Сьогодні, 31 травня, відбулось відкриття притулку для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Це перший в Україні обласний притулок, який створено за підтримки облдержадміністрації та обласної Ради.
Потреба у такому притулку виникла через значну кількість звернень в області щодо випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі. Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА піднято питання про необхідність створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі та прикладено максимальних зусиль щодо його вирішення.
Завдяки підписаному 20 грудня 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння між Вінницькою обласною державною адміністрацією і Представництвом Фонду народонаселення ООН в Україні та реалізації на Вінниччині Фондом проекту «За життя без насильства. Вінницька область» було залучено додаткове фінансування, що прискорило відкриття даного притулку.
У відкритті взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, народний депутат України Ірина Луценко, заступник міністра соціальної політки України Наталія Федорович, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, координатор проекту «За життя. Вінницька область» Алла Студілко.
«Сьогодні маємо унікальну подію – відкриття притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства. На жаль, в нашому суспільстві існують такі явища, як насильство в сім’ї та за ознакою статі. Саме тому для того, щоб жінки та діти мали можливість в нормальних умовах вирішити певні кризові моменти у житті і створено цей притулок. Сьогодні ми маємо змогу побачити приміщення, де є всі необхідні умови для перебування жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Але на цьому робота в даному напрямку не припиняється і незабаром розпочнеться друга черга робіт, яка включатиме утеплення даної будівлі та благоустрою навколишньої території. Таким чином будуть створені всі умови, аби жінки почували тут себе, в першу чергу, безпечно та комфортно. Окрім того є активна співпраця з правоохоронними органами, які забезпечать швидке реагування у випадку небезпеки для тих, хто перебуває у притулку», - зазначив Андрій Гижко.
Даний притулок стане безпечним місцем перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Всі вони зможуть отримати необхідну допомогу та підтримку. Відкриття притулку розширює можливості як для постраждалих від насильства, так і для соціальних, правоохоронних та правових інституцій реагувати на випадки насильства проти жінок.
Подібні установи функціонують в містах Харків, Кривий Ріг, Бердянськ, Маріуполь, Слов’янськ та смт. Краснопавлівка Харківської області.
«Це є перший обласний притулок, який відкрито завдяки підтримці обласної державної адміністрації та обласної Ради. Окрім того створення даного закладу є чудовим прикладом активної співпраці влади та громадськості, а також Фонду народонаселення ООН в Україні. Це є те місце, де жінки, які потерпіли від домашнього насильства, матимуть змогу знайти безпеку, захист, підтримку та всі умови для повернення до нормального життя», - зазначила Наталя Заболотна.
Заклад розрахований на перебування 14 жінок та 6 дітей. .
Загальна вартість проекту становить 2 млн. грн. Це кошти, які виділялись з Фонду народонаселення ООН в Україні та обласного бюджету.
На сьогоднішній день в притулку вже перебуває 5 осіб, з яких 3 дорослих та 2 дітей.
У даному закладі постійно працюватимуть соціальні працівники, психолог, юрист та координатор проекту.
Також, притулок обладнано системою сигналізації та тривожною кнопкою, що дозволяє жінкам відчувати себе у безпеці під час перебування у притулку.