Кошти для винагороди викривачу корупції 18 жовтня 2024 року перераховані з рахунку Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Це друга виплата винагороди за повідомлення про корупцію в історії українського інституту викривання. Вона була здійснена на підставі рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) № 991/2288/21 від 2 жовтня 2023 року.

Відеоконференція. Cкріншот. Учасники zoom-конференції. Слайд доповідача.

Захист викривачів є невід’ємною складовою боротьби з корупцією. Ризик корупційних проявів суттєво зростає в середовищі, в якому особи, які повідомляють про корупційні порушення, не отримують підтримки та захисту суспільством та передусім державою.

Близько 25% від усіх звернень до контакт-центру Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в «міжсезоння», в період між щорічними поданням декларацій, стосуються питань повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єктів декларування (ПСЗ). Відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Відеоконференція. Cкріншот. Учасники zoom-конференції. Слайд доповідача.

Сектором з питань запобігання та виявлення корупції обласної військової адміністрації 06 червня 2024 року для працівників структурних підрозділів обласної військової адміністрації, її апарату, в режимі zoom – конференції проведено ряд навчань  на  тему: «Вимоги, обмеження та заборони на публічній службі згідно із Законом України «Про запобігання корупції».

Публічні службовці прозвітували про свої статки за останні три роки (2021-2023), а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) отримало понад 2 млн декларацій. Що ж НАЗК робитиме з ними далі? Як працює ризик-орієнтований підхід до відбору та перевірок декларацій?

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня включно. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) роз’яснює правила декларування з тих питань, щодо яких отримує найбільше запитів від службовців. Отже, як правильно відображати в декларації підприємницьку діяльність.

Багато декларантів придбали або мають намір придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), у тому числі й військові. Вони є цінними паперами, а отже інформацію про них необхідно зазначати в декларації. Крім того, відображенню підлягають певні операції з ОВДП та їх результати.

Інструкція як отримати дані для декларації стосовно членів сім'ї

Заповнити декларацію стало ще легше. Відтепер члени сімей публічних службовців можуть погодити передачу своїх даних декларанту для заповнення декларацій за декілька кліків у мобільному застосунку Дія. 

Сторінка 1 із 10