На Вінниччині презентували книгу «Теплик – моє містечко» Велвла Черновецького

10 вересня творча група Видавничого Дому «Моя Вінниччина» відвідала с. Теплик.

У райцентрі презентували вперше перекладену українською раритетну книгу Велвла Черновецького «Теплик – моє містечко». Її було видано в 40-х рр. ХХ ст. у Буенос-Айресі.

Ця книга побачила світ у популярній серії «Моя Вінниччина», яка видається за кошти обласного бюджету при підтримці місцевих райдержадміністрацій і рад.

У виданні Велвла Черновецького цікаво та дотепно розповідається історія єврейської теплицької громади на зрізі ХІХ-ХХ століть.

У приміщенні центральної бібліотеки Теплика зібралося коло місцевої інтелігенції, керівники Теплицької об’єднаної територіальної громади, письменники, журналісти, краєзнавці.

Директор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» та редактор однойменної книжкової серії – письменники Вадим Вітковський та Михайло Каменюк розповіли про видавничий проект, який вже набув справді всенародної популярності після виходу у світ майже 60 томів історій, а також про те, як ішла до читача чергова книга «Теплик – моє містечко».

Письменниця Людмила Любацька, яка переклала твір українською, поділилася думками про власні краєзнавчі дослідження історії єврейських громад Поділля.

Емоційним був виступ автора проекту презентованого видання, члена правління Вінницького обласного товариства єврейської мови та культури, директора музею Голокосту на Вінниччині Леоніда Трахтенберга.

Своїми враженнями та думками також поділилися під час обговорення та в кулуарах заходу письменники Адрій Стебелєв, Олена Герасименко, Тетяна Приймасюк, Анатолій Сумішевський, Раїса Гарбуз, член правління Вінницького обласного товариства єврейської мови та культури, редактор газети «Єврейська Вінниця» обласної іудейської релігійної громади «Бейс Менахем Любавич Вінниця», директор Центру юдаїки Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського Анатолій Кержнер.

Думка  учасників заходу була одностайною: видана книга сприяє кращому розумінню і сприйняттю традиційного міжнаціонального єднання, яким здавна багата Вінниччина.

Під час зустрічі Вадим Вітковський передав бібліотекам Теплицької об’єднаної територіальної громади 100 безкоштовних примірників видання, а селищний голова Руслан Трамбовецький вручив Почесні грамоти громади В.Вітковському, М.Каменюку, Л.Любацькій, А.Стебелєву, фотомайстру О.Гордієвичу, чия невтомна і безкорисна праця супроводжує чи не кожне видання книжкової серії «Моя Вінниччина».

Колеги та господарі щиро привітали Людмилу Любацьку зі здобуттям Всеукраїнської літературної премії ім.М.Коцюбинського-2020.

Гості, письменники з Вінниці, побували в перлині краєзнавства – музеї М.Леонтовича в с.Марківка Теплицького району, де їм провели екскурсію. На згадку учасники зустрічі зробили спільне фото біля могили всесвітньо відомого композитора-земляка.


 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92