ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
НАКАЗ
20.06.2025 |
м. Вінниця |
№ 344 |
Про внесення змін до Програми
забезпечення виконання обласною
військовою адміністрацією у 2025 році
делегованих повноважень в умовах
правового режиму воєнного стану
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статті 91 Бюджетного кодексу України, статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 14 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанов Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій», від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», від 01 квітня 2022 року № 397 «Про затвердження Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій», рішення 23 сесії обласної Ради 3 скликання від 12 жовтня 2001 року № 463 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад області»
НАКАЗУЮ:
- Унести зміни до Програми забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією у 2025 році делегованих повноважень в умовах правового режиму воєнного стану, затвердженої наказом начальника обласної військової адміністрації від 19 грудня 2024 року № 806, виклавши її у новій редакції, що додається.
- Визнати таким, що втратив чинність, наказ начальника обласної військової адміністрації від 05 травня 2025 року № 233 «Про внесення змін до Програми забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією у 2025 році делегованих повноважень в умовах правового режиму воєнного стану».
Перший заступник начальника
обласної військової адміністрації
Наталя ЗАБОЛОТНА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ начальника обласної
військової адміністрації
19 грудня 2024 р. № 806
( у редакції наказу начальника
обласної військової адміністрацій
від 20 червня 2025 р. № 344)
Програма
забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією у 2025 році делегованих повноважень в умовах правового режиму воєнного стану
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Програми забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією
у 2025 році делегованих повноважень в умовах правового
режиму воєнного стану
Програма забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією у 2025 році делегованих повноважень в умовах правового режиму воєнного стану (далі – Програма) відповідає Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року, затвердженої рішенням 42 сесії 7 скликання обласної Ради від 21 лютого 2020 року № 921 (зі змінами).
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Вінницька обласна військова адміністрація |
2. |
Розробник Програми |
Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації |
3. |
Співрозробники Програми |
Департамент фінансів обласної військової адміністрації |
4. |
Відповідальні виконавці Програми |
Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації, Департамент фінансів обласної військової адміністрації |
5. |
Учасники Програми |
Обласна військова адміністрація та її структурні підрозділи, Агенція регіонального розвитку Вінницької області, Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, Обласне комунальне підприємство «Автобаза обласної Ради», Головне управління статистики у Вінницькій області, виконком Вінницької міської ради, КП «Вінницяоблводоканал» |
6. |
Терміни реалізації Програми |
2025 рік |
6.1 |
Етапи виконання Програми (для довгострокових програм) |
– |
7. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм) |
Обласний бюджет |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього: тис. грн |
132939,4 |
8.1 |
в тому числі бюджетних коштів, з них: |
– |
|
з них коштів обласного бюджету |
132939,4 |
9. |
Основні джерела фінансування Програми |
Обласний бюджет |
2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ'ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Відповідно до статті 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації, згідно статті 119 Конституції України обов’язком місцевих державних адміністрацій зокрема є виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, забезпечення виконання делегованих відповідними радами повноважень.
