Пілотний проект "послуга раннього втручання".

Ми знову в пілотному проекті!!
Цього разу Вінницька область впроваджуватиме послугу раннього втручання для мешканців регіону.
Раннє втручання – система комплексної міждисциплінарної сімейно-центрованої допомоги дітям від народження до 4 років з порушенням здоров’я і розвитку, спрямована на розвиток дитини, нормалізацію життя сім’ї, профілактику інвалідності і попередженню інституціалізації дітей.

Саме з цією метою, 2 липня в обласній державній адміністрації відбулося перше засідання новоствореного консультативно-дорадчого органу - Регіональної консультативної ради з реалізації у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», створеного з метою запровадження, функціонування та розвитку у Вінницькій області послуги раннього втручання, спрямованої на захист дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень, підтримку батьків, законних представників таких дітей і забезпечення найкращих інтересів сім’ї.
Очолює регіональну консультативну раду - заступник голови обласної державної адміністрації - Голова Консультативної Ради – член Національної ради з питань раннього втручання Ігор Дмитрович ІВАСЮК, який наголосив на важливості впровадження послуги раннього втручання на теренах нашого регіону.
«Наше спільне завдання – об’єднання зусиль: міста та громад області, фахівців соціальної сфери та охорони здоров’я, освіти та науки. Адже, найкращий спосіб допомогти дитині - допомогти її родині - зазначила директорка Департаменту Наталя Заболотна (Natalia Zabolotna).