На Вінниччині презентували історичну виставку «Проти Голіафа» – об’єктивне бачення історії УПА

Сьогодні, 14 жовтня, до Дня Захисника України, Дня Українського козацтва та до Дня створення УПА, Український інститут національної пам'яті презентував на Вінниччині історичну виставку «Проти Голіафа».

Проєкт «Проти Голіафа» – це об’єктивне бачення історії Української повстанської армії, зокрема, особистостей, які кинули виклик двом тоталітарним режимам.

«Презентація цієї експозиції саме сьогодні, 14 жовтня, є невипадковою, адже відзначення цього дня є відновленням національної пам’яті українців, нашої мілітарної історії, героїки Визвольних змагань та боротьби Української Повстанської Армії. Варто зазначити, що пам’ять про минуле та об’єктивне бачення історії є вкрай важливим», - зауважив керівник Центрального міжрегіонального відділу УІНП Богдан Галайко під час відкриття виставки.

Проєкт «Проти Голіафа» презентували на Європейській площі. До огляду експозиції також долучилися керівники області та міста: заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Виставка розповідає про чоловіків та жінок з УПА, які творили історію українського визвольного руху.

«Завдяки їм на мапі світу зараз є вільна Україна», – зазначають автори проєкту «Проти Голіафа».

Це незаангажована історія Степана Бандери, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української Держави, Романа Шухевича, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом, Василя Галаса – автора ідеї «Великого рейду» в Західну Європу з метою зняття «залізної інформаційної завіси», Василя Кука, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича, Євгена Грицяка – одного із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу, Катерини Зарицької, організаторки Українського Червоного Хреста, Ірини Тимочко-Камінської – надрайонної провідниці, бойової командирки, котра ще зі шкільної лави вступила до армії і особисто брала участь у боях, Іллі Оберишина, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

Партнером проєкту є Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

   

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92