Інформація для суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом

 

Законом України «Про металобрухт», ст. 4, визначено, що

 • заготівлю металобрухту здійснюють суб’єкти господарювання.
 • переробку (надання послуг з переробки) металобрухту здійснюють лише спеціалізовані або спеціалізовані металургійні переробні підприємства.
 • металургійну переробку металобрухту здійснюють лише спеціалізовані металургійні переробні підприємства.
 • діяльність, пов’язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться в порядку, встановленому законодавством.
 • суб’єкти господарювання, що здійснюють заготівлю металобрухту, мають право згідно із законодавством відкривати приймальні пункти, що здійснюють заготівлю металобрухту.
 • спеціалізоване або спеціалізоване металургійне переробне підприємство має право згідно із законодавством відкривати приймальні пункти, що здійснюють заготівлю металобрухту, а також створювати відокремлені підрозділи, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту.
 • спеціалізоване або спеціалізоване металургійне переробне підприємство має право відкривати приймальні пункти в будь-яких регіонах України без обмежень.

Вимоги до суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом встановлені ст. 5 Закону України «Про металобрухт», а саме:

 • суб’єкти господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом, повинні мати кваліфікованих спеціалістів, відповідне обладнання та устаткування на праві власності або оренди;
 • приймальні пункти повинні мати власну або орендовану ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається суб’єктом господарювання з урахуванням його виробничих потреб, або контейнер (будь-яку іншу відповідну ємність, тару), які забезпечують зберігання металобрухту у спосіб, що унеможливлює проникнення шкідливих речовин у ґрунт. Кожен приймальний пункт повинен мати вагове обладнання, що відповідає його виробничим потребам, систему відеоспостереження, відеозапису, архівування та зберігати створену в процесі відеоспостереження інформацію не менше трьох місяців;
 • суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом, повинні забезпечити контроль за вибуховою, пожежною, екологічною та радіаційною безпекою відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 13  Закону України «Про металобрухт» місцеві державні адміністрації у здійсненні операцій з металобрухтом:

 • здійснюють контроль за додержанням спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, їхніми приймальними пунктами встановлених цим Законом вимог;
 • виявляють порушення вимог цього Закону спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами та їх приймальними пунктами на територіях відповідних адміністративних одиниць.

Відповідно до ст. 14  Закону України «Про металобрухт» державний контроль за здійсненням заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом здійснюють місцеві державні адміністрації.

Контроль за здійсненням заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

З метою виконання Закону України «Про металобрухт» щодо господарської діяльності, пов’язаної з металобрухтом, облдержадміністрацією запроваджуються планові перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом (план перевірок додається).

Перелік суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом, можна подивитись на сайті Мінстратегпрому за посиланням https://mspu.gov.ua/diyalnist/derzhavni-holdingi/operaciyi-z-metalobruhtom

Перелік суб’єктів господарювання Вінницької області, які включені за заявою про включення до Переліку суб’єктів господарювання на території Вінницької області, які здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом (додається).

Річний план проведення заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік.docx

У разі володіння інформацією про незаконні приймальні пункти - незаконну діяльність пов’язану з металобрухтом на території Вінницької області просимо повідомляти Головне управління Національної поліції у Вінницькій області за тел. 102 та/або Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації за тел. (0432-66-15-73).

Додатково звертаємо увагу, що відповідно до ст. 16 Закону України «Про металобрухт» особи, винні у порушенні законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, несуть адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Перелік суб'єктів господарювання станом на 16.09.2021.doc