Про перевірки правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям .

Про перевірки правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям .
Про виявлених розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми базами ДФС , ПВ, ЦЗ.
Під час семінару з соціальними інспекторами органів соціального захисту населення щодо верифікації даних наданих державних адресних допомог населенню було відмічено, що в процесі перевірки було здійснено аналіз правильності надання соціальної допомоги по 2113 особових справах.

При цьому було проаналізовано та перевірено відомості стосовно доходів членів малозабезпечених сімей, їх майнового стану, здійснення вартісних покупок, перебування на обліку в ПФУ чи центрах зайнятості, змін у цивільному стані тощо.
В ході перевірки надання соціальної допомоги виявлені порушення у 306 особових справах, що становить майже 14% від кількості перевірених особових справ отримувачів соціальної допомоги .
Орієнтовний обсяг коштів, який підлягає поверненню до бюджету, станом на 20 жовтня 2019 року становить 1,5 млн. грн. або 5,3 % від обсягу коштів, який було виплачено у січні 2019 року одержувачам соціальної допомоги.
Аналіз порушень свідчить, що найбільш характерними для області є порушення , коли заявники не декларують:
- доходи від здачі в оренду земельного паю, чи доходи від паю різняться з даними ДФС;
- доходи від здачі сільськогосподарської продукції;
- заробітну плату по ЦПУ;
- майно, отримане у спадщину.
В ході семінару обговорено шляхи покращення відомчого контролю за достовірністю документів, поданих для призначення всіх видів соціальної допомоги, проаналізовано прогалини у чинному законодавстві, напрацьовано пропозиції до Мінсоцполітики щодо внесення змін до діючих законодавчих актів з метою упередження нецільового використання державних коштів.