З 25 січня на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1 в усіх районах та містах області проводиться посилена роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування, організації харчування, про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.
На засіданні обласної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення соціальні партнери – Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Управління Держпраці у Вінницькій області, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та Державна податкова служба у Вінницькій області-обговорили спільний план заходів з проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин серед підприємців Вінниччини.
Впродовж інформаційної кампанії будуть практикуватись різні форми комунікації, як масові публічні, так і безпосередні візити за місцем здійснення господарської діяльності.
Протягом трьох днів, з 25 по 27 січня, місцевими робочими групами про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин поінформували 450 підприємців, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування в районах та містах області.
У свою чергу, про заходи здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю фізичними особами-підприємцями повідомили під час щомісячної інформаційної зустрічі на базі Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області. Наразі проведено 12 засідань районних робочих груп з питань легалізації заробітної плати.
Нагадаємо, що робота із виявлення нелегальних працівників передбачає 3 етапи: інформаційна кампанія; підготовча робота до інспекційної кампанії; інспекційна кампанія.
Результати роботи стануть основою для планування та реалізації аналогічних заходів в інших ризикованих сферах господарювання.
Роботодавцям надають можливість та час офіційно працевлаштувати найманих працівників до 31 січня 2020 року.
З 01.02.2020 Держпраці розпочне інспекційну кампанію, за результатами якої порушників притягуватимуть до відповідальності.
Зокрема, за кожного неоформленого працівника КЗпП передбачає штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат (з 01.01.2020 — 141 690 грн)
Роботодавець зобов’язаний оплатити штрафні санкції за незадекларовану працю незалежно від того, усунув він порушення після інспекційного відвідування чи ні.