Сьогодні, 10 вересня, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва провели черговий семінар для керівників департаментів та підрозділів Вінницької ОДА з питань впровадження інклюзивного дизайну в міський простір.
До учасників семінару звернулася перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна:
«Наше завдання – об’єднати спільні зусилля і сформувати доступну, безбар’єрну Вінниччину. В кожному містечку, місті, селищі має бути доступною вся інфраструктура – школи, садочки, заклади медицини, культури, спортивні об’єкти, транспорт, дороги. Це сприятиме формуванню доступного, безбар’єрного середовища на Вінниччині».
Експертами семінару виступили Олександр Ворона, сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ», Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, Директор Центру інклюзивного дизайну, та Франческ Арагал, експерт у галузі дизайну для всіх /універсального дизайну, з 30-річним досвідом роботи як міжнародний консультант у галузі містобудування, мобільності, промислового дизайну та будівництва; розробник понад 300 планів доступності та мобільності для міст в Іспанії, Португалії, Люксембургу та Франції.
В ході семінару було представлено досвід Барселони щодо інклюзивного облаштування міського простору.
Директор представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг подякував Вінницькій ОДА за відкритість до співпраці та сприяння впровадженню універсального дизайну й інклюзивності на Вінниччині. Він зазначив, що Фонд ім. Фрідріха Еберта – німецька неприбуткова громадська організація, метою діяльності якої є сприяння процесам демократизації та розвитку громадянського суспільства.
Своєю чергою, Франческ Арагал зазначив, що універсальний дизайн – це дизайн усіх речей, в центрі уваги якого знаходиться людина і який враховує потреби кожного і кожної.
Учасники семінару мали змогу отримати вичерпні відповіді експертів щодо впровадження універсального дизайну на Вінниччині.