Вінницька область долучилася до підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року

06 липня 2020 року відбулася стратегічна сесія з підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, у якій взяли участь представниці Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Захід організовано Міністерством соціальної політики спільно з проектом SURGe та Структурою ООН Жінки в Україні.

Під час проведення сесії зазначалося, що новий національний план дій «Жінки, мир, безпека» має базуватися на принципах відкритості та прозорості, рівності та недискримінації, цілісності, конкретності та забезпеченні своєчасного реагування на нові виклики. Загальною метою цього національного плану визначено створення умов для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, протидія безпековим викликам та системній протидії гендерно зумовленому насильству та насильству, пов’язаному з конфліктом. Учасники/ці заходу розглянули також основні проблеми, їх причини, та вплив на суспільство, напрацьовано стратегічні цілі нового національного плану дій.

В ході проведення заходу Світлана Ярмоленко, начальник управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної політики облдержадміністрації, звернула увагу на необхідності вироблення стратегії підготовки кадрів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.