Його метою було визначити основні завдання та вивчення вимог керівних документів та особливостей планування основних заходів з підготовки цивільного захисту на 2022 рік, підвищення професійної підготовки керівників структурних підрозділів з питань цивільного захисту районних державних адміністрацій, територіальних громад, що залучені на збір.
Фахівцями Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації були висвітлені та обговоренні наступні питання:
особливості роботи та планування діяльності органів управління обласних спеціалізованих служб цивільного захисту, районної ланки та ланки територіальної громади обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ на наступний рік;
стан роботи місцевих комісій ТЕБ та НС та планування їх роботи на наступний рік;
особливості здійснення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій;
стан укриття населення області у захисних спорудах цивільного захисту;
особливості планування заходів евакуації в мирний час та аналіз подання інформації щодо планування житлового фонду для розміщення евакуйованого населення;
організація радіаційного і хімічного спостереження на території області та захист непрацюючого населення;
повноваження районних державних адміністрацій та територіальних громад області узв’язку із набуттям чинності Закону України «Про основи національного спротиву».
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
Здійснено аналіз роботи органів управління Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у сфері цивільного захисту у 2021 році.
Станом на 1 листопада в області згідно Державного Класифікатора зареєстровано 2 надзвичайні ситуації: 1 природного характеру, об'єктового рівня, 1 техногенного характеру, регіонального рівня.
Резервний фонд обласного бюджету на 2021 рік рішенням 3 сесії Вінницької обласної Ради 8 скликання від 24 грудня 2020 року №19 становить 15 млн. грн, що складає 0,3% від доходів загального фонду обласного бюджету на 2021 рік. При плануванні бюджетів територіальних громад на 2022 рік, необхідно звернути увагу на формування резервного фонду на випадок виникнення НС.
З початку 2021 року проведено 22 засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглядалися питання, направлені на попередження виникнення надзвичайних ситуацій; ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та загальні питання.
Основні заходи були спрямовані та виконувались з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та оперативного реагування на них.
Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2021 рік, проведено:
у період з 19 по 30 липня 2021 року комісією Кабінету Міністрів України комплексну перевірку щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту у Вінницькій області, план усунення недоліків ви отримали, у встановленні терміни необхідно надіслати нам доповідь щодо його виконання. Під час перевірки показали свою підготовку, знання нормативної бази з питань цивільного захисту:
спеціалізована служба матеріального забезпечення – Ратушняк Інесса Анатоліївна та Мельничук Ліна Вікторівна;
спеціалізована служба торгівлі та харчування – Кулявець Вега Габдрахимівна та Головченко Василь Юрійович;
спеціалізована служба із захисту сільськогосподарських тварин і рослин Кирилюк Валентина Михайлівна та Заїка Микола Петрович
медична спеціалізована служба Задорожна Ольга Іванівна та Юрчук Іван Степанович;
комунально-технічна спеціалізована служба Зонова Марія Володимирівна, Мороз Олена Ігорівна; спеціалізована служба енергетики Кабішев Олександр Миколайович, Благодарський Сергій Степанович, Глуханюк Леонід Євгенійович;
спеціалізована служба зв’язку і оповіщення – Франчук Юлія Іванівна;
спеціалізована служба транспортного забезпечення та технічна спеціалізована служба - Бабій Олег Васильович та Білаш Світлана Іванівна;
інженерна спеціалізована служба – Гринчук Андрій Володимирович;
протипожежна спеціалізована служба – Терентьєв Юрій Валерійович, Вінніченко Борис Борисович;
спеціалізована служба охорони публічного (громадського) порядку Іщенко Іван Володимирович, Людвик Роман Васильович, Шлапак Сергій Васильович;
8 штабних тренувань органів управління обласної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та районних ланок та ланок територіальних громад;
4 командно-штабні навчання з органами управління цивільним захистом Могилів-Подільського та Тульчинського районів та Могилів-Подільської та Тульчинської міської територіальної громади;
три квартальні технічні перевірки працездатності внутрішньообласної системи централізованого оповіщення;
заходи щодо технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту: 819 захисних споруд: 107 сховищ, 712 протирадіаційних укриттів та 781 найпростіше укриття;
роботу штабу щодо запобігання поширення на території області коронавірусу COVID-19.
Протягом року показали відповідальність у виконанні заходів з питань цивільного захисту керівний склад районних державних адміністрацій та територіальних громад та керівники структурних підрозділів та фахівці з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Бершадської, Вінницької, Гайсинської, Гніванської, Джуринської, Стрижавської, Калинівської, Козятинської, Копайгородської, Могилів-Подільської, Іллінецької, Крижопільської, Жмеринської, Тульчинської, Томашпільської, Шаргородської, Хмільницької територіальної громади.
Заходи «Плану основних заходів цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2021 рік», затвердженого розпорядженням голови Вінницької ОДА від 19.01.2021 року №38 сприяли підвищенню готовності органів управління та сил обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до дій у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час та на особливий період.