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації в Україні введено воєнний стан.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 68/2022 утворена Вінницька обласна військова адміністрація. Відповідно до статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» повноваження військових адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Вказаний широкий спектр повноважень конкретизується зокрема наступними напрямками:
забезпечення реалізації державної політики у пріоритетних галузях економіки області, розбудові співробітництва та партнерства задля розвитку демократичного (належного) врядування, зміцнення спроможності територіальних громад та сприяння сталому розвитку області в цілому на підставі статистичних досліджень та спостережень, а також реалізації заходів щодо покращення соціально-трудових відносин та сприяння зайнятості населення;
забезпечення ефективного використання майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області, що перебуває на балансі Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області та орендується обласною військовою адміністрацією, її структурними підрозділами, або перебуває в оперативному управлінні та на балансі структурних підрозділів обласної військової адміністрації;
підтримка ефективної діяльності Агенції регіонального розвитку Вінницької області задля здійснення стратегічного планування та супроводження проєктів розвитку регіону, міжсекторної співпраці влади-бізнесу-громадськості, створення якісно нового економічного середовища;
підтримка ефективної та безперебійної роботи Обласного комунального підприємства «Автобаза обласної Ради» задля недопущення погіршення матеріально-технічної бази підприємства та основних виробничих показників, враховуючи норми Закону України «Про ціни і ціноутворення» та необхідність відшкодування вартості обслуговування службового автотранспорту Обласному комунальному підприємству «Автобаза обласної Ради» відповідно до затвердженої калькуляції керівником підприємства, погодженої головою обласної Ради та начальником обласної військової адміністрації: одного кілометра пробігу автомобіля – 13%; однієї години користування (експлуатації) автомобіля – 9%;
проведення аналізу соціально-економічного розвитку області з розкриттям найважливіших тенденцій на основі статистичних показників (досліджень, спостережень) задля визначення ефективності реалізації обласних програм (заходів) та прийняття оперативних управлінських рішень;
проведення аудиту Комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» за рахунок субвенції, переданої з бюджету Вінницької міської територіальної громади до обласного бюджету, задля подальшої передачі цього підприємства із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області у власність Вінницької міської територіальної громади, що забезпечить приведення функціонування систем водопостачання у відповідність зі статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні;
здійснення видатків з обласного бюджету на відрядження, страхування життя, а також додаткове матеріальне забезпечення (заробітна плата з нарахуваннями) працівників обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів, задіяних в організації робіт з будівництва фортифікаційних споруд на території окремих областей України.
Окрім того, під час дії правового режиму воєнного стану, значна частина законодавчо визначених завдань обласної військової адміністрації пов’язана із виконанням делегованих обласною Радою повноважень.
Процес виконання делегованих повноважень наразі мобілізує більшу частину наявних ресурсів – матеріально-технічних, трудових, фінансових. Проблемою є вкрай ускладнене виконання обласною військовою адміністрацією делегованих обласною Радою повноважень з причини недостатнього фінансування, що безпосередньо впливає на ефективність роботи та створює додаткові ризики для мешканців області в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
Відповідно до положень Закону України «Про місцеві державні адміністрації» для забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією делегованих повноважень потрібно забезпечити передачу їй відповідних фінансових ресурсів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» обласна військова адміністрація у 2025 році має право отримати додаткові кошти з обласного бюджету на оплату праці працівників для здійснення ними делегованих повноважень в обсязі до 50 % фонду оплати праці, затвердженого у Державному бюджеті України. Відповідно до показників державного бюджету на 2025 рік визначено асигнування на оплату праці апарату обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів у сумі 81756,6 тис. грн та для нарахувань на оплату праці у сумі 17986,5 тис. грн.
Отже, задля забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією делегованих повноважень обласної Ради в повному обсязі та належного функціонування обласної військової адміністрації, її структурних підрозділів під час воєнного стану, недопущення заборгованості із заробітної плати, оплати послуг зв’язку, інтернет-послуг, належного і безперебійного функціонування системи оповіщення, придбання господарських та паливно-мастильних матеріалів, виникла необхідність передбачити кошти з обласного бюджету.
Програма є необхідною складовою частиною механізму, що дозволяє реалізувати вищевказані положення з урахуванням (в умовах воєнного стану) вимог бюджетного законодавства.
3. МЕТА ПРОГРАМИ
Метою Програми є створення передумов для надання обласною військовою адміністрацією та її структурними підрозділами у 2025 році гарантованих державою суспільних послуг, забезпечення динамічного, збалансованого регіонального розвитку області, підвищення дієвості управлінських рішень та покращення системи регіонального державного управління в цілому, розвиток співпраці та посилення взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування в період воєнного стану.
Програма спрямована на забезпечення інституційної спроможності обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів у 2025 році щодо реалізації делегованих повноважень, визначених Конституцією та законами України. Також передбачає фінансову підтримку заходів, спрямованих на розвиток регіону, ефективне використання майна спільної власності територіальних громад, належне функціонування обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів, а також виконання завдань працівниками обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів, задіяних в організації робіт з будівництва фортифікаційних споруд на території окремих областей України.
