«Мова йде про митрополита Андрея Шептицького та священника Омеляна Ковча. Це було б розцінене як важливий крок у зміцненні дружби між нашими народами», – зазначив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України подякував ізраїльській делегації за участь у пам’ятних заходах із приводу трагедії Бабиного Яру. 

Крім того, Голова Парламенту зазначив, що Україна рішуче засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму. За його словами, про важливість цього питання для України свідчить прийняття Верховною Радою Закону «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні», який підписано Президентом України 7 жовтня 2021 року. «Я сподіваюсь, що ця активність буде оцінена з боку ізраїльської сторони», – зазначив Руслан Стефанчук.

Він нагадав, що наступного року Україна вшановуватиме 90-ті роковини Голодомору – геноциду 1932–33 років.

«Я хотів би особисто звернутися до спікерів усіх країн, до дружніх до нас парламентів із пропозицією, щоби наступного року знайти можливість і визнати Голодомор актом геноциду українського народу. Якби Ізраїль наслідував приклад багатьох держав світу, для нас це була би дуже велика й цінна підтримка», – висловив прохання Голова Парламенту України.

Учасники також обговорили питання міжпарламентської взаємодії та торговельно-економічного співробітництва. Зосередили увагу й на питаннях політики безпеки та оборони, протидії дезінформації та фейкам.

Крім того, Руслан Стефанчук розповів про впровадження в Україні парламентської реформи, яка, зокрема, передбачає створення дослідницької аналітичної служби. «У цьому аспекті для нас може бути корисним досвід Дослідницько-аналітичного центру Кнесету», – наголосив Руслан Стефанчук та попросив поділитися досвідом функціонування цього центру.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України