Спільними зусиллями протидіємо фактам дискримінації за ознакою статі

20 травня 2020 року під головуванням заступника директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, голови Експертної ради Олександра Мельника відбулося засідання Експертної ради з питань запобігання дискримінації за ознакою статі.

На порядок денний засідання було винесено наступні питання: основні аспекти роботи Експертної ради з питань запобігання дискримінації за ознакою статі, огляд національного законодавства у сфері реклами щодо протидії дискримінації, організація здійснення моніторингу розміщення дискримінаційної реклами за ознакою статі у Вінницькій області.

         Активну участь у заході взяла Людмила Станіславенко, депутатка Вінницької обласної ради. Вона запропонувала посилити роботу ради шляхом прямої комунікації.

Також висловили свої позиції Альона Танасійчук, голова Вінницького Регіонального Представництва Індустріального Гендерного Комітету з Реклами, доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу та реклами Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету та Юлія Білик, начальник відділу контролю за рекламою, дотримання антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів  Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області щодо продовження проведення заходів, спрямованих на недопущення розміщення рекламної продукції, що містить елементи дискримінації за ознакою статі, зокрема у рекламі.

         Звертаємо увагу!

         Якщо Ви зазнали дискримінації за ознакою статі, звертайтеся на «Лінію довіри» 0 800 75 04 75.

 

            Довідково

Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі в області є постійно діючим консультативно-дорадчим органом з 2016 року.

До складу Експертної ради увійшли фахівці та експерти з гендерних питань: депутати Вінницької обласної Ради, посадові особи місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій, громадські активісти, юристи.

Експертна рада діє на громадських засадах. Основною формою роботи Експертної ради є засідання, за результатами якого приймається рішення. Рішення Експертної ради носять рекомендаційний характер.

Основними завданнями Експертної ради є:

розгляд звернень за фактами дискримінації за ознакою статі від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, громадян;

підготовка рекомендацій місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, об'єднанням громадян, іншим установам та організаціям щодо усунення виявлених порушень з питань ґендерної дискримінації.

 

У 2019 році - розглянуто 4 звернення щодо розміщення зовнішньої реклами, 1 звернення щодо реклами, розміщеної у мережі інтернет, 1 звернення щодо доречності назви «Музей Мужності» та 3 оголошення про вакансії на роботу, розміщені в газеті «RIA».

Рішенням Експертної ради по 4 зверненням щодо розміщення зовнішньої реклами, рекламу визнано дискримінаційною за ознакою статі та знято, по двом - визнано не дискримінаційною за ознакою статі.

Рішенням Експертної ради по 3 оголошенням про вакансії на роботу, розміщені в газеті «RIA» визнано 3 оголошення про вакансії дискримінаційними за ознакою статі. Редакції газети «RIA» було надіслано інформаційний лист-роз’яснення щодо розміщення оголошення про вакансії.