Державна фіскальна  служба України

 Інколи помилки, які ми робимо в молодості, досить болюче  «б’ють» в зрілому віці.  Тож коли при оформленні на роботу працедавець відмовляється офіційно вас працевлаштувати, ГУ ДФС у Вінницькій області рекомендує відмовитися від такої роботи та повідомити Управління Держпраці у Вінницькій області за телефоном 67-29-80.

Адже коли настає час виходу на пенсію, люди не розуміють, чому такі малі суми пенсійних виплат. При цьому забувають, що чесно і добросовісно працювали, не будучи офіційно працевлаштованими та отримували достойну зарплату в «конвертах». Слід пам’ятати, що на розмір пенсії впливає страховий стаж. Це той час, протягом якого щомісячно сплачувався страховий внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Його розмір залежить від розміру мінімальної заробітної плати.

У 2018 році розмір мінімального страхового внеску складає 819,06 грн. (3723 грн. х 22%). Якщо розмір заробітної плати більший за розмір мінімальної заробітної плати, то сума єдиного внеску буде іншою. Приміром при заробітній платі 5000 грн. розмір єдиного внеску складатиме 1100 грн ( 22% від 5000 грн). Дану суму має сплатити роботодавець за власні кошти.  За умови виплати заробітної плати в «конверті», не сплачуються страхові внески, в результаті чого ні стаж роботи, ні зарплата не будуть враховані для обрахунку пенсії.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, жодна гривня заробітної плати в «конверті» не впливатиме на подальший розмір пенсії. Про достойний розмір пенсійних виплат слід подбати змолоду, вчасно відмовившись від неофіційного працевлаштування. 

 

Офіційний веб-портал  Державної фіскальної служби України: sfs.gov.ua

Інформаційно-довідковий департамент ДФС: 0-800-501-007

"Гаряча лінія "ДФС "Пульс ": 044-284-00-07 Акредитований центр сертифікації ключів: 044-284-00-10