Продовжено роботу щодо підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року

13 липня 2020 року відбулася третя стратегічна сесія з підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, організована Міністерством соціальної політики України спільно з проектом SURGe та Структурою ООН Жінки в Україні. У заході взяли участь представниці Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Сьогодні опрацювали стратегічну ціль щодо стійкості до безпекових викликів. Також учасники/ці заходу запропонували визначити операційні цілі нового національного плану. Такими стали створення дієвого та ефективного механізму взаємодії між органами влади, місцевого самоврядування, громадянського суспільства щодо ідентифікації, попередження, реагування на потенційні виклики безпеці із застосуванням гендерного підходу; спроможність всіх верств населення, зокрема жінок і дівчат, виявляти, попереджати та реагувати на виклики безпеці відповідно до власних потреб, а також відповідно до наявних інструкцій та чинного законодавства.

На виконання поставлених цілей учасники/ці сесії запропонували передбачити у новому національному плані низку завдань. Зокрема, створити єдину інформаційну базу безпекових викликів з урахуванням гендерних підходів, розробити плани запобігання та реагування на такі виклики, підвищити рівень кваліфікації членів штабів, комісій щодо оцінки потенційних ризиків та викликів безпеки з гендерним підходом, запровадити проведення аудиту безпеки територій як інструментарію для навчання з питань реагування на виклики безпеці, попередження насильства, просторового планування, налагодити систему раннього сповіщення населення про небезпеки, пов’язані зі збройним конфліктом, із включенням гендерно-чутливих індикаторів і заходів, налагодити регулярний обмін інформацією між державними органами, громадським сектором і бізнесом.