Як зазначає Департамент регіонального економічного розвитку обласної державної адміністрації, протягом поточного року в області продовжувалась робота, спрямована на поліпшення якості життя населення.
Так, у III кварталі 2013 року завершено будівництво та введено в експлуатацію ряд соціально-значущих об’єктів, в тому числі об’єктів житлового будівництва:
по м.Вінниці
· 139 - квартирний житловий будинок у мікрорайоні "Вишенька" по вул.Келецькій та друга черга 50 - квартирного житлового будинку по вул. Квятека на 25 квартир;
· блок-секція на 40 квартир багатоповерхового будинку по вул. Іванова;
104 – квартирний житловий будинок у мікрорайоні "Поділля" по вул.А.Бортняка.
У м.Жмеринці отримали довгоочікуване житло молоді сім’ї у 24 – квартирному житловому будинку по вул.Декабристів.
Завершено будівництво ІІ черги 90-квартирного будинку по вул.Перемоги у м.Козятині. Дирекція залізничних перевезень вручила ключі своїм співробітникам від новеньких квартир у 45- квартирному житловому будинку.
Продовжується забудова мікрорайону «Академічний» у с. Бохоники Вінницького району. Протягом кварталу введено в експлуатацію 3 житлових будинки на 116 квартир по вул.Миколаївській.
Серед районних центрів відзначилося м.Бар – введено в експлуатацію 5-ти та 9-ти поверховий 43 - квартирний житловий будинок.
Крім того, проведено реконструкцію приміщення ЗОШ №4 під житловий будинок у м. Іллінці.

Одним з пріоритетів соціально-економічного розвитку Вінницької області є підвищення якості надання медичних та освітянських послуг.
Так, за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів відремонтовано та проведено роботи по реконструкції ряду закладів охорони здоров’я, серед яких :
корпуси Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру;
відділення екстреної медичної допомоги та система опалення будівлі районної стоматологічної поліклініки КУ "Барська центральна районна лікарня";
приміщення Бершадської центральної районної лікарні;
амбулаторія загальної практики сімейної медицини, с.Чернятин Жмеринського району;
За фінансової допомоги державного бюджету та залучення коштів районного бюджету і інвесторів продовжуються роботи у центральній районній лікарні та амбулаторії загальної практики сімейної медицини у м.Калинівка.

За рахунок бюджетних коштів та спонсорської допомоги відновлено роботу закладів освіти, таких як:
дошкільні навчальі заклади "Барвінок" у с.Устя та "Веселка" у с.Джулинка Бершадського району;
навчально-виховного комплекс у с.Десна Вінницького району;
дошкільний навчальний заклад "Дзвіночок" у с.Петрашівка Теплицького району.
Завершено будівництво опалювальних пунктів шкіл Тульчинського району – у с.Тиманівка та по вул.Леніна у м.Тульчині.
Набирає обертів і проведення робіт з благоустрою та створенню дитячих і спортивних майданчиків для підростаючого покоління.
Так, протягом 3 кварталу у м.Вінниці введено в експлуатацію дитячо-спортивні майданчики по вул.Хмельницьке шосе та вул.Стаханівській.
Не залишаються осторонь і питання утримання закладів культури у належному стані. Залучаючи різні джерела фінансування, сільськими радами здійснено роботи з реконструкції та капітального ремонту будинків культури у с.М'якохід Бершадського району та с.Кам'яногірка Жмеринського району.

Серед об’єктів житлово-комунального господарства необхідно зазначити завершення будівництва мереж водовідведення мікрорайону "Старе місто" у м.Вінниці, яке здійснювалося за фінансової допомоги екологічного фонду обласного бюджету.
Із залученням коштів населення прокладено:
- водогони в с.Адамівка Погребищенського району та м.Ямпіль;
- мережі газопостачання в с.Велика Мочулка та с.Соболівка Теплицького району.

За рахунок бюджетних коштів завершено роботи з реконструкції та капітального ремонту дорожнього покриття і тротуатів у м.Хмільник, м.Бершадь, с.Зарванці Вінницького району, селищі Вороновиця Вінницького району, м.Гайсин, смт.Крижопіль, с.Немерче Мурованокуриловецького району, смт.Тиврів, смт.Тростянець.

Крім того, за рахунок коштів інвесторів завершено будівництво та введено в експлуатацію:
- комплекс приймання, очищення, сушіння та зберігання зерна у м. Козятин,
- комплекс по забою курчат-бройлерів у м.Ладижин;
- фотогальванічну електростанцію в смт.Тростянець.