29-30 липня відбувся дводенний культурний форум «Традиції та сучасність – об’єднання громад» в рамках культурно-мистецького проекту «Щедрик об’єднує» за участі представників Міністерства культури та інформаційної політики України та відповідальних за НКС територіальних громад області. В рамках проведення форуму презентовано виставку 15 елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини та проведено концертну програму. 30 липня форум працював на базі Дашківецького сільського клубу – філії Центру культури і дозвілля Якушинецької сільської ради Вінницького району.

  30 липня проведено культурно-мистецький захід «Павло Муравський – митець і педагог» до 110-річчя від дня народження українського хорового диригента, педагога, Героя України у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського.

  31 липня відбулось відкриття виставки авторської ілюстрації «Козаки у «пікселі»» художника-карикатуриста Олексія Кустовського у Вінницькому обласному художньому музеї.

  02 серпня проведено покладання квітів до пам’ятного знаку до Міжнародного дня голокосту ромів у м. Літин.

  03 серпня відбувся молодіжний фестиваль сучасного вуличного мистецтва «Community» на території креативного простору Вінницького обласного центру культури «Щедрик».

   04 серпня проведено підняття Державного Прапору та прапору Повітряних Сил Збройних Сил України з нагоди відзначення 20-ї річниці Повітряних Сил ЗСУ.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

  Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: майстер-клас «Виготовлення 3D листівки» у межах роботи дитячого куточка «Пізнайко», виїзну культурно-мистецьку акцію «У центрі Всесвіту – дитина» у структурному підрозділі бібліотеки оздоровчого центру для переселенців «Я Маріуполь. Родина».

  Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, клуб вихідного дня – сектор «Вікно в Америку», гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», зустріч з фасилітатором групи самодопомоги ГО «ВКУПІ», лікарем Наталією Шаламай.

  Упродовж тижня діяли книжкові виставки: книг-номінантів на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського, «Біоенергетичні культури: технологія вирощування та використання», творів письменників Криму «Сонця й моря на межі»; книжкова виставка-ювілей «Педагог, історик, краєзнавець Анатолій Лисий» до 80-річчя від дня народження; ювілейні виставки «Марія Заньковецька: легенда українського театру» до 170-річчя від дня народження української актриси, співачки, театральної діячки та «Моє життя – моє мистецтво» до 110-річчя від дня народження Павла Івановича Муравського, українського хорового диригента, педагога, Героя України; книжково-ілюстративні виставки «Герої українського неба» до Дня Повітряних Сил Збройних Сил України та «Калі траш»: історія ромського геноциду» до Міжнародного дня голокосту ромів.

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

  Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: онлайн інформування про початок прийому документів до складу Молодіжної ради при Міністерстві молоді та спорту України, про Міжнародний день Голокосту ромів, про Всеукраїнський конкурс «Код Нації» до 33-ї річниці Незалежності України; відеоприсвяту до дня пам'яті жертв Оленівської трагедії.

  29 липня відбувся майстер-клас «Квіти літа» у творчій майстерні для вихованців пришкільного літнього табору приватного ліцею «Артинов».

  02 серпня проведено виставку книг «Смаколики від Йоанни Яґелло» до 50-річчя відомої польської письменниці, авторки популярних книг для молоді.

  Продовжується прийом творчих робіт на Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули».

Вінницький обласний краєзнавчий музей

  У музеї триває робота виставок «України щит», виставка дитячого малюнка за результатами обласного дитячого конкурсу візуального мистецтва «Шлях до Перемоги», «Еней» – невідзнятий кадр», «Микола Битинський – український патріот, геральдист, митець», «Подорож із «Українсько-єврейською зустріччю», «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського».

  02 серпня до Міжнародного дня голокосту ромів та 80-ї річниці вшанування пам‘яті жертв загиблих у експозиції відокремленого підрозділу Вінницького обласного краєзнавчого музею – Історико-меморіальному комплексі пам‘яті жертв нацизму відбулася демонстрація виставки на цифрових носіях «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни» наданої Українським центром вивчення історії Голокосту.

