Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі реагує на нові виклики

В області 03 грудня 2019 року відбулося чергове засідання Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, що функціонує при Департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Під час засідання учасники експертної ради звернули увагу на необхідність дотримання положень Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, в якій держави-учасниці засуджують дискримінацію щодо жінок в усіх її формах, погоджуються невідкладно всіма відповідними способами проводити політику ліквідації дискримінації щодо жінок, а також вживають усіх відповідних заходів з метою змінити соціальні й культурні моделі поведінки чоловіків і жінок задля досягнення викорінення забобонів та звичаїв, іншої практики, які ґрунтуються на ідеї неповноцінності чи переваги однієї з статей або стереотипності ролі чоловіків і жінок.

Членами експертної ради також обговорено низку звернень з питань дискримінації за ознакою статі, висвітлено результати роботи «Лінії довіри» із зазначених питань. Зокрема, позитивним напрацюванням є надходження перших дзвінків на «Лінію довіри» щодо дискримінації за ознакою статі. Це свідчить про підвищення обізнаності громадян з цього питання.

Активну участь у заході взяли голова Вінницького Регіонального Представництва Індустріального Гендерного Комітету з Реклами, кандидат економічних наук Альона Ковінько та начальник відділу контролю за рекламою, дотримання антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів  Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Юлія Білик, які наголосили на необхідності продовжувати протидіяти всім проявам дискримінації за ознакою статі, зокрема у рекламі.

Участь у заході взяли також фахівці та експерти з гендерних питань, представники громадських організацій.

В результаті засідання напрацьовано план подальших спільних дій.

 

Звертаємо увагу!

Якщо Ви зазнали дискримінації за ознакою статі, звертайтеся на «Лінію довіри» 0 800 75 04 75.