ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

16.10.2024

Вінниця

№ 102-р

 

Про утворення Департаменту
ветеранської політики Вінницької
обласної державної адміністрації та
затвердження Положення про нього

 

Відповідно до статті 5, пункту 41 частини першої статті 39, статті 47 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанов Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 року № 606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій», від 26 вересня 2012 року № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації»

ЗОБОВ’ЯЗУЮ:

  1. Утворити Департамент ветеранської політики Вінницької обласної державної адміністрації як юридичну особу публічного права.
  1. Затвердити Положення про Департамент ветеранської політики Вінницької обласної державної адміністрації, що додається.
  1. Виконувачу обов’язків Департаменту ветеранської політики Вінницької обласної державної адміністрації вжити організаційно-правових заходів, пов’язаних з державною реєстрацією юридичної особи, зазначеної у пункті 1 цього розпорядження.
  1. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Перший заступник начальника
обласної військової адміністрації

Наталя ЗАБОЛОТНА

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника

обласної військової

адміністрації

16 жовтня 2024 р.  № 102-р

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент ветеранської політики Вінницької обласної державної адміністрації
 

  1. Департамент ветеранської політики Вінницької обласної державної адміністрації (далі – Департамент) є структурним підрозділом Вінницької обласної державної адміністрації, входить до її складу і в межах Вінницької області забезпечує виконання покладених на нього завдань, підпорядковується голові обласної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів).
  1. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінветеранів, інших центральних органів виконавчої влади, наказами та розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, а також цим Положенням.
  1. Основними завданнями Департаменту є реалізація на території області державної ветеранської політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, та звільняються або звільнені з військової служби, постраждалих учасників Революції Гідності (далі – ветерани), членів сімей ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – члени сімей ветеранів), а також щодо забезпечення прав та свобод визначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя.
  1. Департамент відповідно до визначених галузевих повноважень виконує такі завдання:

1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінветеранів, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;

2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб; 

3) надає адміністративні послуги;

4) здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;

5) аналізує стан і тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у галузі ветеранської політики в межах області та вживає заходів для усунення недоліків;

6) бере участь у підготовці пропозицій до проєктів програм соціально-економічного  та культурного розвитку області;

7) уносить пропозиції щодо проєкту обласного бюджету;

8) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів, розпорядником яких є Департамент;

9)  бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;

10) розробляє проєкти розпоряджень голови обласної державної адміністрації, у визначених законом випадках – проєкти нормативно-правових актів з питань, що відносяться до сфери діяльності Департаменту;

11) бере участь у погодженні проєктів нормативно-правових актів, розроблених іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації або органами виконавчої влади;

12) бере участь у розробленні проєктів розпоряджень голови обласної державної адміністрації, проєктів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи обласної державної адміністрації;

13) бере участь у підготовці звітів голови обласної державної адміністрації для їх розгляду на сесії обласної Ради;

14) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації інформаційні та аналітичні матеріали, статистичну, адміністративну, оперативну звітність для подання обласній державній адміністрації, Мінветеранів, іншим центральним органам виконавчої влади;

15) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

16) готує (бере участь у підготовці) проєкти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

17) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

18) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад;

19) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Департамент;

20) постійно інформує населення про виконання своїх повноважень, визначених законом;

21) контролює органи місцевого самоврядування  та надає методичну допомогу з питань виконання наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади у сфері ветеранської політики;

22) здійснює повноваження, делеговані обласною Радою;

23) забезпечує в межах повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки працівниками Департаменту;

24) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

25) забезпечує в межах повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

26) бере участь у вирішенні, відповідно до законодавства, колективних трудових спорів (конфліктів); 

27) забезпечує захист персональних даних;

28) нагороджує цінними призами, грошовими винагородами, грамотами, дипломами, медалями переможців та призерів обласних конкурсів, фестивалів, лідерів та активістів громадських організацій, що працюють у сфері ветеранської політики;

29) готує пропозиції стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції і вносить їх в установленому порядку на розгляд обласній державній адміністрації, Мінветеранів;

30) проводить моніторинг з проблемних питань реалізації державної  ветеранської політики, готує та подає пропозиції щодо їх врегулювання обласній державній адміністрації, Мінветеранів;

31) координує, контролює та забезпечує в межах повноважень виконання державних цільових програм у Вінницькій області;

32) співпрацює зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень у межах компетенції Департаменту;

33) взаємодіє з ветеранськими об’єднаннями та інститутами громадянського суспільства у сфері діяльності Департаменту;

34) координує роботу структурних підрозділів районних державних адміністрацій, сільських, селищних та міських рад, на які покладено функції з питань реалізації ветеранської політики;

35) сприяє органам місцевого самоврядування, громадським та іншим організаціям, волонтерам у проведенні ними роботи з питань соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів;

36) забезпечує захист прав і свобод ветеранів під час переходу від військової служби до цивільного життя на основі використання комплексного підходу запобігання та усунення  їхньої соціальної та економічної виключеності, допомоги та сприяння таким особам, реінтеграції ветеранів та членів сімей ветеранів у громади та спільноти;

