Анотація

Назва інституту громадянського суспільства: громадська організація «Вінницький обласний осередок федерації парапланеризму України».

Назва програми: Молодіжний патріотичний літунський табір «Чота крилатих».

Напрямок реалізації, мета: Патріотичне виховання молоді, краєзнавча робота.
Табір проводиться з метою військово-патріотичного виховання молоді, залучення її до краєзнавчої роботи, підвищення соціальної зацікавленості суспільства до проблем становлення молоді,визначення її життєвих орієнтирів, формування добра, мужності, солідарності, самодостатності, задоволення зростаючих технічних, творчих потреб шляхом залучення до занять авіаційними видами діяльності.
Однією із ефективних форм роботи з організації здорового способу життя є залучення молоді до занять малою авіацією, яка крім спортивної направленості несе просвітницький та пізнавальний характер, є важливою формою військово-патріотичного виховання. До занять будуть залучатись молодь села Нагорян, навколишніх сіл і переважної більшості району. Популяризації авіаційних видів спорту серед молоді сприятимуть навчання основ аеродинаміки, парапланеризму, дельтапланеризму та авіамоделювання.

Досвід виконання програм: Вінницький обласний осередок федерації парапланеризму України в 2009 році здійснював свою роботу щодо просування надлегкої авіації на території України, Вінницької області, Козлівської, Серебрійської, Бронницької, Немійської, Кремінської сільських рад Могилів-Подільського району .

Загальна сума – 39 154грн.

Очікуване фінансування – 19 950 грн.

Власний вклад – 10 400 грн.

Суть програми, заходи: Набуття теоретичних занять та успішне проходження наземної підготовки, після чого учасники допускаються до польотів. Під час табору буде проходити всеукраїнський фестиваль мотопарапланеризму. Учасники мають можливість побачити пілотаж на парапланах, мотопарапланах, паратрайках, дельтапланах та мотодельтапланах. Для таборовиків буде організовано перегляд на великому екрані фільму «В бій ідуть одні «старики»» Л.Бикова. В програму таборування входить поїздка до Вінницького аеропорту та місцевої авіаційної бригади. Запланована поїздка в с. Сутиски Тиврівського району на базу Вінницького обласного авіаційного клубу ТСОУ з метою ознайомлення з військово-авіаційною справою.

Термін реалізації програми: липень – серпень 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства:
Популяризація набутого досвіду серед районних осередків культури, територіальних громад області, району, що здійснюють роботу з молоддю. Практичну користь від реалізації проекту матимуть біля 460 осіб, 15 загальноосвітніх шкіл, будинок культури в с. Нагоряни, жителі сіл як Могилів-Подільського району так районів сусідів. За результатами зборів буде надруковано буклет в якому відображатиметься узагальнена практика проведення подібних заходів, з метою популяризації нових актуальних форм патріотичного виховання молоді.
У разі вдалої реалізації проекту в продовження започаткованої ідеї планується сформувати і сертифікувати для потреб «зеленого» туризму 30 осель, є велика ймовірність того, що частина населення буде включена в процес обслуговування і закріплення на селі, а звідси - профілактика злочинності, шкідливих звичок: наркоманії, алкоголізму, паління.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Обласна молодіжна громадська організація «Вінницький Клуб Веселих та Найкмітливіших»

Назва програми: «ІХ-й МіжНародний ВІННИЦіАнський фестиваль комедійного та пародійного кіно»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність
Створення позитивного і конструктивного сприйняття сучасного світу молоддю. Стимулювання створення на загальнодержавних і регіональних телерадіокомпаніях програм з позитивним і оптимістичним змістом. Залучення до світу мистецтва і творчого процесу молоді регіону і країни. Виявлення та пропаганда кращих зразків аматорської та професійної молодіжної творчості у жанрі комедійного та пародійного кіно. Розвиток волонтерського руху і залучення широкого загалу молоді до активної загальнокорисної діяльності і змістовного відпочинку. Встановлення дружніх та творчих стосунків з молоддю інших регіонів України та світу. Створення Вінницькій області іміджу одного з культурних центрів країни. Допомога в розвитку районних і комунальних телерадіокомпаній Вінницької області.

Досвід виконання програм: діє з 24.07.2001 р.
Діяльність: сприяння популяризації КВНівського руху у вінницькій області, пропаганда творчості самобутніх молодих колективів Вінниччини, організація змістовного відпочинку та дозвілля молоді.

Загальна сума – 366 000 грн.

Очікуване фінансування – 70 000 грн.

Власний вклад – 129 000грн.

Суть програми, заходи: PR- компанія фестивалю на всіх його етапах (сайт фестивалю, аудіо, відео, друкована та зовнішня реклама); творча співпраця з фестивалями-супутниками в інших країнах світу та містах України; збір конкурсних робіт; відбір фінальної конкурсної програми; розміщення конкурсної програми у мережі Інтернет; Інтернет оцінювання міжнародним журі конкурсної програми; розміщення конкурсної програми у мережі Інтернет; представлення конкурсної програми для перегляду широкому загалу глядачів на вінницьких телеканалах та у кінотеатрах міста; церемонія нагородження; онлайн-трансляція Церемонії нагородження у мережі Інтернет; створення та показ відео версії по телебаченню; презентаційні покази робіт переможців на різноманітних фестивалях в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, Німеччині, Ізраїлю, США.

Термін реалізації програми: липень – серпень 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Створення більш широкого спектру можливостей для творчого виявлення молодих митців, професійних та аматорських колективів на царині кіно, телебачення та Інтернету. Стабільний розвиток творчого потенціалу районних і комунальних телерадіокомпаній Вінницької області. Розповсюдження досвіду організації та проведення масових заходів для молоді та населення краю з залученням волонтерів. Популяризація вітчизняної творчості. Вінницька область позиціонується, як один із стабільних регіонів з багатим суспільним та культурним життям. Фестиваль в майбутньому може стати одним з форумів вітчизняного професійного кіно.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька міська молодіжна громадська організація «Ноктюрн»

Назва програми: «Навчально-розважальний цикл концертів «рок-уроки»»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність.
Створення соціокультурного простору для гармонійного розвитку особистості, ознайомлення з кращими зразками світової та української сучасної рок-культури. Ознайомлення молоді з основними сучасними напрямками української, світової рок-музики; виявлення, підтримка та розвиток молодих талантів. Створення умов для формування у молоді сценічної культури, запровадження нових форм проведення дозвілля молоді.

Досвід виконання програм: діє з 13.07.2004 р.
ВММГО «Ноктюрн» проводила рок-фестивалі, в яких брали участь молоді вінницькі музиканти, а також гості – не тільки з інших міст України, але й з таких країн як Польща, Угорщина, Росія, Білорусь, Молдова, Голландія, Австрія, Ізраїль, Чехія, Словаччина, Франція, Германія та інші. Так, наприклад, 2-го листопада 2013 року в міському палаці мистецтв «Зоря» відбувся рок-фестиваль за участю рок-гуртів з Швейцарії та Сполучених Штатів Америки. Традиційно ВММГО «Ноктюрн» бере участь в щорічному міському святі «День Молоді». Проекти: «День народження Рок-н-Ролу», «Рок фестиваль до «Дня молоді», Рок-фестиваль до дня Святого Миколая», «Антитерористична рок операція».

Загальна сума 138 800 грн.

Очікуване фінансування 57 500 грн.

Власний вклад 49 300грн.

Суть програми, заходи: Суть проекту – формування, виховання в сучасної молоді музичного та естетичного смаку. Пропаганда кращих зразків аматорської та професійної вокально-музичної творчості, виявлення та розвиток молодих талантів, формування у молоді естрадної майстерності.
Молодь ознайомиться з кращими музичними композиціями сучасності, з різними музичними напрямками, жанрами (рок, поп, рок-н-рол, блюз, джаз, кантрі, хіп-хоп тощо). Плануються проведення рок-уроків в формі «концерт-лекція». Юні вокалісти виконуватимуть музичні твори наживо, під супровід гурту «Клондайк».

Термін реалізації програми: серпень-грудень 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Виховання у молоді патріотизму, любові до української культури. Підвищення загального рівня музичної культури юних вінничан, урізноманітнення форм молодіжного дозвілля, зростання творчої майстерності юних артистів, заохочення молодого покоління до творчої самореалізації.


*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Суспільні ініціативи Козятинщини»

Назва програми: «Допомагати армії - виховувати патріотів»

Напрямок реалізації, мета: Патріотичне виховання.
Військово-патріотичне виховання учнівської молоді м. Козятина та Козятинського району шляхом залучення їх до допомоги військовим у зоні проведення АТО.

Досвід виконання програм: діє з 12.04.2013 р.
З червня 2014 року допомога армії стала пріоритетним напрямком діяльності нашої організації. Здійснено більше двадцяти поїздок в зону АТО, придбано (отримано), відремонтовано та доставлено у військові підрозділи 6 автомобілів УАЗ, більше двохсот тон продуктів, одягу, спорядження,ліків та сотні посилок для земляків. Проведено 3 масових заходи умісті Козятин, 11 занять з тактичної медицини та першої медичної допомоги у випадку НС. Виготовлено 102 маскувальні сітки та 11 маскувальних костюмів, які передані військовим підрозділам в зоні АТО або доставлені безпосередньо на «передову». Проекти: «Малюк, збирайся у дитсадок», «Допомога армії 2014-2015 рр.», «Теплий ФАП (модернізація будівлі Пляхівського ФАПу шляхом проведення комплексу енергозберігаючих та покращувальних заходів).

