Громадська рада при облдержадміністрації активно долучилася до обговорення пенсійної реформи в Україні

 

Вчора, 2 жовтня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулося чергове засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації.

Нагадаємо, що Громадська рада – це консультативно-дорадчий орган при Вінницькій обласній державній адміністрації, що об’єднує представників найактивніших та найдієвіших інститутів громадянського суспільства Вінниччини щодо сприяння у вирішенні органами виконавчої влади важливих питань регіональної політики.

Громадські ради також утворено та діють при районних державних адміністраціях.

Під час чергового засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації розглядалися питання щодо участі в засіданні робочої групи по напрацюванню плану дій по профілактиці діабету в регіоні до 2030 року; стану розслідувань в області злочинів щодо журналістів та свободи слова; затвердження кандидатур з числа членів Громадської ради при облдержадміністрації до конкурсних комісій конкурсів з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету, що проводяться на базі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, але основну увагу було приділено обговоренню основних аспектів пенсійної реформи в Україні.

«В основі реформування пенсійної системи лежить принцип осучаснення обрахування та виплати пенсій громадянам, зокрема, відхід від солідарної системи нарахування пенсійних виплат та орієнтація на забезпечення соціальної справедливості», – зазначила начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Нагадаємо, що пенсійна реформа передбачає зміну індексації щодо нарахування пенсій, розширення кола осіб, які сплачують страхові внески, та перегляд вже нарахованих пенсій.

Значну увагу у процесі обговорення пенсійної реформи було приділено проблематиці зайнятості населення як невід’ємної складової пенсійного законодавства України.

Громадська рада при облдержадміністрації продовжує активну роботу зі сприяння обласній державній адміністрації у вирішенні важливих питань регіональної політики.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: [email protected]

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92