Програма медичних гарантій-2022: відбулося перше засідання робочих груп позаштатних експертів

У Національній служби здоров’я відбулося перше засідання Робочих груп позаштатних експертів, які працюють над Програмою медичних гарантій-2022. Разом з лікарською спільнотою, громадськими та пацієнтськими організаціями НСЗУ розпочала формувати уже третю Програму медичних гарантій.


Почали з обговорення напряму терапії. Експерти працювали над специфікаціями, тобто обсягом медичної допомоги, та вимогами до її надання за 2 пакетами: “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” та пакетом “Готовність до надання медичної медичної допомоги в надзвичайних ситуація”.

Специфікації - частина пакету, яка спрямована на пацієнта. Пацієнт завдяки цьому документу може зрозуміти, який обсяг  безоплатних послуг йому гарантує держава.  Адже фокус Програми медичних гарантій не зміниться. Це - пацієнт та його потреби. 

У пакеті стаціонарної допомоги прописані додаткові вимоги для закладів третинного рівня, що надають медичну допомогу дітям. Це так звана терапія+. Всі інші заклади, щоб укласти договір на стаціонарну допомогу, повинні відповідати лише основним вимогам, без додаткових.

В напрямку “терапія+” (надання медичної допомоги дітям) експерти обговорили надання консультативної допомоги із застосуванням телемедичних технологій лікарям закладів нижчого рівня.  І наголосили, що потрібно належно обладнати кабінети телемедицини, щоб надавати консультативну допомогу на відстані якісно. 

Серед нововведень у напрямку “терапія+” також створення виїзної бригади, яка забезпечуватиме надання медичної допомоги дітям, які знаходяться у критичних станах. Така педіатрична бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії у складі профільних спеціалістів працюватиме цілодобово.

Також звернули увагу, що серед додаткових вимог для закладів, які підпишуть договір на стаціонарну допомогу, є проведення лабораторних та інструментальних досліджень цілодобово саме у закладі, а не на умовах підряду. Це додаткові вимоги, так звана “терапія+”.

Щодо загальних вимог до пакету, дискусії у фахівців виникли у питанні, чи потрібно вводити у пакет стаціонарної допомоги вимогу щодо наявності лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного терапевта та ерготерапевта. Адже за терапевтичним пакетом пацієнт має отримати реабілітацію у гострому періоді захворювання.

Ще одна пропозиція експертів полягала в тому, щоб посилити загальні вимоги щодо наявності кисневих точок у відділеннях медзакладів, а не лише у відділенні інтенсивної терапії.

У 2022 році НСЗУ планує замінити пакет “Готовності до реагування на інфекційні хвороби” на “Готовність до реагування на інші надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру”. Це означатиме, що потужні заклади, які визначені у кожному регіоні як опорні при наданні допомоги під час епідемій, мають нарощувати потенціал. І надавати також допомогу у випадку надзвичайних ситуаціях. Тому пакет зараз переглядають і доповнюють.

Зокрема, експерти почали обговорення, чи додавати упакет проведення гострого гемодіалізу та гіпербаричної оксигенації. А також, чи розширювати перелік лабораторних досліджень і додати туди визначення газів крові та сироватковий прокальцитонін. На цьому етапі такі пропозиції не підтримали. Як і не підтримали пропозицію експертів збільшити кількість анестезіологів до 8. Натомість, наголосили, що КТ має бути обов'язково у самому медзакладі, а не на умовах не підряду.

Засідання робочих груп триватимуть до середини вересня.

Також зараз відбуваються публічні консультації щодо проєктів специфікацій і умов закупівлі послуг у Програмі медичних гарантій на 2022 рік. До 13 серпня 2021 року можна подати свої пропозиції, заповнивши форму за посиланням

Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій

 
 
 

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: [email protected]