Комісія розглянула 7 питань порядку денного, зокрема про внесення змін до статутів двох комунальних некомерційних підприємств Вінницької обласної Ради: «Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» та «Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні».
За словами директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольги Задорожної у Україні з 2019 року діє Стратегія розвитку протитуберкульозної служби, згідно з якою в кожній області створюється єдиний заклад протитуберкульозний заклад, що надаватиме фтизіопульмонологічну допомогу.
-Площина лікування туберкульозу переходить на амбулаторний етап. Національна служба здоров’я України на розгляд керівників лікувальних закладів представила пакет надання фтизіатричної допомоги на амбулаторному етапі на рівні закладів сімейної медицини. Це зменшить навантаження на стаціонарний сектор у фтизіатрії. А створення єдиного регіонального фтизіопульмонологічного Центру дасть можливість лікувати пацієнтів не тільки з важкими формами мультирезистентного туберкульозу,а й розширити сферу медичних послуг на терапевтичну патологію, зокрема з аспектами пульмонологічної служби - додала керівник департаменту охорони здоров’я та реабілітації.
Інше питання стосувалося внесення змін до Статуту КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня». Ініціаторами виступили як департамент охорони здоров’я , так і сам лікувальний заклад.
-Зміни до Статуту дозволять закладу заходити на пакети як стаціонарної паліативної допомоги для дітей, так і залучати державний бюджет до роботи виїзної паліативної бригади. Оскільки паліативну допомогу можуть надавати заклади допомоги вторинного рівня, зміни до Статуту розширять спектр послуг для дітей. Тепер команда лікарів обласного закладу надаватиме паліативні послуги дитячому населенню, які потребують мультидисциплінарного підходу, - підкреслила Ольга Задорожна.