22 лютого 2019 року в рамках  співпраці  між  відділенням НСПП у Вінницькій області (далі – Відділення) та Департаментом соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА (далі – Департамент) в приміщенні Відділення  було проведено чергове засідання «круглого столу», в роботі якого взяли участь фахівці Відділення та представники Департаменту.            

Метою зустрічі було обговорення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області в зв’язку із збільшенням заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. Згідно даних Головного управління статистики у Вінницькій області станом на 01.02.2019 р. на підприємствах області загальна сума заборгованості становила 15015,2   тис.грн, з неї на економічно активних підприємствах – 4185,0 тис.грн (27,9% від загальної суми заборгованості), на підприємствах-банкрутах – 9880,8 тис.грн (65,8%), на економічно неактивних підприємствах (тих, що призупинили діяльність) – 949,4 тис.грн. (6,3%). У порівнянні до попереднього місяця п.р. у 5,6 рази збільшено заборгованість на економічно активних підприємствах області за рахунок невиплати поточної заробітної плати на ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» та відображення заборгованості у ТОВ «Віндор». Причиною погіршення фінансового стану підприємств стала відсутність замовлень, пов’язана із сезонним характером робіт.

Учасники зустрічі детально обговорили стан СТВ на «проблемних» підприємствах,  окреслили шляхи сприяння вирішенню зазначених проблем  та зняття соціальної напруги у трудових колективах. Обговорено можливість спільного виїзду в разі потреби безпосередньо на підприємства для надання консультацій та роз’яснень сторонам СТВ з метою попередження виникнення акцій протесту, страйків та направлення конфліктних ситуацій у правове русло.

Також в ході зустрічі сторони проаналізували стан та динаміку погашення заборгованості із виплати заробітної плати на  підприємствах області, що перебувають у системі запобігання Відділення та Базі даних конфліктогенних підприємств. Особливу увагу було приділено спільним заходам, що вживатимуться сторонами за умови ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах вищевказаних підприємств.

Результатом проведеного «круглого столу» стала домовленість сторін про взаємне, оперативне інформування щодо загострення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області. Крім того, були погоджені спільні плани взаємодії з метою попередження випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).