Загальна сума – 30605 грн.

Очікуване фінансування – 17725 грн.

Власний вклад – 8400 грн.

Суть програми, заходи: Проведення презентації проекту та створення робочої групи проекту за участі осіб, що вже залучені до діяльності за проектом, а також представників органів місцевого самоврядування та освітян. Концепція проекту буде презентована через ЗМІ та безпосередньо в школах міста та району, які ще не залучені до діяльності за проектом. Узагальнення робочою групою потреб військових підрозділів в маскувальних засобах, їх параметрів та забезпечення матеріалами. Проведення конкурсного відбору комерційних пропозицій на основі банку зібраних пропозицій. Із переможцями відбору буде укладено договір. Проведення майстер-класів по виготовленню маскувальних засобів у кожному новому колективі, залученому до проекту. Забезпечення безпосереднього контакту з куратором, який буде забезпечувати логістику сировини та виробів а також контролюватиме якість роботи. Виготовлення 80 маскувальних сіток та 10 маскувальних костюмів. Проведення уроків мужності за участі учасників АТО, благодійних ярмарків, уроків з надання першої медичної допомоги. Забезпечення доставки виготовлених маскувальних засобів, іншої допомоги у військові підрозділи (автомобільним транспортом або поштовою доставкою – залежно від обсягів). Виготовлення листівок – вкладишів (флаєрів). Висвітлення інформації про результати проекту у місцевих ЗМІ. Здійснення моніторингу виконання. Формування поточної та фінальної звітності проекту.

Термін реалізації програми: з 15.06.2015 року по 25.12.2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Реалізація проекту надасть можливість учням відчути свою причетність до боротьби народу України за свободу та незалежність, відповідальність за долю та життя інших людей. Проект дозволить учням підвищити свою самооцінку, відчути значущість своєї діяльності, побачити конкретний результат діяльності в колективі. Також буде частково забезпечена постійна потреба ЗСУ та Нацгвардії у маскувальних засобах. У довгостроковій перспективі діяльність за проектом сприятиме формуванню високих моральних принципів, поваги до військової служби, гордості за країну та її народ.
*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницьке крайове козацьке молодіжне об’єднання «Молода Подільська Січ»»

Назва програми: Обласний конкурс-фестиваль мистецтв «Сурми звитяги»

Напрямок реалізації, мета: Патріотичне виховання
Пропаганда серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ та ХХІ століттях, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва та періоду національно-визвольних змагань «Доби козаччини».

Досвід виконання програм: діє з 10.10.2008 р.
Діяльність: Виховання на засадах козацького світогляду та способу життя фізично загартованого, інтелектуального, високодуховного покоління. На теренах області було проведено фестивалів «Сурми звитяги». Зініційовані та організовані козацькі дійства, фестивалі, екскурсійні поїздки. Проекти: «Вишкільно-оздоровчий літній дитячий козацький табір «Молода Січ», «Поїздки історичними місцями «Шляхами козацької слави». ГО долучалась до організації та проведення військово-спортивної дитячо-юнацької патріотичної гри українського козацтва «Сокіл»(«Джура»), проводила майстер-класи з народних умінь, брала участь в фестивалі звичаєвої культури «Живий вогонь».

Загальна сума – 26000 грн.

Очікуване фінансування – 18000 грн.

Власний вклад – 7000 грн.

Суть програми, заходи: Виявлення і доведення до широкого загалу громадськості справжнього стану у сучасній пісенній творчості, сформувати громадську думку стосовно необхідності всебічного сприяння розвитку українського пісенного мистецтва; виявити проблеми у популяризації української патріотичної пісні, вірша та опрацювати пропозиції щодо їх розв’язання; виявити та відзначити найкращі творчі колективи, формування патріотизму, любові до своєї землі , відновлення історичної пам’яті, виховання у молоді почуття поваги до історичного минулого українського народу, самоідентифікації та втілення складових елементів громадянського суспільства.

Термін реалізації програми: серпень-жовтень 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Утвердження національно-патріотичного та духовного виховання молоді; пропаганда здоровог спосібу життя на національних традиціях; сприяння становленню та зміцненню контактів між громадськими організаціями; удосконаення співпраці з державними органами влади; відчутно сприяє консолідації суспільства на основі збереження історико-культурного та духовного надбання в сучасних умовах.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницька обласна асоціація ендокринологів».

Назва програми: «Життя з діабетом».

Напрямок реалізації: Допомога соціально незахищеним верствам населення.
Підвищення обізнаності про діабет серед дорослих і дітей з хворобою для того, щоб контролювати захворювання та жити повноцінним життям кожен день; пропагування здорового способу життя; активне залучення уваги представників ЗМІ, впливових людей у сфері бізнесу та політики до стрімко поширеної неінфекційної епідемії діабету, а також до її соціальних і економічних наслідків.

Досвід виконання програм: діє з 31.12.2009 р.
Діяльність: громадська організація вже протягом шести років долучається до будь-яких проектів пов’язаних із популяризацією проблеми хворих на діабет. Проведення семінарів є невід’ємною частиною роботи організації. Більшість членів організації є лікарі-ендокринологи з багаторічним стажер роботи у цій галузі. Протягом останніх двох років проведення скринінгу серед громадян міста Вінниці є постійним проектом організації. Тому маючи величезний досвід у цій сфері, організація спромагається розширити географію своїх проектів на Вінницьку область.

Загальна сума –135310 грн.

Очікуване фінансування – 65690 грн.

Власний вклад – 34300 грн.

уть програми, заходи: Інформування населення про діабет та його профілактику Проведення просвітницьких заходів з метою обізнаності про діабет.
Проведення тестування на вміст цукру у крові; проведення анкетного опитування респондентів; проведення семінару «Життя з діабетом» у шести містах Вінницької області, розповсюдження інформаційних буклетів «Цукровий діабет – час діяти!», побудова аналітичного звіту щодо ситуації що склалась серед населення Вінницької області стосовно хвороби. Активна пропаганда здорового способу життя та харчування. Підвищення кваліфікації лікарів первинної ланки по ранній діагностиці діабету та його ускладнень.

Термін реалізації програми: до кінця жовтня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Поліпшення розуміння в суспільстві всієї небезпеки цукрового діабету та його наслідків, запобіганню та ліквідації захворювання. Всім учасникам буде роздано карту-опитувальник - «Перевір себе на діабет!» для виявлення осіб, що входять до груп ризику розвитку цукрового діабету 2 типу серед населення. Отримання індивідуальної консультації у фахівців та проходження скринінг, тобто експрес-обстеження на вміст цукру в крові. Всім учасникам проекту будуть роздані буклети «Цукровий діабет – час діяти!». На його сторінках читачі знайдуть безліч корисних порад з профілактики та ранньої діагностики діабету, підтримки нормальної життєдіяльності та налагодженню повноцінного харчування, інформацію про новини ендокринології та лікарські препарати.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .






Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька обласна асоціація громадян, хворих цукровим діабетом «Благовіст».

Назва програми: Підготовка до Європейського чемпіонату з футзалу серед хворих на цукровий діабет «ДІАЄВРО-2015»

Напрямок реалізації: Допомога соціально незахищеним верствам населення.
Розвиток фізичної культури та спорту в Україні; залучення молоді, яка живе з діабетом до занять спортом; популяризація фізичної активності серед хворих на цукровий діабет; соціальна адаптація людей з діабетом; профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі; зміцнення позитивного іміджу здорової людини в суспільстві.

Досвід виконання програм: діє з 02.11.1993 р.
Ініціювання та проведення Міжнародного чемпіонату з міні-футболу для людей з цукровим діабетом. Проведення відкритого турніру з міні-футболу для людей з цукровим діабетом, спартакіади серед людей хворих на діабет, флешмобу «Зарядка проти діабету».

Загальна сума – 245200 грн.

Очікуване фінансування – 53000 грн.

Власний вклад – 137200 грн.

Суть програми, заходи: Всеукраїнський відбірковий етап до складу збірної України; навчально-тренувальні збори збірної України; інформування населення про участь збірної України у Європейському чемпіонаті «ДіаЄвро-2015»; участь збірної України у Європейському чемпіонаті «ДіаЄвро-2015».

Термін реалізації програми: до 10 вересня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Привернення уваги громадськості України та світу до проблеми цукрового діабету та фізичних навантажень як основного заходу профілактики захворювання.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .



Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Дитяча громадська екологічна організація «ЛОТОС»

Назва програми: «Як прадіди наші – козаки,
Бажаєм патріотами зростати.
Щасливо і в мирі жити -
Націю й державу відродити»

Напрямок реалізації: Патріотичне виховання.
Створення сприятливих умов, спрямованих на розвиток морально – патріотичної, фізичної, соціально та психологічно здорової особистості зі стійкими переконаннями та системою знань про патріотичне виховання, здоров’я і здоровий спосіб життя.

