Довідка взамін листка непрацездатності: коли будуть бланки та чи виплатять лікарняні?

На адресу Департаменту охорони здоров’я та реабілітації надходить велика кількість телефонних дзвінків від стурбованих мешканців Вінниччини, які отримали довідку про тимчасову непрацездатність від лікаря, а не листок непрацездатності встановленого зразка. Хвилювання людей зрозуміле, адже довідка не є підставою для надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування.
 Департамент інформує, що централізованою закупівлею бланків займається Міністерство охорони здоров’я України. В області лікарняні на медичні установи розподіляє обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики, який ще в жовтні минулого року інформував Міністерство про критичний запас лікарняних листів. Адже, в зв’язку з пандемією, кількість видачі лікарняних листів збільшилась на 50% .
Зі свого боку Департамент 23.11.20, 09.02.21 та 16.02.21 направляв листи у Міністерство охорони здоров’я України та повідомляв про загрозливу ситуацію, що склалася в області.
За інформацією МОЗ України на даний час триває процес тендерної процедури закупівлі бланків.
Департамент тримає на контролі дане питання та розробив порядок обміну довідок на листи непрацездатності. Згідно з наказом ДОЗ ОДА № 1183 від 14 .05.21 після отримання бланків листків непрацездатності обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводитиметься лікарською комісією закладу, який видав довідку.
Тому, як тільки буде проведений обмін, лікарняні виплатять в повному обсязі, адже кошти зберігаються на рахунку фонду соціального страхування.
 
 
 

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: [email protected]