У Вінницькій області провели конкурс на замовлення соціальних послуг за кошти обласного бюджету

Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації в четверте  (починаючи з 2017 року) проведено конкурс на надання соціальних послуг недержавними установами та організаціями за рахунок коштів обласного бюджету. Після двох днів розгляду конкурсних пропозицій, яких у цьому році надійшло найбільше, було визначено переможців, а саме, щодо надання:

- соціальної послуги «консультування ВІЛ-позитивних вагітних жінок» - Вінницьке обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»,

- соціальної послуги «денного догляду осіб з інвалідністю старше 35 років» - Громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»,

- соціальної послуги «соціального супроводу осіб, звільнених з місць позбавлення волі» - Всеукраїнська громадська організація «Бути добру!»,

- соціальної послуги: «консультування дітей з інвалідністю/осіб з інвалідністю з числа студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти» - Громадська організація «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»,

- соціальної послуги: «підтримане проживання осіб з інвалідністю» - Вінницький обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка осіб з інвалідністю - УСІ».

Вперше конкурс проводився одразу на 5 соціальних послуг, які були визначені на основі оцінки Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації потреб населення адміністративно-територіальних одиниць Вінницької області у соціальних послугах.

Через соціальне замовлення шляхом конкурентного відбору здійснюється надання соціальних послуг, яких не вистачає для мешканців області. Крім того, це ефективний спосіб швидкого реагування на потреби населення. Адже конкурс проводиться щорічно.

Конкурс проводився відповідно до нового порядку, який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України 01 червня 2020 року, який в свою чергу розроблений згідно з Законом України «Про соціальні послуги», який набрав чинність 01 січня 2020 року.

З цього року замовлення соціальних послуг шляхом соціального замовлення передбачає новий механізм використання коштів – не просто фінансування, а компенсацію вартості соціальних послуг, що посилює контроль за наданими послугами та відповідно їх якістю.