Досвід виконання програм: діє з 03.11.2005 р.
Правова, соціальна, моральна, психологічна освіта в екологічному та природоохоронному напрямку; інформування та проведення просвітницької роботи серед населення; проведення занять, лекцій, акцій, досліджень; реалізація проектів та проведення тренінгів з спортивно-оздоровчого напрямку на території с. Турбів із залученням дітей і молоді віком від 2 до 35 років. Проекти: «Спортивний майданчик-крок до відновлення та збереження оздоровчих традицій селища», «Здорова дитина – щаслива родина», «Відродження та збереження пам’ятки садово-паркового мистецтва «Турбівський парк» у селищі Турбів».

Загальна сума –77 260 грн.

Очікуване фінансування – 53 960 грн.

Власний вклад – 3 300 грн.

Суть програми, заходи: Замовлення єдиної смуги перешкод. Встановлення єдиної смуги перешкод на території селища. Благоустрій території єдиної смуги перешкод. Проведення лекції «Патріотичне виховання в історичному розрізі». Розробка, друк та розповсюдження інформаційних листівок з тем: «Надання першої домедичної допомоги», «Виживання людини в будь – яких умовах». Проведення теоретичних курсів виживання. Проведення практичного курсу виживання. Проведення тренінгів по наданню першої долікарської допомоги потерпілим в надзвичайних ситуаціях. Змагання в орієнтуванні та виживанні цільової групи проекту в незвичних умовах – лісі. Проведення змагань з військово – патріотичного напрямку між молоддю територіальних громад округу (селища Турбів, сіл: Козинці, Стара Прилука, Вахнівка )

Термін реалізації програми: з 6 липня по 15 листопада 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Формування і розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, національної гідності, культури міжнаціональних відносин. Розробка начального курсу виживання людини в екстремальних ситуаціях. Створення матеріально-технічної бази для проведення практичних навчань з патріотичного виховання молоді. Підвищення рівня патріотичного виховання у дітей та молоді селища Турбів, сіл: Козинці, Стара Прилука, Вахнівка. Реалізація природних нахилів, здібностей, фізіологічних та фізичних можливостей учнів на основі моніторингових досліджень, практичних тренінгів, змагань. Розвиток в дитини механізмів патріотизму, самоосвіти, самореалізації, самозахисту, самовиховання, самооздоровлення. Навчити молодь протистояти агітації прихильників нездорового способу життя, розвинути вміння відстоювати свою позицію. Сформувати у молоді позитивні мотиви до оволодіння військовими знаннями, підвищення рівня фізичної підготовки та витривалості.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .


Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця»

Назва програми: «Тренінговий центр самостійного проживання для людей з інвалідністю у громаді»

Напрямок реалізації, мета: Допомога соціально незахищеним верствам населення.
Надання допомоги соціально незахищеним сім’ям людей з інвалідністю, які мають фізичні, сенсорні та/або розумові, психічні порушення, в тому числі, з нещодавно набутою інвалідністю в зоні АТО через створення умов для підтримки їх самостійного життя та забезпечення включення до місцевої громади, з метою недопущення їх ізоляції та сегрегації від спільноти. Сприяння покращенню якості життя родин людей з важкими формами інвалідності та людей з нещодавно набутою інвалідністю в зоні АТО, які опинились в складних життєвих обставинах, шляхом проведення навчання за курсами розвитку та підтримки навичок самостійного проживання, навичок в представництві інтересів та самоадвокатуванні, навичок орієнтації та переміщення в просторі на смузі орієнтації під час роботи трьох семиденних тренінгових модулів.

Досвід виконання програми: діє з 23.01.2004 року.
Асоціація реалізує 7 проектів, в яких працює 26 програм, що спрямовані на створення інклюзивного середовища, можливостей для розвитку людей з важкими формами інвалідності, формування позитивної громадської думки щодо інтеграції та рівноправної участі в житті громади осіб з фізичними, сенсорними, психічними, розумовими порушеннями та членів їх родин.

Загальна сума – 54480 грн.

Очікуване фінансування – 19920 грн.

Власний вклад – 34560 грн.

Суть програми, заходи: Проведення презентаційної прес-конференції, в ході підготовки якої буде розроблений та виготовлений банер Тренінгового центру. Для набору учасників тренінгових модулів будуть розроблені, видані та розповсюдженні через РЦСССДМ та медичні установи області буклети Тренінгового центру з інформацією про набір та анкети учасників. Після обробки даних анкет буде сформований список з 42 учасників. Проведення трьох семиденних тренінгових модулів. Виготовлення макетів та друк брошур «Крок до самостійного проживання» з пам’яткою «Навчився сам – допоможи іншому!». Науково-практична конференція «Жити на рівних». Цикл прямих ефірів на радіо та телебаченні «Досягнення та успіхи наперекір долі».

Термін реалізації програми: до кінця 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: У людей з інвалідністю сформуються навички самостійного проживання в громаді, вони отримають можливість вибирати на рівні з іншими де і з ким проживати. Економія коштів місцевих бюджетів порівняно з інтернатним закладом за рахунок принципу «Кошти за клієнтом». Створення нових робочих місць в системі супроводу людей з інвалідністю. Досвід, здобутий при реалізації Програми з інформаційними матеріалами, буде розповсюджений на території Вінницької області, що підвищить кваліфікацію та чутливість установ, що залученні до розробки та здійснення соціальних послуг у сфері соціального захисту людей з інвалідністю. Результати апробації тренінгових модулів будуть покладені в основу рекомендацій по впровадженню моделей незалежного проживання на регіональному рівні. За результатами програми буде розроблена та подана на розгляд в комісіях та на затвердження в обласній Раді постійно діюча програма «Тренінговий центр самостійного проживання для людей з інвалідністю у громаді».

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія»

 

Назва програми: «Доступність для всіх»

Напрямок реалізації, мета: Соціально-економічний розвиток.
Поширення інформації з питань доступності та універсального дизайну – принципів створення відкритого та інклюзивного суспільства для всіх шляхом проведення інформаційної – просвітницьких заходів.

Досвід виконання програм: ГО зареєстровано 18.03.2002 р.
За час діяльності організації спільно з іншими установами було налагоджено роботу міського комітету забезпечення доступності, діє міська програма «Місто Вінниця для всіх», з 2007 року завдяки реалізованому проекту організації в місті почала діяти «Служба перевезення на візках». З 2011 року «Служба супроводу людей з функціональними обмеженнями». ГО надає соціальну, психічну, матеріальну, медико-реабілітаційну, юридичну підтримку молоді із обмеженими фізичними можливостями.

Загальна сума – 128 250 грн.

Очікуване фінансування – 78 800 грн.

Власний вклад – 49 450 грн.

Суть програми, заходи: Заходи проекту направлені на виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів». Заходи: проведення інформаційної кампанії; проведення аудиту доступності інфраструктури міст та сіл Хмільницького та Жмеринського районів; проведення обласного конкурсу «Заклад дружній до людей»; організація семінарів зі студентами та викладачами навчальних закладів із спеціальностями: будівельник, архітектор; ініціювання засідання обласного комітету забезпечення доступності для мало мобільних груп населення до інфраструктури міста.

Термін реалізації програми: липень-листопад 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: В результаті проведення інформаційної кампанії та заходів проекту відбудеться популяризація концепції універсального дизайну серед фахівців та пересічних громадян. Забезпечення інформування про права та свободи людини з інвалідністю через друк буклету «Заклад дружній до людей», «Доступність та Універсальний дизайн», друк настільних календарів «Конвенція ООН про права інвалідів». Проект сприятиме виконанню Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів».

 

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»

Назва програми: «Шлях до повноцінного життя в громаді осіб з інвалідністю та учасників АТО»

Напрямок реалізації, мета: Соціально-економічний розвиток
Підвищення рівня поінформованості людей з інвалідністю та учасників АТО та членів їх родин щодо свого права на освітні та соціальні послуги, працевлаштування, щодо сучасних методик реабілітації, створення позитивного іміджу соціально-відповідального бізнесу з метою формування суспільства рівних можливостей на Вінниччині.

Досвід виконання програми: діє з 26.11.1999 р.
Діяльність: надає соціальні та юридичні консультації щодо захисту прав та свобод молоді з інвалідністю в рамках програми «Твій захист»; надає консультації по репродуктивному здоров’ю для молоді з інвалідністю; сприяє в отриманні освіти та працевлаштуванні молоді з інвалідністю; організовує культурні заходи та акції, роботу «Клубу спілкування» для зазначених категорій молоді; надає щоденно послуги денного догляду для осіб з інтелектуальною недостатністю; організовує подорожі по Україні для молоді з інвалідністю; сприяє розвитку хоспісної допомоги на Вінниччині; надає волонтерську та гуманітарну допомогу.

Загальна сума – 65150 грн.

Очікуване фінансування – 41 590 грн.

Власний вклад – 16 560 грн.

Суть програми, заходи: Підготовка та проведення інформаційної компанії «Моє право на гідну працю» (демонстрація на місцевих телеканалах та у маршрутних таксі інформаційного ролику з сурдоперекладом, розповсюдження інформаційних плакатів, методичних матеріалів). Створення інформаційно-методичного веб-порталу на допомогу людям з інвалідністю у працевлаштуванні «Право на гідну працю». Організація та проведення 3-х тренінгів для людей з інвалідністю «Моє право на працю». Організація та проведення тренінгу для батьків дітей-інвалідів, які проходять реабілітацію у центрі «Промінь», «Від реабілітації до працевлаштування». Організація та проведення обласного заходу «Третій обласний Форум батьків дітей з інвалідністю; круглого столу з представниками громадських, державних установ та бізнесу «Проблеми та перспективи створення робочих місць для людей з інвалідністю на Вінниччині». Організація та проведення обласного заходу «І обласний конкурс соціально-відповідального бізнесу щодо працевлаштування людей з інвалідністю». Організація 3-х денного навчально-інформаційного семінару «Сучасні методики реабілітації осіб з порушеннями опорно-рухового апарату».

