акцентував особливу увагу на телемедичному обладнанні, яким оснащено амбулаторію. Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями чи в онлайн режимі.

За словами Сергія Борзова, телемедичне консультування використовується для надання вчасної та адекватної медичної допомоги пацієнту, а також для інтерпретації знімків та інших зображень, зафіксованих цифровими носіями, до прикладу, рентгенологічні знімки чи дані ЕКГ.

«Телемедицина – це значний крок вперед у покращенні якості надання медичних послуг, адже діагноз можна поставити блискавично, не втрачаючи дорогоцінний час. Це змога пацієнтам із найвіддаленіших куточків Вінниччини отримати кваліфіковану медичну допомогу. Застосування телемедичного обладнання дозволяє медикам оперативно приймати рішення, знімати кардіограму та інші важливі показники життєвого стану, які є особливо важливими при серцево-судинних хворобах», – підкреслив Сергій Борзов.

Посадовець зауважив, що в новозбудованій амбулаторії є всі умови, щоб обладнати власну лабораторію для необхідних досліджень. Амбулаторія забезпечена санітарним автомобілем. Окрім того, в будівлі передбачено житлове  приміщення для одного сімейного лікаря.

Медики продемонстрували голові ОДА алгоритм дій під час телемедичних онлайн консультацій – кардіограму, яку зробив місцевий лікар, миттєво надіслали фахівцю-кардіологу по телемедичній мережі. Така система забезпечує сучасний зв'язок між лікарями первинної медичної допомоги та фахівцями вторинної і третинної ланок і дає можливість спільно напрацювати рекомендації по лікуванню.

Як зазначив Іллінецький міський голова Володимир Ящук, нова сучасна амбулаторія принесе значну користь для громади, розширить можливості медичного консультування, адже люди мають отримувати кваліфіковану медичну допомогу за будь-яких умов.

Володимир Ящук  повідомив, що в громаді реалізовується проєкт «Мобільний ЦНАП». Деякі можливості «мобільного кейсу» продемонстрували і очільникові області. Спеціалісти із соціальних питань міської ради, завдяки обладнанню «мобільного кейсу», мають змогу прийняти документи від заявника безпосередньо на місці. Людям, які за віком чи станом здоров’я не можуть отримати послуги в приміщенні ЦНАПу,  варто лише звернутись до спеціалістів із соціальних питань міської ради у Центр надання адміністративних послуг м. Іллінці, надати підтверджуючі документи та залишити заявку.

«Мобільний офіс» –  це комплект сучасної портативної техніки, який дозволяє у форматі віддаленого робочого місця здійснювати повноцінний прийом документів для отримання адміністративних послуг за місцем перебування громадян. Увесь мобільний офіс вміщується в компактний металевий кейс. У ньому – ноутбук, портативні сканер та принтер, 3G USB модем для доступу до Інтернету, акумулятор (який забезпечує роботу на 5-6 годин) та веб-камера. Адміністратор може виконати всі необхідні операції для надання послуг незалежно від місцезнаходження.