Сьогодні спільно з Вінницькою регіональною платформою Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» провели розширене онлайн засідання регіональної консультативної ради з реалізації у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».

Сьогодні проведено перше онлайн засідання Міжвідомчої комісії щодо вирішення соціальних питань осіб, які перебувають у закладах з надання психіатричної допомоги, не потребують подальшого стаціонарного лікування та потребують надання соціальних послуг, зокрема стаціонарного догляду.

Сьогодні під головуванням першого заступника Голови обласної державної адміністрації, голови обласної спостережної комісії Наталі Заболотної проведено on-line-засідання обласної спостережної комісії, в якому взяли участь:

Сьогодні взяли участь у І онлайн засіданні міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів щодо розвитку соціальної послуги підтриманого проживання, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 30.04.2021 року №214!

Сьогодні вручено сертифікати про проходження практичного курсу навчання української жестової мови спеціалістам структурних підрозділів соціального захисту населення територіальних громад, державним службовцям, фахівцям надавачів соціальних послуг, зокрема навичкам жестової мови!
"Навчатись потрібно завжди, незважаючи на вік!!"

Взяли участь у Круглому столі з питань дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерної рівності та інвалідності у Вінницькій області, організованого ГО "Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»", ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», за підтримки Українського Жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.

05 травня 2021 вступив в дію наказ Міністерства соціальної політики України від 19 січня 2021 № 13 "Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю".

Жестова мова — це візуально-жестова мова, яка має свій словник та свої правила. Слова промовляються жестами, які людина показує за допомогою рухів рук та пальців, а мімікою передає додаткові емоції, аби надати розповіді емоційного забарвлення, якого вона може бути позбавлена через невербальність мови.

Сьогодні розпочали навчання спеціалістів органів соціального захисту територіальних громад, надавачів соціальних послуг, державних службовців навичкам жестової мови!!

Другий рік поспіль громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» оголошує конкурс «Кращі інклюзивні практики України – 2021».

З метою допомоги вразливим категоріям громадян функціонує інформаційна платформа «Допомога поруч» та працює «гаряча» телефонна лінія, на яку можуть звернутися громадяни, які потрапили в складні життєві обставини і потребують невідкладної допомоги.

Сьогодні спільно з Міністерством соціальної політики України працювали над пропозиціями поданими за результатами апробації проєкту державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання, що апробувався у Вінницькій області у 2020 році на базі двох пілотних шкіл:

 
На участь у Конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціативі.

 У Вінницькій студії були присутні перша заступниця Голови облдержадміністрації Наталя Заболотна та керівники Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області.

Спільно з Вінницьким обласним центром соціальних служб продовжуємо працювати щодо організації та забезпечення надання соціальних послуг на базовому рівні.
Сьогодні працювали безпосередньо з Надавачами соціальних послуг територіальних громад, що функціонують на теренах Вінницької області:

Сьогодні наголосили на виконанні повноважень структурними підрозділами соціального захисту населення, відповідальних за організацію надання соціальних послуг та реалізацію заходів, спрямованих на виконання Указу Президента України "Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги".

Сьогодні, взяли участь у засіданні комісії зі щорічної оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій – об’єктів комунальної власності установ/закладів соціального захисту населення області за 2020 рік.

Сьогодні разом із заступницею директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Тетяною Бондаренко провели онлайн-нараду з керівниками інтернатних закладів системи соціального захисту населення щодо підготовки до вакцинації проти гострої коронавірусної хвороби COVID-19.

19-20 січня під головуванням заступника директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександром Мельником спільно з директоркою Вінницького обласного центру соціальних служб Оленою Стояловою, головкинею Вінницької обласної організації професійної спілки працівників соціальної сфери України Галиною Собко провели зустрічі з керівниками обласних комунальних закладів сфери соціального захисту області.

Провели робочу зустріч з представниками органів соціального захисту населення райдержадміністрацій та територіальних громад новоствореного Вінницького району. Обговорювали питання організації надання соціальних послуг на рівні громади та які механізми цього передбачає чинне законодавство.

  1. Онлайн засідання регіональної консультативної ради з реалізації у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя»
  2. Реалізація проєкту "Жити на рівних "у 2020 році - завершено!
  3. Робоча зустріч пройшла з представниками органів соціального захисту населення райдержадміністрацій та територіальних громад, вже у новоствореному Гайсинському районі.
  4. Навчання навичкам жестової мови - завершено!
  5. Круглий стіл, «Право на гідне життя для всіх», присвяченому до Міжнародного дня людей з інвалідністю.
  6. Указом Президента України від 3 грудня 2015 року № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» установлено, що Міжнародний день людей з інвалідністю відзначається в Україні щороку 3 грудня.
  7. навчальні онлайн - семінари, тренінги з інтернатними закладами системи соціального захисту населення на тему: «Конвенція ООН – право на гідне життя», «Я маю право»
  8. Продовжуємо працювати над наданням якісних соціальних послуг, в тому числі послуги стаціонарного догляду
  9. Працюємо над підготовкою кваліфікованих спеціалістів, які працюватимуть з людьми з різними формами інвалідності!
  10. Онлайн-дискусія «Пандемія COVID-19 та права людей з інвалідністю в Україні»

Сторінка 1 із 3