Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

  Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: літературну годину «Провісник правди і життя» до 205-річчя із дня народження Пантелеймона Куліша, українського прозаїка, поета, драматурга, фотовиставку «Життя попри війну», зустріч представників ГО «Соціальна інклюзія» та благодійної організації «Благодійний фонд Людмили Станіславенко», засідання клубу «Садівник», воркшоп «Емоційна гігієна і психологічна самодопомога: як зберегти рівновагу під час війни».

  Упродовж тижня діяли книжкові виставки: виставка-калейдоскоп «Феєрія квітів».

  Для користувачів бібліотеки організовано: майстер-класи: «Літні квіти», «Кусудама – лікувальна куля», «Волошки», тістопластику у межах роботи дитячого куточка «Пізнайко», зустріч з психологом, арттерапевтом, головою групи самодопомоги «ГО ВКУПІ» Галиною Бурковською в межах проєкту UHU SMUHA2 «Шлях до гармонії» та зустріч з фасилітатором групи самодопомоги «ГО ВКУПІ» лікарем Наталією Шаламай, клуб з особистісного розвитку «Відродження», онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, клуб вихідного дня, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», годину дозвілля «Бібліоспіви».

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

  05 серпня проведено Акцію на підтримку Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: виставку-ювілей «Кобзар гуцульського краю» - 190 років з дня народження письменника, етнографа, фольклориста та драматурга Юрія Адальбертовича Федьковича, виставку книг «Світ захоплюючих пригод», виставку – вшанування «Велич особистості і трагедія життя» до 125 річниці з дня народження Бориса Антоненка-Давидовича - українського письменника, перекладача і літературного критика, виставку-спогад «Марія Костянтинівна Заньковецька на сцені та в житті» до 170 річниці від дня народження зірки українського театру кінця XIX - початку XX ст. Марії Заньковецької.

  Відбулися онлайн презентація книги «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Франкла, австрійського психолога і психотерапевта та онлайн-опитування «Цінності української молоді» з нагоди Дня молоді.

  Продовжується прийом творчих робіт на Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули».

Вінницький обласний краєзнавчий музей

  11 серпня відбулася інтерактивна екскурсія «Археологічні мандри: урок виживання» у рамках програми «Заходи вихідного дня».

  У музеї триває робота виставок «України щит», виставка дитячого малюнка за результатами обласного дитячого конкурсу візуального мистецтва «Шлях до Перемоги», «Еней» – невідзнятий кадр», «Микола Битинський – український патріот, геральдист, митець», «Подорож із «Українсько-єврейською зустріччю»», «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського».

  Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

Вінницький обласний художній музей

  Упродовж тижня проведено заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки.

Державний історико-культурний заповідник «Буша»

  Упродовж тижня працювали 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Рушник-сакральна реліквія нашого народу».

Вінницький обласний центр народної творчості

  07 серпня проведено майстер-клас з традиційної вишивки за участю ЗМНТУ Шпак-Косаківської Наталі.

  Упродовж тижня підготовлено та розміщено в соціальних мережах відеосюжети із циклу «Визначні митці Вінниччини» (творчий доробок Тетяни Рихліцької - майстрині декоративного розпису та традиційної вишивки) та виставки «Мякохідські мальовані килими» Джулинської ТГ.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

  09 серпня відбувся обласний молодіжний форум для представників молодіжних рад «Youth United Summer Fest» у креативному просторі «Щедрик».

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

  10 серпня відбувся концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» у фестивалі «Хліба і меда» у селищі Десна.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

  05 серпня відбулися мистецький проект талантів «Покажи себе» у КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради» та мистецька акція «Повертайся живим» у               м. Вінниця - КЗ «Липовецький міський будинок культури».

  06 серпня проведено територіальний фестиваль дитячого читання «Читацьке літо» у КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради».

  07 серпня відбувся майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва «Сонях пам'яті» у КЗ «Самгородоцький центр культури і дозвілля».

  09 серпня проведено мистецький проект «Колос достатку» в рамках обласного фестивалю «Народу вічний оберіг» у КЗ «Центр культури і дозвілля Глуховецької селищної ради».

  Упродовж тижня проведено: благодійні концерти на підтримку Збройних Сил України у КЗ «Центр культури і дозвілля» Томашпільської селищної ради та «Мистецький фронт Шаргородщини на шляху до Перемоги» у КЗ «Шаргородський центр культури і дозвілля», благодійний ярмарок «Допомагаємо ЗСУ - наближаємо Перемогу» у КЗ «Калинівський центр культури і дозвілля», благодійний захід на підтримку воїна ЗСУ села Соколова у КЗ «Будинок культури Хмільницької міської ради».

Моніторинг діяльності музейних закладів області

  За звітний період створено 6 нових виставок: старовинних предметів побуту «Мамина світлиця» (Шаргородський музей образотворчого мистецтва); персональну виставку «Дивосвіт Миколи Загороднього» М. А. Загороднього (Історичний музей м. Хмільник); вишитих робіт «Вишиті візерунки долі» до Дня Незалежності України (Музей історії та етнографії сіл Мурафської сільської ради); предметів з етнографічної колекції музею та світлин з картин            О. Шупляка «Український космос», виcтавку однієї картини – репродукція картини «Березовий гай», написана жмеринчанином Іваном Мазуром до дня народження Архипа Куїнджи (Міський історичний музей м. Жмеринка); картин «Видатні особистості України» Михайла Климчука (Краєзнавчий музей ім. У. Кармелюка).

  04 серпня до Дня міста Жмеринка (121-а річниця з дня заснування) презентовано три міні-експозиції: «Вокзалу – 120» (листівки та роздруківки «Спогад про діда»), «Парк Бєлінського» (лист від онука засновника «Рощі Бєлінського» О. В. Бєлінського), «Митці для ЗСУ» (живопис, акварель, сухі фарби, вироби з епоксидної смоли, розмальовані гільзи від снарядів) у Міському історичному музеї м. Жмеринка.