4.ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
З метою розв’язання визначених проблем виникає потреба у залученні коштів обласного бюджету для фінансової підтримки таких напрямів діяльності:
реалізація заходів, спрямованих на розвиток регіону, виконання завдань стосовно організації робіт з будівництва фортифікаційних споруд на території окремих областей України;
проведення Головним управлінням статистики у Вінницькій області додаткових статистичних та соціологічних досліджень, моніторинг і аналіз соціально-економічних показників розвитку області;
відшкодування витрат, пов’язаних із використанням майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області, що перебуває на балансі Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області і використовується (орендується, перебуває в оперативному управлінні, на балансі) обласною військовою адміністрацією та її структурними підрозділами шляхом оплати витрат на утримання (орендна плата, охорона, експлуатаційні послуги, пожежна сигналізація, вивезення сміття, обслуговування ліфтів), а також на проведення ремонтів, включаючи виготовлення проєктно-кошторисної документації;
фінансова підтримка Агенції регіонального розвитку Вінницької області;
відшкодування різниці між економічно обґрунтованою та регульованою ціною послуг з обслуговування службового автотранспорту, що надаються ОКП «Автобаза обласної Ради»;
проведення аудиту КП «Вінницяоблводоканал» за рахунок субвенції з бюджету Вінницької міської територіальної громади у зв’язку з передачею підприємства до її власності.
Водночас для забезпечення виконання обласною військовою адміністрацією делегованих повноважень відповідно до положень законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» необхідно забезпечити передачу їй відповідних фінансових ресурсів. Із врахуванням положень бюджетного законодавства на період дії воєнного стану, ця Програма є необхідною складовою частиною механізму для реалізації вищевказаних положень.
5. ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ
Основними завданнями Програми є забезпечення інституційної спроможності виконання обласною військовою адміністрацією та її структурними підрозділами у 2025 році делегованих повноважень, визначених Конституцією України та законами України, забезпечення сталого розвитку територій області, здійснення Головним управлінням статистики у Вінницькій області статистичного моніторингу та аналізу показників соціально-економічного розвитку області, в тому числі шляхом проведення додаткових статистичних та соціологічних досліджень та спостережень, ефективне використання майна спільної власності територіальних громад області, підвищення інституційної ролі Агенції регіонального розвитку Вінницької області у відновленні та розвитку територій області, забезпечення безперебійної та ефективної діяльності Обласного комунального підприємства «Автобаза обласної Ради».
Реалізація заходів Програми надасть можливість обласній військовій адміністрації та її структурним підрозділам:
якісно та ефективно здійснювати делеговані обласною Радою та чинним законодавством повноваження на території області;
підвищити мобільність та оперативність при вирішенні соціально-економічних питань;
ефективно виконати завдання щодо організації робіт з будівництва фортифікаційних споруд на території окремих областей України;
підвищити ефективність використання майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області, що орендується обласною військовою адміністрацією та її структурними підрозділами або перебуває в оперативному управлінні та на балансі структурних підрозділів обласної військової адміністрації;
підвищити інституційну роль у регіоні Агенції регіонального розвитку Вінницької області шляхом забезпечення ефективної взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості задля відновлення та розвитку територій області;
покращити діяльність Обласного комунального підприємства «Автобаза обласної Ради», стан матеріально-технічної бази та основні виробничі показники;
підвищити ефективність функціонування систем водопостачання та водовідведення задля забезпечення населення м. Вінниці належним рівнем послуг.
Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок та в межах бюджетних призначень на 2025 рік та інших джерел, незаборонених законодавством.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації, Департамент фінансів обласної військової адміністрації (в частині міжбюджетних трансфертів).
Орієнтовні обсяги фінансових витрат, необхідних для виконання Програми з визначенням джерел фінансування відображенні у додатку 1.
Детальний аналіз показників продукту Програми, ефективності та якості наведено у додатку 2.
Розподіл коштів на організаційно-технічне забезпечення виконання делегованих повноважень між учасникам Програми наведено у додатку 3.
6. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ
Завантажити. 6. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ.doc (Розмір - 53КВ)
7. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Координацію діяльності виконавців та контроль за виконанням Програми здійснює Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації.
Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації в установленому порядку забезпечує підготовку інформації про стан виконання Програми.
Директор Департаменту
міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку
обласної військової адміністрації
Ігор ЦЕХАНОВСЬКИЙ
Завантажити. Наказ.pdf (Розмір - 218 КВ)