23 липня відбулося відкриття виставки «Мякохідські мальовані килими» Джулинської територіальної громади у Вінницькому обласному центрі народної творчості.

  25 липня проведено покладання квітів до пам’ятника загиблим у російсько-українській війні медикам на території Вінницького медичного фахового коледжу імені академіка                          Д. К. Заболотного за участі керівництва області, міста, військовослужбовців Збройних Сил України та медиків.

 Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

  Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: цикл «Зустрічі для здоров’я і гармонії душі», зустріч «Все про чай - 2» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс», тренінг «Дія. Освіта. Використання Гайдів» для жінок і дівчат безпечного простору «Затишно space» спільно з Благодійним фондом «Схід SOS», майстер-класи «Малювання в техніці графіка», «Майстерня татуажу» для ВПО Центру «ЯМаріуполь. Вінниця», «Маковійчик – магічний букет-оберіг» в межах роботи студії творчості «Усе підвладно руці майстра» із майстринею Галиною Твердолою.

  Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», година дозвілля «Бібліоспіви».

  Упродовж тижня діяли книжкові виставки: книжково-ілюстративна виставка «Що таке стандарти НАТО та для чого вони існують?», виставка-реквієм «Оленівка – наші біль, рана і сльози!..» до другої річниці масового вбивства полонених в Оленівці.

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

  Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: квітковий майстер-клас та творчу майстерню «Квіти літа» для вихованців пришкільного літнього табору приватного ліцею «Артинов-Дельфін».

  23 - 25 липня відбулося онлайн-інформування про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «ЗЕЛЕНЕ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: дитячий погляд» у межах реалізації програми Європейського Союзу «Зелене відновлення для України» (GREEN recovery for Ukraine), «Шалені авторки роздають лаврові вінки: 10 найкращих українських романів» та про книги, які допоможуть створити успішний бізнес і стати крутим підприємцем в рубриці бібліотечний сет.

Вінницький обласний краєзнавчий музей

  У музеї триває робота виставок «України щит», виставка дитячого малюнка за результатами обласного дитячого конкурсу візуального мистецтва «Шлях до Перемоги», «Еней» – невідзнятий кадр», «Микола Битинський – український патріот, геральдист, митець», «Подорож із «Українсько-єврейською зустріччю».

  25 липня відбувся семінар з екскурсійного сторітелінгу «Музейні історії: специфіка та виклики музейного сторітелінгу сьогодні» Зоряни Дрозди на базі Музею-садиби М. Коцюбинського. Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

  До роковин Оленівської трагедії здійснено доповнення виставки «України щит» матеріалами про уродженця Вінницької області Олега Демчука, який перебував в Оленівській колонії.

  У рамках програми «Заходи вихідного дня» відбулися: пішохідна екскурсія «Мури – погляд крізь віки» та інтерактивна екскурсія «Зброя та військове спорядження».

Вінницький обласний художній музей

  Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки, на музейних сторінках у соцмережах «Фейсбук» ті «Інстаграм» розміщено матеріали інтернет-виставки ікони Східного Поділля «Хрест - сила Божа».

  25 липня відбувся онлайн-семінар «Музейні історії: специфіка та виклики музейного сторітелінгу сьогодні» Зоряни Дрозди завідувачки науково-освітнього відділу Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

  Упродовж тижня працювали 6 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Світ глиняних витворів», «Рушник - сакральна реліквія нашого народу».

Вінницький обласний центр народної творчості

  23 липня участь у шестиденній Майстерні практиків культури у Львові (сертифікована освітня програма «Культурологія УКУ у співпраці з інститутом стратегії культури»). Даний проект реалізований в рамках програми Британської Ради «Підтримка креативної економіки «British Council Ukraine».

  24 липня проведено майстер-клас з традиційної вишивки за участю ЗМНТУ Наталі Шпак-Косаківської.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

  26 липня проведено урочистості з нагоди відзначення Дня медичного працівника в актовій залі санаторію «Родон» м. Хмільник.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

  22 липня відбулася презентація персональної виставки Катерини Жовтої «Вдома» у КЗ «Могилів-Подільський центр культури і дозвілля».

  23 липня представлено проект талантів «Покажи себе» у КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради».

  Упродовж тижня в клубних закладах області проведено майстер-класи з виготовлення янгола у КЗ «Самгородський центр культури і дозвілля», солодкого подарунка у КЗ «Центр культури та дозвілля Погребищенскої міської ради», «Рухливої іграшки» у КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради», «Маковійчиків» у КЗ «Самгородський центр культури і дозвілля»; благодійні концерти на підтримку ЗСУ у КЗ «Центр культури і дозвілля Томашпільської ТГ», КЗ «Брацлавський центр культури і дозвілля», «Разом ми сила» волонтерської групи у КЗ «Липовецький міський будинок культури».