Моніторинг діяльності бібліотек області

  До Міжнародного дня голокосту ромів в бібліотеках області проведено низку культурно-мистецьких заходів: короткометражний фільм Петра Русаненка «Пам’ятати» у Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці, тематичну полицю «Роми. Ті, що пройшли Голокост» у Оратівській публічній бібліотеці, віртуальні виставки «Трагедія винних жертв» у Гайсинській центральній бібліотеці та «Згасла свічка, але пам'ять не згасла…» у КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека», хвилину пам’яті «Згасла свічка, але пам’ять не згасає» у Бершадській публічній бібліотеці, інформаційні години «Геноцид Ромів» у КЗ «Джулинська публічна бібліотека» та «Роми в Україні: історія та традиції» у Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці № 1, виставку-інформацію «Забуті жертви: нацистський геноцид ромів і сінті» у КЗ «Публічна бібліотека Ободівської сільської ради», книжкову виставку «Міжнародний день Голокосту ромів» у Іванівській сільській бібліотеці, виставку-спогад «Згасла свічка, але пам'ять не згасла» та перегляд відеофільму «Народ незліченний» у КЗ «Хмільницька публічна бібліотека», годину історичної правди «Геноцид ромів в добу окупації України (1941-1944): дослідження, викладання, увічнення пам’яті» у бібліотеці-філії с. Куманівці КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради. В бібліотеках Махнівської ТГ також відбулися заходи: книжкова виставка «Калі траш (чорний жах)» у КЗ «Публічна бібліотека Махнівської сільської ради», години пам'яті: «Шрам на серці людства» у бібліотеці філії с. Перемога, «Хай палають свічки пам’яті загиблих ромів» у бібліотеці філії с. Вовчинець, «Дивись і не забувай» у бібліотеці філії с. Поличинці.

  З нагоди Дня Повітряних Сил Збройних Сил України проведено годину пам'яті «Герої українського неба» у КЗ «Публічна бібліотека Уланівської сільської ради».

  До дня народження Марії Костянтинівни Заньковецької – української акторки і театральної діячки відбулися мистецька хвилинка «Легенда українського театру» у КЗ «Липовецька публічна бібліотека», виставка-присвята «Марія Заньковецька: легенда українського театру» у Барська публічна бібліотека, перегляд фільму «Обожнювана» у бібліотеці-філії с. Широка Гребля КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради.

  До 205-річчя від дня народження видатного українського письменника, фольклориста, етнографа, перекладача і громадського діяча Пантелеймона Куліша проведено низку культурно-мистецьких заходів: віртуальну виставку «Пантелеймон Куліш – людина з тисячею масок» у Гайсинській центральній бібліотеці, книжкові виставки: «Пантелеймон Куліш – письменник, етнограф, громадський діяч» у Барській публічній бібліотеці, «Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно!» в постійнодіючій рубриці «Літературні ювілеї року» у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, «Не забудеш мене, моя нене Вкраїно» у КЗ «Липовецька публічна бібліотека», «Полум’яний патріот України» у бібліотеці-філії с. Соколова КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради, перегляд літератури «Щедрість і оригінальність таланту» у КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради.

  Упродовж тижня проведено культурно-мистецькі заходи: презентацію збірки світлин «Життя народу – у жнивах ланів» у загальнобібліотечному онлайн-проєкті «Світлописи минулих літ» Луговацької сільської бібліотеки Бершадської ТГ, онлайн проєкт «Мій край, моя родина у старих світлинах» - розкрито сторінки історії у фотографіях родини братів Ковалів із села Антонівка Томашпільської громади у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, перегляд відеоролику «Ткацький верстат у батьківській хаті» у межах загальнобібліотечного проєкту «Коли хати ще говорили» у Бершадській публічній бібліотеці Бершадської міської ради, майстер-клас з плетіння українського оберега – Дідуха у Паріївській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ, створення оберегу та символу врожайності – Дідух у КЗ «Гніванська публічна бібліотека», засідання мовного клубу «Мова єднає» у КЗ «Дашівська публічна бібліотека імені Йосипа Позичанюка», засідання літературно – мистецького об’єднання «Вишиванка» у Бершадській публічній бібліотеці, вуличну акцію «Літо з книгою і пирогами!» у КЗ Ситковецька ПБ, літні читання «Літо в палітрі яскравих кольорів» у бібліотеці-філії с. Широка Гребля КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради, восьмий захід з психосоціальної підтримки дітей волонтерами Товариства Червоного Хреста України «Друзі та сім'я» у центрі активності громадян Іллінецької ММБ,

  До свята «Яблучний Спас» відбулися книжкова виставка «Свято Спаса святкуємо, усім радість даруємо» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради, народознавча виставка «Святий Спас прийшов до нас» у КЗ «Липовецька публічна бібліотека», виставка-інсталяція «Свято Спаса святкуємо, радість всім даруємо» у бібліотеці-філії с. Соколова КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради.

  У КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ розпочато реалізацію соціального проєкту «По Чуй/Бач», в рамках якого у приміщенні бібліотеки облаштовано спеціальні робочі місця для відвідувачів, які мають вади зору, слуху та мовлення. Реалізація проєкту стала можливою завдяки залученню грантових коштів від Благодійного фонду «МХП-Громаді» та співпраці з Вінницькою обласною організацією «УТОС».

  Під час святкування Дня міста у Жмеринці відбулося нагородження призерів та переможців творчого конкурсу мініатюр, який присвячений пам’яті легендарного земляка Михайла Маслюка, чиє ім’я занесене до Книги рекордів Гіннеса.