Вінниччина: минуле і сьогодення

Цій темі була присвячена 33-тя історико-краєзнавча конференція, яка відбулась сьогодні, 24 вересня,  У Вінницькому державному педагогічному університеті  імені М.Коцюбинського.

Багато років тому на Вінниччині біля витоків створення кафедри історії і краєзнавства ВДПУ ім. М.Коцюбинського стояв відомий науковець, історик, професор Ілля Гаврилович Шульга, який виховав велику когорту нинішніх викладачів та дослідників вітчизняної історії. До 100-річної річниці від дня його народження, а також в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України в університеті 24-25 вересня відбулася традиційна, вже 33-я історико-краєзнавча конференція «Вінниччина: минуле і сьогодення». До її організації також долучився і Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації спільно із Центральним міжрегіональним відділом Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті.

Відкриваючи зустріч та виступаючи перед учасниками наукового зібрання кандидат історичних наук, професор, декан історичного факультету ВДПУ імені М.Коцюбинського Юрій Зінько зауважив, що, незважаючи на певні обмеження, що спричинені нинішніми пандемічними карантинними заходами в університеті все одно вирішили провести конференцію за умов дотримання визначених карантинних вимог, адже наука, історія, освіта не підвладні таким паузам, і мають опрацьовуватись постійно. 

Перший проректор університету, к.і.н, доцент Сергій Гусєв, вітаючи учасників конференції зазначив, що історико-дослідницька робота у навчальному закладі нині перебуває на дуже високому рівні, і професійна база як викладацького, так і наукового  складу на сьогодні, напевно, найкраща аніж будь-коли.

Зі вступними словами звернулись до присутніх заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, засл. журналіст України Іван Педорук та начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам`яті, к.і.н. Богдан Галайко, які висловили упевненість, що завдяки небайдужості учасників ініціативної команди, що нині активно представлена на Вінниччині істориками, дослідниками, профільними викладачами, науковцями -достойно і на високому рівні проводиться робота в регіоні із вшанування української, і, зокрема, місцевої історії, опрацьовується тематика традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі.

Враховуючи карантинні заходи та певні обмеження, що пов`язані із правилами поводження під час пандемії конференція триває в «обмеженому» форматі; разом із тим, інші її учасники мають змогу долучитися до дискусії засобами інтернет – комунікації в режимі «он-лайн».

В аудиторії зі своїми науковими доробками виступили знані у всій країні дослідники українського минулого, професори і доценти, доктора і кандидати історичних наук, як-то Сергій Гусєв, Арсеній Зінченко, Юрій Легун, Анатолій Войнаровський, Павло Кравченко, Валерій Рекрут, Сергій Гула, Тетяна Кароєва, Іван Романюк, Ольга Коляструк, Тетяна Пірус, Валерій Кононенко, Валентина Гребеньова та інші учасники конференції.

Цікавою та ще й досі достеменно незвіданою є для нас історія рідної держави, рідного краю. І завдяки ось такій невтомній праці ентузіастів, дослідницькій роботі науковців ми дізнаємось про події, які за часів радянського минулого суворо замовчувались.

                  

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92