Моніторинг діяльності музейних закладів області

  За звітний період створено 5 нових виставок: виставка картин вихованців художнього відділу Дитячої музичної школи м. Жмеринки «Мій Всесвіт», предметів з етнографічної колекції музею та світлин з картин О. Шупляка «Український космос», виcтавка однієї картини в техніці «інтарсія» Юрія Лимаря (Міський історичний музей м. Жмеринка); «Елементи сучасного військового спорядження» (Музей історії с. Гопчиця); «Світлиця ХХ ст.» (Музей історії с. Тиманівка); «Нескорені» (Історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський).

  У Музеї культури села та галереї Прокопа Колісника, с. Поташня, відбулося засідання гуртка «Юний етнограф» на тему «Герої серед нас. Захисники України».

  22 липня проведено хакатон «Правова освіта сільських жителів. Сільський туризм як один з успішних кейсів розвитку ТГ» у Шаргородському музеї образотворчого мистецтва в рамках проекту «Парламент для села: правообізнаність сільського населення як інструмент впливу на прийняття рішень».

  25 липня відбулася екскурсія для внутрішньо переміщених осіб в рамках проєкту «Гуманітарна допомога в Україні», який реалізується Громадською організацією ВІСЬ (м. Вінниця) за ресурсної підтримки Solidar Suisse у Музеї Василя Стуса.

  26 липня проведено фестиваль цілющих трав «Erba-БАР», що відбувся на території Барського міського парку.

  28 липня з метою вшанування пам’яті жертв трагедії у Оленівці відбувся перегляд відеосюжетів «Друга річниця теракту в Оленівці» та відеофільмів про загиблих Героїв Станіслава Менюка та Сергія Ковригу у Музеї АТО м. Гайсин.

Моніторинг діяльності бібліотек області

  До 125-ї річниці від дня народження Ернеста Гемінґвея - американського письменника і журналіста, презентовано виставку-персоналію «Маестро задає питання» у публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, книжкову виставку «Невгамовний шукач пригод» у публічній бібліотеці Вороновицької селищної ради, виставку творів «Секрет успіху простий: ніколи не падайте духом» у Райгородській бібліотеці.

  До вшанування пам’яті жертв Оленівської трагедії відбулися літературні читання «Слова пам'яті», на яких було представлено поезію Наталії Погребняк у Тульчинській публічній бібліотеці та презентовано книжкову виставку «Оленівка. Лють, розпач, ненависть, сльози» у Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці №1.

  Презентовано бібліотечну виставку «Книжкова дегустація з присмаком кави» у Бершадській публічній бібліотеці Бершадської міської ради та захід «Релакс з ароматом кави» у КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради до Дня народження розчинної кави.

  В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах» розкрито сторінки історії у фотографіях великого, дружнього роду Ковалів з села Антонівки Томашпільської ТГ у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради.

  Відбулася презентація книги «Штучний інтелект» Олександра Краковецького у центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської об'єднаної територіальної громади.

  У залі Центру Активності КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека» проведено нараду «Діяльність публічних бібліотек за І півріччя 2024 року» та творчу лабораторію «Національно-патріотичне виховання в сучасному вимірі».

  Упродовж тижня проведено культурно-мистецькі заходи: виставку-спогад «Легенда української сцени» у КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» до 170-річчя від дня народження Марії Заньковецької, української актриси та громадської діячки; майстер-класи та пізнавально-розважальні заходи у бібліотеці-філії с. Голодьки Хмільницької ТГ; арттерапію фахівців із центру «Життєстійкість» у Антонівській сільській бібліотеці-філії Томашпільської ТГ; книжкову виставку «Книги з літньою атмосферою» у КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»; заходи під тематикою «Бережімо довкілля» у межах проєкту «Бібліопісочниця» у Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці; інтелектуальний захід «Хто знає, той вгадає» та практичні заняття з домедичної допомоги представниками «Ініціативної групи «Свої Люди»« у КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»; патріотичну виставку «Українці – нація героїв» та майстер-клас для дітей у КЗ «Тростянецької СПБ»; буктрейлер на книгу Сари Дессен «Безсоння для двох» у Бершадській публічній бібліотеці Бершадської міської ради; літературну краєзнавчу мандрівку стежками рідного краю «Хмільницький край на мапі України» у бібліотеці-філії с. Куманівці Хмільницької ТГ; представлення історії села Куна в межах краєзнавчої розвідки «В іменах моя земля…» у Гайсинській центральній бібліотеці; презентацію бібліомандрів до етнохати «Скриня у побуті української родини» в межах загально бібліотечного проєкту «Коли хати ще говорили» у Голдашівській сільській бібліотеці Бершадської ТГ.