На Вінниччині реалізовують адвокаційний проект «Репродуктивні права та здоров'я жінок з інвалідністю»

На сьогоднішній день у Вінницькій області проживають понад 250 тис. осіб з інвалідністю, 137,5 тис. з них жінки, понад 34 375 жінок – з важкими порушеннями психофізичного розвитку.

Українське законодавство та суспільна практика наразі не має усталеної стратегії роботи із молодими дівчатками та жінками, що досягають статевої зрілості з питань безпечної статевої поведінки, контрацепції, планування вагітності, репродуктивних прав та ведення вагітності та пологів у жінок, які мають виражені форми інвалідності. Найчастіше у роботі з ними медичні та соціальні працівники діють за стереотипами, а не медичними та етичними принципами. Як результат, така жінка є дискримінованою у своїх репродуктивних правах, найчастіше не отримує належного супроводу як медичного, так і психосоціального.

Задля глибшого вивчення проблеми дискримінації жінок з погляду їх репродуктивних прав та якості послуг з охорони здоров’я, а також щодо сприяння комплексному впливу на проблему з травня 2021 року Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозабезпечених категорій молоді «Паросток» реалізовує адвокаційний проєкт «Репродуктивні права та здоров’я жінок з інвалідністю».

У рамках вище зазначеного проєкту протягом червня 2021 року проведено 3 онлайн фокус-групи, а саме: для жінок з інвалідністю, для жінок, які виховують дівчат з інвалідністю та лікарської спільноти. Обговорювались питання репродуктивного здоров’я, можливості підтримання репродуктивного здоров’я жінок з інвалідністю та пропозиції щодо вдосконалення системи надання допомоги жінкам з інвалідністю.

Завдяки проведенню фокус-груп організація отримала від учасниць пропозиції стосовно вдосконалення системи надання допомоги жінкам з інвалідністю, які буде покладено в основу подальшої діяльності у рамках проєкту.

Проєкт «Репродуктивні права та здоров’я жінок з інвалідністю» реалізується завдяки організаційній та фінансовій підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом / UkrainianWomensFund (УЖФ).

 

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: [email protected]

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92