37) у сферах забезпечення державних соціальних гарантій ветеранам та членам сімей ветеранів:

виконує координаційно-методичні функції та проводить моніторинг з питань надання та виплати деяких видів державної підтримки ветеранам та членам сімей ветеранів відповідно до законодавства;

здійснює контроль за правильністю і своєчасністю призначення та виплати структурними підрозділами районних державних адміністрацій та виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, на які покладено функції з питань реалізації ветеранської політики, компенсацій та інших соціальних виплат, виконання інших заходів стосовно соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів відповідно до законодавства;

проводить координацію та методичний супровід діяльності органів місцевого самоврядування базового рівня, центрів надання адміністративних послуг щодо забезпечення ними приймання заяв і відповідних документів для призначення державної соціальної підтримки ветеранам та членам сімей ветеранів та передання їх органу, що призначає державну соціальну підтримку;

виконує координаційно-методичні функції, проводить в межах компетенції моніторинг надання установлених законодавством пільг та реалізацію заходів щодо соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів, координує роботу підприємств, установ, організацій з цих питань;

організовує та координує роботу, пов’язану із визначенням статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

забезпечує організацію, контроль та методичне керівництво щодо реалізації заходів із професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

забезпечує розроблення та виконання регіональних програм у сфері підтримки ветеранів та членів сімей ветеранів;

38) здійснює інші передбачені законодавством повноваження.

  1. Департамент має право:

1) одержувати в установленому законодавством порядку від місцевих органів виконавчої влади, інших структурних підрозділів обласної державної  адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

2) залучати до виконання окремих завдань, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їхніми керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);

3) уносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної та районних державних адміністрацій з питань,  що належать до його повноважень;

4) користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, зокрема інформаційно-комунікаційною системою Єдиного державного реєстру ветеранів війни, системами зв’язку та комунікації, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

5) скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції; 

6) здійснювати моніторинг з дотримання органами місцевого самоврядування, закладами, установами, організаціями, незалежно від їх форми власності, законодавства з питань ветеранської політики.

  1. Департамент в установленому законодавством порядку та в межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, апаратом обласної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності отримання та передання інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та проведення запланованих заходів.
  1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної державної адміністрації, згідно із законодавством про державну службу за погодженням із Мінветеранів. Директор Департаменту може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади директором Департаменту, відповідно до законодавства про державну службу.
  1. Директор Департаменту:

1) здійснює керівництво Департаментом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у Департаменті;

2) подає на затвердження голові обласної державної адміністрації Положення про Департамент;

3) затверджує положення про управління та відділи у складі Департаменту, посадові інструкції працівників Департаменту та розподіляє обов’язки між ними;

4) планує роботу Департаменту, вносить пропозиції щодо формування планів роботи обласної державної адміністрації;

5) уживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;

6) звітує перед головою обласної державної адміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи;

7) може входити до складу колегії Вінницької обласної державної адміністрації;

8) уносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Департаменту, та розробляє проєкти відповідних рішень;

9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

10) представляє інтереси Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, з Мінветеранів, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями за дорученнями керівництва обласної державної адміністрації;

11) видає у межах повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в територіальних органах Міністерства юстиції України;

12) подає на затвердження голові обласної державної адміністрації проєкти кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

13) розпоряджається коштами у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису Департаменту;

14) здійснює добір кадрів;

15) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетенції державних службовців Департаменту;

16) призначає на посаду та звільняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців Департаменту, присвоює їм ранги державних службовців, застосовує заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

17) приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Департаменту, які не є державними службовцями, застосовує заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

18) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту;

19) забезпечує дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

20) здійснює визначені Законом України «Про державну службу» повноваження керівника державної служби Департаменту;

21) здійснює інші повноваження, визначені законом.

  1. Накази директора Департаменту, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою обласної державної адміністрації або відповідним міністерством.
  1. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту, утворюється колегія у складі директора Департаменту (голова колегії) та заступників директора Департаменту, а також інших його працівників. До складу колегії можуть входити керівники інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, виконкомів сільських, селищних та міських рад, керівники підприємств та організацій, представників громадських організацій області. Склад колегії затверджується головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту. Рішення колегії впроваджуються наказами директора Департаменту.
  1. Для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо реалізації основних напрямів діяльності Департаменту та вирішення інших питань можуть утворюватися наукові ради і комісії. Склад наукових рад і комісій та положення про них затверджує директор Департаменту.
  1. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Департаменту визначає голова обласної державної адміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.
  1. Штатний розпис та кошторис Департаменту затверджує голова обласної державної адміністрації за пропозицією директора Департаменту, відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228.
  1. Департамент не має права розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частини засновнику, працівникам (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членам органів управління та іншим, пов’язаним з ними особам.
  1. У разі припинення Департаменту як юридичної особи (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
  2. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

Перший заступник начальника
обласної військової адміністрації

Наталя ЗАБОЛОТНА

 

Завантажити. Розпорядження.pdf (Розмір - 169 КБ)