Термін реалізації програми: до грудня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Створення платформи для подальшої роботи та впровадження міжвідомчої взаємодії щодо впровадження інклюзивного навчання і послуг з соціальної реабілітації дітей з інвалідністю і створення умов для працевлаштування осіб з інвалідністю. В області будуть створені сприятливі умови для виховання толерантного ставлення до людей з інвалідністю.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .


Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька обласна громадська організація «Майбутнє країни»

Назва програми: «Проведення семінарів з дітьми підліткового віку та молодими сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах»

 

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність.
Надання молодим людям знань, які необхідні для формування здорової особистості завдяки вихованню в них здорових духовних цінностей.

Досвід виконання програми: діє з 03.04.2012 р.
Діяльність: проведення систематичних тренінгових занять для учнів та учителів області; організація і проведення семінарів для батьків та учителів з актуальних проблем педагогіки; організація та проведення культурно-просвітницьких заходів для громадськості міста та області; проведення, аналіз та презентація результатів анкетувань, які стосуються стану сучасної освіти; підготовка, апробація та видання навчально-методичної літератури.


Загальна сума – 34000 грн.

Очікуване фінансування – 24820 грн.

Власний вклад – 9180 грн.

Суть програми, заходи: Проведення семінарів-зустрічей з особами підліткового віку з питань актуальних для цього періоду формування особистості. Проведення семінарів-зустрічей з молодими людьми, які бажають укласти шлюб,а також молодими сім’ями з питань, що стосуються будування подружніх стосунків.

Термін реалізації програми: до грудня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Молоді люди-учасники семінарів отримають необхідну підтримку, консультування та інформацію для успішного дорослішання та укладання шлюбу. Зміст семінарів продумано таким чином, щоб молоді люди бачили перспективу власного життя, а також могли протистояти соціальному тиску однолітків щодо таких питань як статеві стосунки, вживання алкоголю, тютюну та психотропних речовин, злочинність. Для молодих сімей та людей, які бажають створити сім’ю буде корисним обговорення нагайних проблем сімейного співжиття та способів їх вирішення, адже більшість молодих людей укладають шлюб не усвідомлюючи усіх практичних життєвих сторін цього союзу. У довготривалій перспективі це допоможе молодим людям стати активними та свідомими членами громади м. Вінниця, використовувати отримані знання та навички для вирішення проблемних моментів власного життя, своєї родини та соціального оточення.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницька обласна організація «Центр психологічної підтримки «Лотос»

Назва програми: «Сучасний український супергерой». Побудова образу сучасного українського героя дітьми молодшого шкільного віку через творчість»

Напрямок реалізації, мета: Патріотичне виховання
Морально-патріотичне виховання дітей шкільного віку, формування ідеалу сучасного українського героя, який любить і захищає свою Батьківщину, прищеплення та усвідомлення дітьми якостей, що дозволяють сформувати відчуття справжнього патріота своєї держави.

Досвід виконання програми: діє з 07.02.2009 р.
ГО сприяла реалізації загальнодержавних, регіональних, місцевих, авторських та міжнародних програм спрямованих на поліпшення психологічного становища людей; бере участь в організації, координації і фінансуванні заходів спрямованих на проведення наукових, науково-дослідних, навчальних, консультаційних робіт і досліджень у соціальній сфері; бере участь в організації та проведенні фестивалів, конференцій, виставок, семінарів, в тому числі міжнародних, та інших заходах; співпрацює з подібними, в тому числі закордонними неурядовими організаціями з метою вивчення позитивного досвіду і більш ефективного вирішення проблем населення. Проекти: «Майстерня лідерів», «Відпочинок в десятку», «Весільний ярмарок», «Школа успіху».

Загальна сума – 20 000 грн.

Очікуване фінансування – 15 000 грн.

Власний вклад – 5 000 грн.

Суть програми, заходи: Проведення 60-ти хвилинних уроків в окремих вікових групах 8-10 чол. на території літніх таборів, шкіл розвитку, вуличних акцій та офісу «Лотос». Проведення проекту в міні-групах з дітьми-переселенцями, що прибули на Вінниччину із зони АТО. Проведення виставки дитячих художніх робіт зі створення образу сучасного українського супергероя на загальноміському святі День міста Вінниця.

Термін реалізації програми: з 1 липня по 20 вересня 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Реалізація програми стане результатом пошуку художнього образу сучасного українського супергероя дітьми різного віку та стане необхідною умовою для того, щоб в основі базової культури дитини закладалися, сформувалися і виховувалися патріотичні якості, які покликані забезпечити виховання справжніх сучасних українців – громадян правової, демократичної, соціальної української держави. В подальшому планується запровадження даної програми у систему позашкільного виховання на постійній основі.

 


*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .









Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницька обласна організація «Центр освітніх технологій»»

Назва програми: Комплексна програма соціалізації молоді «Вчимося жити гідно»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність.
Сприяння прискореній та успішній соціалізації молоді.

Досвід виконання програми: діє з 22.07.2009 року
Діяльність: проведення систематичних тренінгових занять для учнів та учителів області; організація і проведення семінарів для батьків та учителів з актуальних проблем педагогіки; організація та проведення культурно-просвітницьких заходів для громадськості міста та області; проведення, аналіз та презентація результатів анкетувань, які стосуються стану сучасної освіти; підготовка, апробація та видання навчально-методичної літератури. Підготовка та публікація тестів з математики для учнів 11-х класів. Організація та проведення семінару для студентів ВДПУ ім. М.М. Коцюбинського «Педагогічний досвід учителя-філолога М.М. Девдери». Проведення майстер-класу для вчителів математики міста Вінниці з методики навчання математично обдарованих учнів. Доброчинний концерт для Вінницького сиротинця. Семінар «Сучасні технології педагогічного вимірювання» для учителів-філологів м. Вінниці. Підготовка та публікація навчально-методичного посібника «Задачник з історії України». Семінар для студентів, викладачів та директорів шкіл м. Вінниця «Сучасна освіта України (стан та перспективи)».


Загальна сума – 51540 грн.

Очікуване фінансування – 33240 грн.

Власний вклад – 18300 грн.

Суть програми, заходи: Формування у слухачів розуміння найважливіших складових гідного життя. Створення умов для природного формування справжньої еліти суспільства.
Проведення занять із молоддю у формі вільного спілкування з елементами тренінгу та інтерактивних занять з використанням мультимедійних засобів запису та відображення інформації в умовах природного середовища.

Термін реалізації програми: з 13 липня по 28 жовтня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Формування груп молодих людей, майбутньої еліти нашого краю, спроможних знайти шлях до гідного життя в складних умовах непередбачуваних змін. Молодь, озброєна новим знанням, виконає роль точок росту у середовищі, що їх оточує.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницька обласна організація «Центр освітніх технологій».

Назва програми: «Літня школа учителів»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність.
Створення умов для професійного зростання вчителів, здатних не лише розвиватися разом зі своїми учнями, але й бути на крок попереду них. Це буде втілено шляхом консолідації активних, свідомих педагогів, зацікавлених у розвитку здібностей і творчих можливостей учня. Учитель нового покоління є не просто ретлянстратором інформації – він створює умови для того, щоб учні знаходити нестандартні рішення, уміли вибирати професійний шлях, були готові навчатися протягом усього життя.

Досвід виконання програми: діє з 22.07.2009 р.
Діяльність: проведення систематичних тренінгових занять для учнів та учителів області; організація і проведення семінарів для батьків та учителів з актуальних проблем педагогіки; організація та проведення культурно-просвітницьких заходів для громадськості міста та області; проведення, аналіз та презентація результатів анкетувань, які стосуються стану сучасної освіти; підготовка, апробація та видання навчально-методичної літератури. Підготовка та публікація тестів з математики для учнів 11-х класів. Організація та проведення семінару для студентів ВДПУ ім. М.М. Коцюбинського «Педагогічний досвід учителя-філолога М.М. Девдери». Проведення майстер-класу для вчителів математики міста Вінниці з методики навчання математично обдарованих учнів. Доброчинний концерт для Вінницького сиротинця. Семінар «Сучасні технології педагогічного вимірювання» для учителів-філологів м. Вінниці. Підготовка та публікація навчально-методичного посібника «Задачник з історії України». Семінар для студентів, викладачів та директорів шкіл м. Вінниця «Сучасна освіта України (стан та перспективи)».


Загальна сума – 50 100 грн.

Очікуване фінансування – 26 500 грн.

Власний вклад – 23 600 грн.

Суть програми, заходи: Проведення тренінгів з учителями у формі вільного спілкування з елементами інтерактивних занять. За час програми повинно сформуватись кілька ініціативних груп, що після завершення тренінгового курсу проведуть заходи просвітницького характеру для своїх колег.