  Підготовлено фінансовий і творчий звіти про хід виконання грантового проєкту «Збереження етнографічних об’єктів, пов’язаних з українським композитором ХІХ ст. Миколою Леонтовичем» за 01 січня – 30 червня 2024 р.

Вінницький обласний художній музей

  Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки, освітні програми: «Ніч пекла» до роковин Оленівської трагедії, «Калі траш» - вшанування пам’яті до Міжнародного дня голокосту ромів, «Люди не зі страху» до 20-річчя Повітряних Сил ЗСУ.

  04 серпня відбулася виставка дитячого малюнка до 20-річчя Повітряних Сил ЗСУ на Європейській площі.

Державний історико-культурний заповідник «Буша»

  Упродовж тижня працювали 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Рушник - сакральна реліквія нашого народу».

Вінницький обласний центр народної творчості

  31 липня проведено майстер-клас з традиційної вишивки за участю ЗМНТУ Шпак-Косаківської Наталі.

  02 серпня відбувся культурно-мистецький захід з нагоди відзначення 150-річчя чеського поселення на Поділлі у с. Михайлівка Козятинської ТГ.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

  29 липня проведено культурний форум «Традиції та сучасність – об’єднання громад» в рамках культурно-мистецького проекту «Щедрик об’єднує» у ресторанно-готельному комплексі «Mont Blanc».

  01 серпня відбулася концертна програма «Хай добро вас всіх єднає» у рамках проєкту «Чути і бачити» у місті Жмеринка.

  03 серпня відбувся молодіжний фестиваль сучасного вуличного мистецтва «Community» на території креативного простору Вінницького обласного центру культури «Щедрик».

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

  29 липня відбувся мистецький проект талантів «Покажи себе».

  01 серпня проведено художній проект «Скринька ідей для творчих дітей» та фотовиставку «Право на память» у КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради».

  30 липня проведено благодійну акцію «Мистецький фронт Шаргородщини до шляху Перемоги» у КЗ «Шаргородський центр культури і дозвілля».

  31 липня відбувся літературно-мистецький фестиваль подільських громад «Відродимо село - розквітне Україна» у КЗ «Центр культури і дозвілля Бабчинецької ТГ».

Моніторинг діяльності музейних закладів області

  За звітний період створено 5 нових виставок: «Воєнні злочини під час російсько-української війни» присвячена пам'яті жертв трагедії у Оленівці, «Забуті жертви: нацистський геноцид ромів» до Міжнародного дня голокосту ромів під час Другої світової війни, дитячих малюнків «Моя Україна» до дня Прапора (Музей історії та етнографії сіл Мурафської сільської ради); «Оленівка», «Чорний жах» до Міжнародного дня Голокосту ромів (Історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський).

  29 липня проведено захід-реквієм «Оленівка – біль, який не згасне» у Краєзнавчому музеї ім. У. Кармелюка, селище Літин.

  30 липня відбувся день відкритих дверей і захід з нагоди 110-річчя з дня народження митця «Феномен життя» у Музеї П. І. Муравського.

  До 125-річчя з дня народження Бориса Антоненка-Давидовича проведено «круглий стіл» на тему «Повернення із забуття» в Історичному музеї м. Хмільник.

  03 серпня проведено захід на вшанування пам’яті загиблих в Оленівській колонії у Сутисківському історичному музеї «Слава».

