На Вінниччині відкрили меморіальну дошку підполковникові армії УНР, відомому геральдисту Миколі Битинському

Сьогодні, 29 січня, у смт. Літин відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, яку встановили на фасаді Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 на честь літинчанина, державного та військового діяча часів Української Народної Республіки, підполковника Українського війська, відомого художника, геральдиста та письменника Миколи Битинського (1893-1972).

«Сьогодні, у річницю бою під Крутами, ми відкриваємо меморіальну дошку одному з найвідоміших борців за незалежність України Миколі Битинському, тим самим повертаючи історичну пам'ять про нього та вшановуючи цю непересічну особистість», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

«Окрім державницької та військової діяльності, Микола Битинський був надзвичайно талановитим геральдистом. Він відомий низкою геральдичних проектів, зокрема проектами «Хреста Симона Петлюри» та «Воєнного хреста УНР». І сьогодні українські військовослужбовці використовують створені ним символи та малюнки на своїй уніформі», – відзначив директор Державного архіву області, член Українського Геральдичного Товариства Юрій Легун.

Музичний супровід церемонії відкриття здійснював Військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України.

Церемонійний постріл у момент відкриття меморіальної дошки виконали співробітники та волонтери комунального підприємства «Центр історії Вінниці».

«Микола Битинський – один з найвідоміших подолян – учасників Визвольних змагань 1917-1921 років в Україні, який залишив після себе надзвичайно цінний історичний спадок. Хочу подякувати усім, хто долучився та сприяв встановленню цієї меморіальної дошки», – зазначив директор комунального підприємства «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки Миколі Битинському та загиблому учаснику антитерористичної операції на Сході України, випускникові Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Пантелеймону Рожанському, віддаючи шану борцям за незалежність та суверенітет України.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: [email protected]

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92