Термін реалізації програми: з 06 липня по 17 серпня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Формування групи ініціативних учителів з активною життєвою позицією, критичним сприйняттям світу, здатних використовувати сучасні технології в навчальному процесі, спроможних створити навчально-виховні майданчики у школах Вінницької області, де реалізовуватиметься дитиноцентрований підхід до виховання активного громадянина України.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина»

 

Назва програми: «Децентралізації влади – журналістську підтримку»

Напрямок реалізації, мета: культурно-просвітницька діяльність.
Підвищення рівня обізнаності мешканців Вінницької області щодо децентралізації влади шляхом підвищення рівня знань з цієї тематики у журналістів, формування мережі компетентних представників ЗМІ та підготовки ними серії матеріалів для висвітлення.

Досвід виконання програм: ГО зареєстрована 28.12.2007 року.
З 2012 року реалізовано низку проектів та програм, спрямованих на дослідженні перспектив у суспільно-політичних, соціально-економічній сферах країн Європи та здобутті досвіду; налагодженні міжнародних контактів на рівні територіальних громад, місцевих організацій.

Загальна сума – 69 040 грн.

Очікуване фінансування – 33 000 грн.

Власний вклад – 24 220 грн.

Суть програми, заходи: Програма спрямована на практичне вивчення представниками ЗМІ Вінницької області методів висвітлення процесу децентралізації влади на прикладі органів місцевого самоврядування Вінницької області. Програма передбачатиме відбір учасників програми, навчально-методичні семінари та практичні тренінги для 40 представників регіональних ЗМІ на тему форм та методів висвітлення реалізації реформи місцевого самоврядування в друкованих та електронних ЗМІ, на телебаченні та в блогосфері з залученням українських та польських експертів; конкурс серед учасників проекту на найкращий друкований, електронний, відеоматеріал на тему децентралізації влади та переймання досвіду у даній сфері в європейських країнах; 2 кращі учасники проекту матимуть змогу перейняти досвід висвітлення реформ в сфері передачі влади з «центру на місця» на прикладі Республіки Польща, Німеччини та Чехії, відвідавши їх у вересні 2014 року.

Термін реалізації програми: серпень – листопад 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Налагодження ефективної співпраці між владою, громадськістю та ЗМІ у вивченні досвіду та його подальшому використанні з метою активізації діяльності, спрямованої на залучення грантових коштів на вирішення місцевих проблем та забезпечення збалансованого розвитку територіальних громад за допомогою механізмів грантового фінансування. Читачі та глядачі регіональних ЗМІ, мешканці Вінницької області, отримають необхідну інформацію та ґрунтовний аналіз трансформаційних процесів в Україні, покращаться їхні знання в даній тематиці. Зросте підтримка реформи місцевого самоврядування серед населення та представників громадянського суспільства Вінницької області.

 


*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС.

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Асоціація євроклубів Вінниччини».

Назва програми: «Здорове майбутнє»

Напрямок реалізації, мета: Допомога соціально незахищеним верствам населення.
Проведення комплексного медичного профілактичного обстеження в Міській лікарні «Центр матері та дитини» (м. Вінниця), а також організація волонтерами психологічних тренінгів у м. Ладижин для дітей із сімей, що постраждали від військово-політичного конфлікту на півдні та сході України й змушені були покинути свої помешкання та оселитися на території Вінницької області.

Досвід виконання програм: діє з 14.03.2011 року.
Діяльність спрямована на дослідження аналітичного характеру, виховну та просвітницьку роботу в рамках євроінтеграції. Проведення тренінгів «Персональне лідерство», «Ораторське мистецтво», «Підтримай друга», «Здоров’я понад усе». Організовано поїздки до Республіки Польща з метою культурного розвитку та оздоровлення підростаючого покоління.
Загальна сума – 51 945 грн.

Очікуване фінансування – 29 340 грн.

Власний вклад – 15 405 грн.

Суть програми, заходи: Комплексне медичне обстеження для дітей-переселенців, які проживають у Бершадському, Гайсинського та Тростянецькому районах Вінницькій області; проведення психологічного тренінгу з цією ж групою дітей; розповсюдження буклетів для інформування широких кіл громадськості щодо вищезазначених проблем; виготовлення навчально-інформаційних матеріалів для полегшення адаптації в середовищі для батьків та дітей; проведення вивчення та аналізу статистичних даних динаміки захворюваності і частоти звернень до лікарів.

Термін реалізації програми: з 22.06.2015 року по 07.08.2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Сприяння сім’ям вимушених переселенців у швидкій адаптації на новому місці проживання. Ресоціалізація дітей, стабілізація емоційного та психологічного стану.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС.

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Крайове товариство «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна»

Назва програми: Розділення твердих відходів у навчальних закладах, громадських місцях, під’їздах ОСББ – «Екотрансформація»

Напрямок реалізації, мета: Екологія.
Звільнити населені пункти від бруду для вирішення актуальних питань екобезпеки у населених пунктах.

Досвід виконання програм: ГО створена в 2006 році.
Захист економічних, культурних та історичних здобутків українського народу, забезпечення його духовного і матеріального добробуту. Реалізація проектів: «Живий вогонь», «Млиноманія» тощо.

Загальна сума – 30 735 грн.

Очікуване фінансування – 22 735 грн.

Власний вклад – 8 000 грн.

Суть програми, заходи: Вирішення питань екобезпеки у населених пунктах області.
Проведення заходів у навчальних закладах області для створення мотивації у учасників проекта для його підтримки.
Відкриття постійно діючого офіса, розміщення стендів-локацій та Дошок молодого еко-підприємця у навчальних закладів. Виховання помірного споживання шляхом втілення комплексу заходів спрямованих на розповсюдження локацій по розділенню відходів, використовуючі матеріальні мотиватори для учасників (молодіжне підприємництво та Міжшкільний Благодійний Еко-Фонд), моральні мотиватори (змагальність у заходах еколого-економічної Універсіади та Фестивалю еко-моделей і арт-виробів). Створення технології мотивації пілотних учасників проекту і майбутніх користувачів та просування практик встановлення еко-локацій для вдосконалення культури «розумного споживання». Формування культури розділення твердих побутових відходів у конкретних пілотних навчальних закладах (ЗШ №25, 10, 4), «прозорих» офісах, під’їздах на вул. Соборній, будинку №4 по вулиці Константиновича, а у перспективі і громадських місцях міста Вінниці та області, ТРЦ та заохочення їх використання на основі мотиваційних заходів проекту.
Поширення досвіду на всю територію України через мережу Інтернет (кошторис витрат на виготовлення еко-локацій, відео та фото на сайті http://ueeu.in.ua) та створення навчальних майданчиків на базі ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, навчальних закладів міста, Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників при сприянні Департаментів комунальних ресурсів та освіти Вінницької обласної Ради.

Термін реалізації програми: з вересня 2015 року по 31 грудня 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Створення механізму по заохоченню до розділення відходів у визначених пілотних навчальних закладах, збиранню відходів, транспортуванню і переробці, а у довгостроковій перспективі розповсюдження проекту на всю область. Область стане чистіше та отримає додаткові доходи від сортування і переробки твердих побутових відходів, а у свідомості дітей та їх батьків відбудеться якісне переосмислення відношення до сміття.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС.



Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Ямпільська районна молодіжна громадська організація «Молодь Ямпільщини».

Назва програми: «Туристична Ямпільщина».

Напрямок реалізації, мета: краєзнавча робота, охорона пам’яток історії та культури.
Метою проекту є збереження духовних цінностей, активізація діяльності музеїв на території району, розширення інформації про історико-культурний заповідник «Буша», зокрема забезпечення їх відповідною інформацією через ЗМІ. Створення «Туристично-інформаційного центру Ямпільщини».

Досвід виконання програм: За останні роки за рахунок бюджетних коштів було виконано кілька програм, зокрема, «Козацька дорога».

Загальна сума – 72 000грн.

Очікуване фінансування – 42 000грн.

Власний вклад – 30 000грн.

Суть програми, заходи: Проект направлено на збереження та розвиток історико- культурних пам’яток району, що сприятиме й надалі відродженню традицій народних промислів. З метою реалізації проекту заплановано: створення «Туристично-інформаційного центру Ямпільщини»; здійснення інформаційного забезпечення; навчання народним ремеслам та кустарним промислам (клас туризму та екскурсій (надання навиків користування туристичним спорядженням, подолання маршрутів з перешкодами, методів страховки та безпеки та інше); майстер-класи: вишивки, писанкарства, лозоплетіння, гончарства, малювання та інше); виготовлення та встановлення стендів; організація місцевих виставок виготовленої продукції в Центрі з метою популяризації народної творчості.

Термін реалізації програми: липень – листопад 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Виконання програми дасть змогу збільшити проведення виставок, ярмарків, до яких будуть залучені громадські організації, місцеві органи влади, населення.
За рахунок висвітленої інформації про діяльність туристичного центру Ямпільщини на сторінках Інтернету та ЗМІ активізується діяльність, зросте контингент туристів, основні потоки яких будуть спрямовані у визначні історичні місця, рекреаційні зони та інше.
З метою популяризації відродження традицій, звичаїв рідного краю, визначних історичних архітектурних та культурних пам’яток буде виготовлено друковану продукцію: сувеніри, паспорт району, буклети, книги, панораму (біг-борд), символіку району, фільми і т.д.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .










Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Міська молодіжна організація «Станиця Вінниця Пласту – Національної скаутської організації України»

Назва програми: «Розвиток України через фінансову освіту молоді»

Напрямок реалізації, мета: Соціально-економічний розвиток
Підготувати молодь шкільного віку до активної участі в розвитку підприємництва

Досвід виконання програми: діє з 15.10.2010 року.
Діяльність: на території області діють в сумі близько 15 гуртків, в яких проводяться щотижневі заняття за пластовою методикою. Протягом року регулярно відбуваються туристсько-краєзнавчі походи, літні стаціонарні та мандрівні, наметові та будинкові табори. Вихованці Вінницького Пласту отримують першості та призові місця на різноманітних пластових змаганнях та в заліках таборів всеукраїнського рівня. Виховна методика організації передбачає низку випробувань для дітей. Випробування побудовані відповідно до сучасних вимог життя і включають в собі в т.ч. фінансову обізнаність. Окрім того організація розробляє заохочення для дітей, котрі самостійно заробляють кошти для внесків на табори та інші заходи. Проект: Молодіжний форум «Берег ріки».

Загальна сума – 91200 грн.

Очікуване фінансування – 67200 грн.

Власний вклад – 24000 грн.

Суть програми, заходи: навчити молодь шкільного віку правильно розподіляти гроші та заощаджувати їх; розібратись у питаннях підприємницької діяльності.Організація навчання для учнів шкіл у літній період. Узгодження з директорами 10 шкіл (по 5 шкіл на кожну чверть) питань організації занять з фінансової грамотності для учнів їхньої школи. Аналіз якісних і кількісних результатів проведених занять.

Термін реалізації програми: до грудня 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: У результаті навчання в школі фінансової грамотності у дітей підвищиться рівень обізнаності з питань фінансової грамотності. Це сприятиме захисту їх родин від економічної кризи та будь-яких незначних фінансових коливань. Надасть змогу створити, так звану, «подушку» фінансової безпеки, а отримані на заняттях навички успішної взаємодії допоможуть сім’ям у збереженні ними здорового мікроклімату у родині під час ймовірних складних життєвих ситуацій.


*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .












Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька міська громадська організація «Кредо»

Назва програми: «Відповідальний суб’єкт виборчого процесу - запорука успіху демократичних перетворень»

Напрямок реалізації, мета: культурно-просвітницька діяльність
Метою проекту є: організація інформаційно-консультаційного центру для органів влади та місцевого самоврядування, політичних партій, І, учасників виборчого процесу, членів окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, спостерігачів; формування необхідної кількості підготовлених фахівців які вільно орієнтуються у виборчому законодавстві і володіють практичними навичками організації і проведення виборів у якості відповідальних працівників місцевих органів влади, кандидатів, працівників виборчих штабів, членів окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, спостерігачів.

Досвід виконання програм: реєстрація ГО здійснена 08.07.2003 р.
Здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист соціальних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів. Створення телевізійних програм та соціальних роликів, організовано дитячі концерти. Реалізовано проект «Забезпечення інформування населення в умовах реформування житлово-господарчого комплексу», «Мапа міста» спрямований на розвиток електронного урядування, «Зміцнення об’єднань співвласників житла - розвиток демократії у будинках Вінницької області», програму «Конкурс-гра «Скарбниця часу» (в рамках конкурсу програм Вінницької ОДАспрямованих на консолідацію зусиль громадських організацій навколо питань утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства). Реалізовано міську програму «Підтримка розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Вінниці».

Загальна сума – 67 440 грн.

Очікуване фінансування – 46 440 грн.

Власний вклад – 21 000 грн.

Суть програми, заходи: Основними завданнями проекту є: надання органам влади та місцевого самоврядування, політичним партіям, громадським організаціям, учасникам виборчого процесу, членам окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, спостерігачам високоякісних стаціонарних, виїзних, дистанційних та інтерактивних консультативних послуг з використанням мультимедійних засобів та сучасних засобів зв’язку (телефон, інтернет); організація та проведення тренінгів для членів окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, спостерігачів; глибоке вивчення учасниками виборів чинного виборчого законодавства, новел нового Закону про місцеві вибори; вільне використання ними норм закону на різних етапах виборчого процесу; оволодіння практичними навичками ведення виборчої документації, організації та проведення засідань комісій, проведення голосування, підрахунку голосів, встановлення результатів голосування, складання та розгляду скарг тощо; визначення ефективності надання консультативних послуг та навчання учасників шляхом відповідного тестування; розробка, видання та розповсюдження якісних методичних матеріалів.
Даний проект реалізується ВМГО «Кредо» спільно з Вінницьким обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

Термін реалізації програми: серпень-листопад 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства:
Результатом проекту буде: підготовка фахівців, які вільно орієнтуються у виборчому законодавстві і володіють практичними навичками організації і проведення виборів у якості відповідальних працівників місцевих органів влади, кандидатів, працівників виборчих штабів, членів окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, спостерігачів і можуть стати в довгостроковій перспективі основою для формування бази спеціалістів з організації і проведення виборів.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .




Анотація


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Немирівська спілка творчих ініціатив»

Назва програми: «Тест на самоорганізацію Немирівської громади»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність
Сприяння активної участі населення Немирівського району у процесі децентралізації влади, шляхом проведення культурно просвітницьких заходів спрямованих на самоорганізацію та самоуправління громад Немирівського району у напрямку обліку та ефективного використання ресурсів громади.

Досвід виконання програми: діє з 09.11.1998 р.
Діяльність: Сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом підтримки творчих ініціатив, особливо молодіжних. Захист та розвиток національної культурної спадщини. Залучення ресурсів для програм шляхом налагодження взаємовигідної співпраці між НГО, секторами суспільства, творчими особистостями, лідерами. Розвиток мережі закладів культури як центрів підтримки громадських ініціатив. Інформування населення в форматі масових заходів в форматі концертів, виставок, круглих столів, тренінгів, семінарів, масових гулянь, свят за народним календарем, любительських об’єднань клубів за інтересами, індивідуальна робота з творчими особистостями.

Загальна сума – 99360 грн.

Очікуване фінансування – 54660 грн.

Власний вклад – 40100 грн.

Суть програми, заходи: Вирішення завдань регіональної політики у напрямку самоорганізації громади під час децентралізації влади. Інформування, навчання громадян з питань децентралізації влади. Налагодження співпраці між владою, бізнесом та громадою засобами культурно-просвітньої роботи. Формування серед членів громади вмінь з використання форм громадських дій. Робота з волонтерами.


Термін реалізації програми: до грудня 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства:
Поінформованість громади сільської місцевості щодо Державної програми децентралізації влади. Створення волонтерських груп.




*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .












Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Вінницька обласна громадська організація «Територія мам»

Назва програми: Сімейний арт-простір: створення позитивного середовища для збереження родинних зв’язків між прийомними дітьми та батьками, батьками-вихователями та біологічними дітьми.

Напрямок реалізації, мета: Допомога соціально незахищеним верствам населення
Забезпечення налагодження внутрішньо сімейних стосунків, зменшення ризиків виникнення конфліктних ситуацій, створення позитивного мікроклімату для розвитку дітей та закладення основ збереження тривалих родинних зв’язків між прийомними дітьми та прийомними батьками, батьками-вихователями й їх біологічними дітьми серед 84 прийомних сімей Вінницької області.

Досвід виконання програми: діє з 02.08.2012 року.
ГО «Територія мам» за попередні два роки розпочала та активно реалізовує наступні проекти:«Разом з мамою. Мета - сприяти успішній соціальній адаптації молодих жінок міста Вінниці до ролі матері шляхом проведення тренінгів, семінарів та майстер-класів зі спеціалістами різного профілю; «Матусині вечірки». Мета – підняти авторитет материнства в суспільстві, забезпечити якісне дозвілля молодих жінок, що перебувають в декретній відпустці. Даний проект зараз носить назву «Благодійні матусині вечірки» і окрім вище описаної мети буде направляти зусилля на допомогу дитячим будинкам; «Свято батьківства» (щорічно). Мета - ознайомлення родин з сучасною інформацією стосовно вагітності, батьківства, виховання, розвитку та здоров’я дітей, відродження справжніх сімейних цінностей та культури спілкування в родині.

Загальна сума – 123500 грн.

Очікуване фінансування – 50000 грн.

Власний вклад – 48800 грн.

Суть програми, заходи: Забезпечення експрес діагностування емоційно-чуттєвої сфери учасників заходу та існуючих міжособистісних стосунків. Здійснення аналізу внутрішніх та зовнішніх особистісних проявів прийомних батьків, батьків-вихователів та їх вплив на розвиток дітей. Забезпечення через художньо-творчу діяльність налагодження позитивних внутрішньо-сімейних зв’язків та формування нових форм взаємодії, що зменшать емоційну напругу та конфліктні ситуації у сім’ї. Створення творчої емоційної атмосфери через використання арт-терапевтичних технології. Міні-тренінги; консультації психологів; арттерапевтичні заняття за авторською методикою керівника проекту.

