Сьогодні, 11 грудня, у м. Київ під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун за підтримки проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» відбулась нарада щодо планів реформи охорони здоров’я на 2019 рік.
Зазначена зустріч відбулась за участю заступників голів обласних державних адміністрацій та начальників департаментів охорони здоров’я з усієї України, а також регіональних фахівців, національних та міжнародних експертів.
Вінницьку область представляли: заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Грабович, заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації – начальник управління фінансово-економічного забезпечення та організаційно-кадрової роботи з персоналом Олена Житанська, заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Надія Марусяк.
Спікерами зустрічі виступили заступники Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, Роман Ілик та Олександр Лінчевський, голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко, директор департаменту договірної роботи та моніторингу НСЗУ Наталія Цимбалюк та інші фахівці та консультанти МОЗ та НСЗУ.
На нараді було представлено інформацію щодо трансформації системи охорони здоров’я України у регіонах в 2019 році, обговорено діяльність Національної служби здоров’я України у 2018-2019 роках, а саме перебіг третьої хвилі укладення договорів медичних закладів первинки, трансформація програми «Доступні ліки» та її адміністрування НСЗУ з 1 квітня 2019, деталі проекту «Безкоштовна діагностика», порядок реалізації програми медичних гарантій у наступному році тощо.
За словами Уляни Супрун, основними планами на 2019 рік є електронізація системи охорони здоров'я, залучення інвестицій у галузь, серед іншого, з використанням механізму державно-приватного партнерства, а також запровадження ліцензування лікарів.
Вона також повідомила, що завдяки реформі медицини, ця галузь стає інвестиційно-привабливою, і майже половина запитів до Мінекономрозвитку з питань державно-приватного партнерства стосуються охорони здоров'я. Відтак Міністерство охорони здоров'я вважає це одним із пріоритетів на 2019 рік.
У свою чергу, заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк наголосив: «Незважаючи на тривожні події в країні, ми рухаємося за планом, та Національна служба здоров'я України протягом грудня продовжує укладати договори з медичними закладами первинної допомоги на 2019 рік». Укласти договір повинні всі комунальні заклади первинки. Адже у 2019 році спосіб фінансування для них передбачено тільки один – за моделлю "гроші за пацієнтом". Тож, вперше фінансування медичних закладів відбувається за найвищими стандартами прозорості.
В той же час Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України, зауважив, що досвід медичних закладів-партнерів Національної служби здоров’я України довів, що справжня трансформація відбувається там, де впроваджене реальне партнерство держави, органів місцевого самоврядування та керівництва медичних закладів.
Що стосується Вінницької області, то за словами заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка, позитивні зміни в системі охорони здоров’я вже розпочалися. Однак, при цьому успіх трансформації залежить саме від впровадження змін на місцях.
«В цьому сенсі нами вживаються максимально можливі заходи. Так, на даний час 52 заклади ПМД перетворені в комунальні неприбуткові підприємства. Договори з Національною службою здоров’я України в 1 «вікно можливостей» уклали 23 заклади І рівня надання медичної допомоги, в 2 «вікно можливостей» уклали договір 21 заклад, з яких 20 – комунальні підприємства та 1 приватний заклад, 4 заклади ПМД на даний час не уклали договір з НСЗУ. Розпочато роботу по заключенню угод закладів ПМД з НСЗУ на 2019 рік. Окрім того, всі заклади первинної медичної допомоги підключені до електронної системи охорони здоров’я на 100%. Лікарі первинного рівня надання медичної допомоги (857 осіб) зареєстровані в “eHealth” на 100%. Тож, на даний час на одного лікаря первинної ланки припадає в середньому 1314 підписаних декларації.
Станом на 6 грудня поточного року до електронної системи надійшло 1 126 582 декларації. В області підписанням декларацій охоплено 71,5 % населення, що становить перше рейтингове місце по Україні.