Моніторинг діяльності бібліотек області

До дня пам'яті жертв Оленівської трагедії у бібліотеках області організовано заходи: виставку-реквієм «Пам'ятаймо про Оленівку» у КЗ «Хмільницька публічна бібліотека», перегляд та обговорення фільму «Оленівка: куратори зла» у Великомитницькій сільській бібліотеці Хмільницької ТГ, інформаційну бесіду «Трагедія в Оленівці» у Капустянській бібліотеці-філії Тростянецької ТГ, акцію пам'яті «Хто відповість за трагедію в Оленівці?» у Олександрівській бібліотеці-філії Тростянецької ТГ, виставку «Два роки трагедії в Оленівці: злочин без покарання» у Четвертинівській бібліотеці-філії, книжкову виставку-вшанування «Пам’ятаймо про Оленівку» у Бершадській публічній бібліотеці, патріотичну годину «Герої живі, доки пам’ять про них жива» у КЗ ПБ Крижопільської селищної ради, перегляд тематичних відеоматеріалів та проведення заходів з вшанування пам’яті у Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці та в інших бібліотеках-філіях Іллінецької ММБ, акцію-реквієм «Пам’ятай про Оленівку» у бібліотеці філії с. Вовчинець та бібліотеці-філії с. Садове Махнівської ТГ.

  До Міжнародного дня друзів проведено низку культурно-мистецьких заходів: інформаційно-пізнавальну гру-калейдоскоп «Якщо друг у тебе є, життя радісним стає» у Антонівській сільській бібліотеці Томашпільської ТГ, острів дитинства з бібліотечними виставками та розвагами у КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека», виставку-настрій «Дружба єднає щирі серця» у КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради», бібліокараван «Щоб не марно в світі жити, вчіться діточки дружити» у Бершадській публічній бібліотеці Бершадської міської ради, літературну мозаїку «У колі книжкових друзів» в форматі літніх читань «У книжок не буває канікул» у Філіопільській сільській бібліотеці Хмільницької ТГ, книжкову виставку «Дякую тобі, Друже, що ти у мене Є!» у Немирівській головній публічній бібліотеці. підбірку книг про дружбу, яка запрошує поринути у світ вірних друзів та їх неймовірних історій у КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради.

  До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми проведено книжкові виставки «Торгівля людьми – соціальна проблема сучасності» у КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради та «Людина – не товар» у Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці №1.

  Відбувся фестиваль цілющих трав Erba-БАР. В межах заходів публічна бібліотека та бібліотека-філії для дітей організували бібліотечне фітомістечко, де були представлені: книжкова виставка «Цілюща сила рідної землі», еко-вікторина, майстер-класи «Фіточай», плетіння віночків, виготовлення ляльки-трав’яниці та гра «Відгадай та розмалюй».

  Упродовж тижня проведено культурно-мистецькі заходи: книжкові виставки «Літературні шедеври на великому екрані» у КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека» та «Нехай Медовий щедрий спас благословить на щастя Вас!» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради до свята «Маковія»; онлайн-флешмоб «Розкажу з любов’ю я про книгу» у КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»; заняття в рамках навчального практикуму «Бібліотека в епоху цифрових технологій» у КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради», інформаційно-просвітницький захід «Обізнаність рятує життя» для дітей шкільного віку у КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради; краєзнавчу розвідку «В іменах моя земля…» - історію села Мар'янівка у Гайсинській центральній бібліотеці.

  В Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбувся екологічно-народознавчий майстер-клас «Запахло, медом, маком і життям» присвячений святу Маковія та четвертий захід «Емоційне навчання» з психосоціальної підтримки дітей від Товариства Червоного Хреста України.

  В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради розкрито сторінки історії у фотографіях родини Лукіянчиної Світлани, село Гнатків Тульчинського району Вінницької області.

  Відбулася благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ «Допомагаємо ЗСУ наближаємо Перемогу» у Новогребельській сільській бібліотеці.

  Комунальний заклад «Публічна Бібліотека Жмеринської міської територіальної громади» розпочав реалізацію соціального проєкту «По Чуй/Бач», в рамках якого у приміщенні бібліотеки облаштують спеціальні робочі місця для відвідувачів, які мають вади зору, слуху та мовлення. Реалізація проєкту стала можливою завдяки залученню грантових коштів від Благодійного фонду «МХП-Громаді» та співпраці з Вінницькою обласною організацією «УТОС».