Термін реалізації програми: IV квартал 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Методичні рекомендації для працівників ЦСССДМ, які супроводжують прийомні сім’ї та ДБСТ, розроблені керівником проекту. Налагодження внутрішньо сімейної атмосфери у більш ніж 80 прийомних сім’ях, які візьмуть участь у заходах проекту. Діагностичний матеріал для подальшої роботи з прийомними сім’ями, який надалі може використовуватись працівниками ЦСССДМ та громадськими організаціями, які опікуються проблемами даної цільової аудиторії. Збільшення взаємопідтримки між прийомними сім’ями та ДБСТ у Вінницькій області та за її межами. Позитивний імідж таких форм виховання через інформування громадськості щодо ефективності використання арт-терапевтичних прийомів у роботі з ЦА.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .

Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Вінницька асоціація медиків».

Назва програми: «Хоспісна та паліативна допомога дітям Вінниччини».

Напрямок реалізації, мета: Допомога соціально незахищеним верствам населення
Привернення уваги громади та влади до проблеми паліативної допомоги дітям на Вінниччині через комплекс заходів, що будуть присвячені Всесвітньому дню паліативної допомоги.

Досвід виконання програми: діє з 25.11.2011 р.
Діяльність: особливу увагу організація приділяє напрямкам консультативної та медичної допомоги, соціальній адаптації та реабілітації онко-гематологічних хворих дитячого віку. З цією метою проводить доброчинні соціальні акції з залученням медичної спільноти, науковців, пацієнтів та волонтерів. Проведення соціально-просвітницького фестивалю «ВАМ на здоров’я», програми « Жити завтра» «Не будь байдужим», акції «Поспішай робити добро».


Загальна сума – 78500 грн.

Очікуване фінансування – 36500 грн.

Власний вклад – 27000 грн.

Суть програми, заходи: привернення уваги вінничан до проблем пацієнтів, які мають невиліковні захворювання та потребують паліативної допомоги (зокрема дітей і молодих людей з онко-гематологічними недугами). Прес-конференція. Круглий стіл з залученням експертів, влади та ГО – «Проблеми паліативної та хоспісної допомоги на Вінниччині». Ініціювання громадського обговорення стану паліативної та хоспісної допомоги на Вінничині в дорадчих органах: Громадській Раді при Вінницькій ОДА, Громадській Раді при Вінницькій обласній Раді, Раді захисту прав пацієнтів при департаменті охорони здоров’я. Інформаційна кампанія в соцмережах та ЗМІ. В межах проекту впродовж 2-х місяців буде проведено марафон «Цінуй життя!», який стартуватиме в Вінницькому національному медичному університеті із формування мобільної бригади волонтерів-медиків, які проведуть просвітницьку кампанію серед ВУЗів Вінниччини щодо проблеми паліативної та хоспісної допомоги. В рамках марафону відбуватиметься естафета між університетами, яка включатиме ряд завдань на згадану тематику (виготовлення відеоролику «Цінуй життя», фотовиставка, формування «резервного банку донорів» для дітей, що потребують паліативної допомоги, конкурс малюнків «Будинок життя»). Тиждень паліативної допомоги – буде проведено фотосушку в приміщенні центрального торгівельного комплексу SkyPark, розміщені тематичні фотографії, конкурсні роботи студентів та роботи дітей, що проходять лікування в онкогематологічному відділенні. Забіг «Цінуй життя». Флеш-моб «Ангел» або «Браслети життя» як символ життя для маленьких пацієнтів. Заключна прес-конференція – представлення результатів марафону «Цінуй життя» та фото звіт. Проведення широкої інформаційної кампанії, присвяченої принципам паліативної допомоги, в межах відзначення Всесвітнього для паліативної допомоги.

Термін реалізації програми: серпень – жовтень 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Підвищення обізнаності про проблему паліативної допомоги серед найбільш активної частини суспільства – молоді через підхід «рівний-рівному». Підвищення обізнаності про проблему паліативної допомоги серед вінничан через масштабну інформаційну кампанію та комплекс заходів проекту. Розробка стратегії розвитку паліативної та хоспісної допомоги Вінниччини 2015-2020 р.р.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розробленими ІГС .


Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Громадський центр «Форум»»

Назва програми: «Активні громадяни – успішні громади»

Напрямок реалізації, мета: Аналітична діяльність
Активізація громадських активістів 5 районів Вінницької області для участі в прийнятті рішень шляхом ознайомлення з правами, обов'язками та діяльністю депутатів Вінницької обласної, районних та міських рад.

Досвід виконання програми: діє з 22.06.2004 р.
Діяльність: сприяння побудові демократичного суспільства у рамках концепції сталого розвитку із застосуванням науково-технічних інновацій. Проекти: «Об’єднаємось заради розвитку та миру», «Право жінок на політику» тощо.

Загальна сума – 123500 грн.

Очікуване фінансування – 61000 грн.

Власний вклад – 62500 грн.

Суть програми, заходи: Одноденний тренінг для 15 активістів м. Вінниці про нормативно-правові акти, що регулюють діяльність депутатів місцевих рад та методику активізації активістів в районах. 5 семінарів з громадськими активістами 5 районів щодо законодавства, на яких вони отримають завдання взаємодії чи аналізу їх місцевої ради. 5 семінарів з тими ж громадськими активістами для перевірки активності, узагальнення знань та налагодженню контактів для майбутньої діяльності. Підготовка, друк та розповсюдження буклетів про права/обов’язки та повноваження депутатів місцевих рад у вищезгаданих районах. Аналіз діяльності депутатів Вінницької обласної ради 6-го скликання, місцевих та районних рад відповідних міст, розповсюдження результатів в районах проекту, через розсилку, фейсбук та веб-сайт ГЦ «Форум». Публікація результатів аналізу в спеціалізованих групах соцмережі fb та на веб-сайті ГЦФ. Додавання та уточнення даних про депутатів міських та районних рад в Базі даних. Публікація даних.

Термін реалізації програми: з 1 липня до 30 листопада 2015 р.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Громадські активісти, залучені в проекті, продовжують аналізувати діяльність місцевих рад, активізувати свої громади для впливу на прийняття рішень. Громадяни Вінницької області, обізнані про права, обов’язки та повноваження депутатів місцевих рад, що сприятиме більш свідомому голосуванню на місцевих виборах та більш коректним вимогам до депутатів місцевих рад. Депутати місцевих рад районів проекту більш підзвітні та відкриті для взаємодії з громадянами.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .


Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Подільський народний університет Культури»

Назва програми: «Вінниччина – шлях до Культури: народна культура на захисті Вітчизни»

Напрямок реалізації, мета: Культурно-просвітницька діяльність, патріотичне виховання. Забезпечення доступу громадян Вінниччини до ресурсів людського розвитку та прилучення до віковічних багатств народної культури, сприяння в обрядовому, етичному та естетичному облаштуванні життя задля утвердження справжніх засад Культури.

Досвід виконання програми: діє з 08.05.1997 р.
Сприяння формуванню ціннісних наукових світоглядно-етичних орієнтирів людини. Вивчення та примноження національної спадщини. Створення умов для соціальної реалізації людини через утвердження основних громадянських цінностей. Сприяння збереженню, розвитку сім’ї та відродженню української родинної традиції. Створення належних умов для розвитку творчих здібностей людини.
Участь у 54 конференціях з питань культури, із них у 44 із доповідями. Участь у вітчизняних (Київ, Вінниця, Хмельницький, Одеса, Дніпропетровськ) та зарубіжних (Москва, Новгород) конференціях з питань культури дала можливість налагодити плідне міжрегіональне та міжнародне співробітництво для реалізації соціально значимих для Літинського району та Вінниччини проектів, серед яких: проекти «На захисті Вітчизни»; «Подільські ремесла»; «Літин- місто Культури»; «Наповнимо життя Красою»; «Люблю тебе, мій краю» «Вінниччина шлях до Культури-вирішення проблем героїчного одухотворення суспільства засобами Культури». Створена майстерня народно-прикладного мистецтва «Орнаменти» де проходять заняття стаціонарних майстер-класів по ткацтву,вишивці ,ліпленню з глини, ляльці-мотанці та ін..На основі діяльності курсів самоосвіти створено творчі колективи: ансамбль пісні «Ладодзвін», художній керівник Шуберт І.М., та школа моделей «Оксамит» - керівник курсу Дудник Л.Г. Названі колективи популяризують українське народне мистецтво, сприяють відродженню його у нових формах.

Загальна сума – 128 793 грн.

Очікуване фінансування – 48 373 грн.

Власний вклад – 50 130 грн.

Суть програми, заходи: Підвищення рівня участі інтелігенції Вінниччини та громадян Літинського району у вирішенні питань організації культурного життя та формування культурно-моральних орієнтирів населення згідно космотворчих традицій українського народу. Проведення реклами та презентації програми. Організація круглого столу «Захист Культури є захистом життя» за участю творчої інтелігенції із усіх районів області. Продовження роботи всеукраїнського постійно-діючого семінару «Універсальна роль Космосу в житті людини та суспільства - космотворчі традиції українського народу». Організація пересувної виставки «Слава тобі, український наш край!» виробів майстерні народно-прикладного мистецтва ПНУК «Орнаменти». Проведення етнографічних експедицій для збору зразків ткацтва та вишивки із сіл Літинського району та відповідних осередків Вінниччини. Оформлення «території творчості» у дворі майстерні «Орнаменти». Проведення етнографічного вояжу «Наповнимо життя красою» за участі школи моделей «Оксамит» ПНУК. Проведення свята-ярмарку «Сонячне диво» виробів із соломки. Прийняти участь у проведенні «Шевченківських п'ятниць» (Вінницький обласний краєзнавчий музей) та діяльності «Бібліоартзупинок» (Бібліотека ім. Н.Крупської — м. Вінниця). Організація роботи стаціонарних та виїзних творчих студій народних ремесел по ткацтву, вишивці, ліпленню із глини, ляльці-мотанці, плетенню із соломки та ін. Проведення естафети культури у трудових колективах Вінниччини та Літинщини на державних та народних святах у Літині, Вінниці, Хмільнику за участю ансамблю пісні «Ладодзвін» ПНУК. Підготовка та друк каталогу робіт майстрів майстерні «Орнаменти». Виготовлення комплектів дисків за результатами проведених культурних подій: «Космотворчі традиції українського народу», «Захист Культури є захистом життя», «Наповнимо життя красою», «Творчі студії народних ремесел ПНУК», «Пісне моя, Ладодзвін».

Термін реалізації програми: липень - грудень 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Оформлення «території творчості» у дворі майстерні «Орнаменти» ПНУК сприятиме організації творчої ритмічної праці дорослих та дітей, залученню майстрів до співпраці та формуванню соціального запиту на вироби народно-прикладного мистецтва. Започаткування свята-ярмарку «Сонячне диво» виробів із соломки буде популяризувати мистецтво плетення із соломки та сприятиме відродженню древнього ремесла на Літинщині. Пересувна виставка виробів народно-прикладного мистецтва «Слава тобі, український наш краю!» сприятиме естетизації життєвого середовища, стане поштовхом до творчості для багатьох жителів Вінниччини та налагодженню творчих зв’язків із майстрами. Виставка стане засобом для подальшого збору етнографічного матеріалу. Етнографічний вояж школи моделей «Оксамит» сприятиме налагодженню міжрегіонального співробітництва дітей та дорослих, популяризація українських народних одягових традицій. Творчі студії та майстер-класи народного університету сприятимуть формуванню мистецької еліти краю та організації творчої діяльності дітей і дорослих. Естафета культури за участю ансамблю пісні «Ладодзвін» сприятиме підтримці місцевих поетів-піснярів, композиторів та організації культурного життя трудових колективів і населення, шляхом проведення святкових та обрядових дійств. Видання каталогу робіт майстрів ПНУК популяризуватиме творчі здобутки земляків у школах та трудових колективах Вінниччини та нові можливості розвитку населення області через громадські форми культури.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .








































Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: громадська організація «Ладижинська громадська рада».

 

Назва програми: Видавництво бібліотечної серії «Поети Вінниччини»

Напрямок реалізації, мета: культурно-просвітницька діяльність
Видавництво бібліотечної серії дозволить пропагувати серед жителів Вінниччини українське слово, духовність. Видання займе на полицях бібліотек та шанувальників творчості достойне місце, стане джерелом для навчання молодого покоління.

Досвід виконання програм: Організація зареєстрована 21.08.2009 року.
Участь у виконанні місцевих програм органів місцевого самоврядування та державних програм, спрямованих на розвиток територіальної громади, побудову громадянського суспільства.

Загальна сума – 107000 грн.

Очікуване фінансування – 75000 грн.

Власний вклад – 27000 грн.

Суть програми, заходи: Видання бібліотечної серії в загальній кількості до 30 авторських книг поезій та прози поетів та літераторів Вінниччини.
Організація та проведення творчих вечорів, презентацій видання книг.

Термін реалізації програми: до грудня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: реалізація проекту дасть змогу бібліотекам області отримати унікальну бібліотечну серію в загальній кількості до 30 книг. Кращі поети та літератори Вінниччини будуть мати в своєму творчому доробку авторську збірку поезій або прози.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .




















Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Ладижинська громадська рада»

 

Назва програми: Проведення Всеукраїнського пленеру скульпторів в рамках реалізації проекту «Національний Всеукраїнський заповідник «Батіг»

Напрямок реалізації, мета: Краєзнавча робота, охорона пам’яток історії та культури.
Метою є проведення Всеукраїнського пленеру скульпторів на території Четвертинівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, де відбулась битва під Батогом.

Досвід виконання програм: Організація зареєстрована 21.08.2009 року.
Участь у виконанні місцевих програм органів місцевого самоврядування та державних програм, спрямованих на розвиток територіальної громади, побудову громадянського суспільства.

Загальна сума – 55000 грн.

Очікуване фінансування – 40000 грн.

Власний вклад – 15000 грн.

Суть програми, заходи: Проведення Всеукраїнського пленеру скульпторів на місці битви під Батогом на території Четвертинівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області. За результатами проведення пленеру планується отримати скульптури всіх гетьманів України і, як наслідок, створити музей під відкритим небом, що становитиме один із елементів національного історико-культурного заповідника «Батіг».

Термін реалізації програми: до листопада 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Після завершення пленеру створені скульптурні композиції (музей під відкритим небом) стануть частиною сільського краєзнавчого музею Битви під Батогом села Четвертинівка, а згодом і частиною Національного історико-культурного заповідника «Батіг».

 


*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .

















Анотація*


Назва інституту громадянського суспільства: громадська організація «Народна Перемога».

 

Назва програми: МОЛЬФАР

Напрямок реалізації, мета: посттравматичний синдром
Побудова дієвої системи пошуку та діагностики бійців з посттравматичним синдромом

Досвід виконання програм: Організація зареєстрована 07.05.2014 року.
Заходи та проекти: «Тилове забезпечення», «Предмети захисту для солдатів», «Нагодуй солдата», «Технічне забезпечення», «Врятуй пораненого», «Теоретичний внесок», «День захисту дітей».

Загальна сума – 125 000 грн.

Очікуване фінансування – 100 000 грн.

Власний вклад – 25 000 грн.

Суть програми, заходи: Соціальна адаптація бійців. Створення методичної бази для діагностування та лікування ПТС; підготовка спеціалістів. Створення регіонального Вінницького центру ПТС.

Термін реалізації програми: до грудня 2015 року.

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Цілодобова гаряча лінія ПТС. Поширення методики діагностики, лікування та реабілітації ПТС. Розробка всеукраїнської програми допомоги бійцям з ПТС.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .























Анотація


Назва інституту громадянського суспільства: Громадська організація «Оріана-Світ»

Назва програми: «Громадські новини: перспективи комунікацій»

Напрямок реалізації, мета: Сприяння розвитку свободи слова та ЗМІ
Протягом 6-ти місяців поліпшувати якість аналітичного телевізійного контенту Вінниччини та налагоджувати співпрацю представників обласної влади, громадських експертів та ЗМІ шляхом створення 12 телепередач «Громадські новини» про діяльність та досягнення громадських організацій Вінницької області.

Досвід виконання програми: діє з 22.10.2013 р.
Діяльність: Сприяння розвитку українських ЗМІ та реалізації свободи слова в Україні. Сприяння створенню телевізійних та радіопередач та поширення їх каналами українського та закордонного телебачення і радіо. Сприяння розвитку та поширенню у друкованих ЗМІ та інтернеті різноманітних інформаційних та аналітичних матеріалів. Участь у створенні та діяльності нових ЗМІ. Сприяння створенню та діяльності різноманітних навчальних закладів для підготовки та підвищення професійної кваліфікації журналістів. Сприяння втіленню сучасних принципів професійної культури працівників ЗМІ та журналістської етики. Участь у прогнозуванні та моделюванні впливу ЗМІ на розвиток держави і суспільства. Сприяння дослідженню проблем журналістики, літератури та мистецтва, політики, релігії, моралі та права, зокрема у аспекті їхньої взаємодії.

Загальна сума – 57280 грн.

Очікуване фінансування – 27620 грн.

Власний вклад – 16160 грн.

Суть програми, заходи:
Виготовлення циклу телевізійних передач про новини громадського сектору області буде досягнуто конструктивної співпраці підрозділів обласної влади, інститутів громадянського суспільства та ЗМІ, а також посилено позитивний імідж третього сектору у традиційних та соціальних медіа.
Створення 12 випусків інформаційно-аналітичної передачі тривалістю по 40 хвилин (2 випуски за місяць). Розміщення передачі в ефірі кабельного телеканалу «Доба», в «YouTube», на спеціально створених сторінках у соцмережах. Підготовка та видання інформаційної брошури для представників громадських організацій «Як працювати зі ЗМІ» (наклад 1000 прим.).


Термін реалізації програми: до грудня 2015 року

Прогнозована ефективність, новації та значення для утвердження української державності та розбудови громадянського суспільства: Передбачається, що рівень інформаційно-аналітичних матеріалів у телепросторі регіону суттєво поліпшиться, а досвід успішних ГО Вінниччини матиме позитивний вплив на діяльність громадських активістів регіону. Мешканці Вінницької області розширять обізнаність про організації "третього сектору" і змінюватимуть ставлення до них як "недієвих структур". Поліпшуватиметься механізм ефективної взаємодії громадських організацій, обласної влади та ЗМІ. Планується, що залучення до аудиторії людей з порушеннями слуху та збільшення представленості людей з інвалідністю в ефірі сприятиме політиці інклюзивного прийняття рішень у ЗМІ.

*Анотацію написано відповідно до описів програм, розроблених ІГС .