26 серпня 2024 року Володимир БУНЯК - директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації взяв участь у освітній конференції «Серпнева–2024», яка обʼєднала експертів, освітян, державних лідерів, міжнародних партнерів, представників громадських організацій і молодь, щоб спільно втілювати освітні трансформації, робити освіту в Україні сильнішою та якіснішою попри всі виклики.
   Першим спікером події став Михайло ФЕДОРОВ, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України. Він презентував ключові напрями розвитку системи освіти в Україні, зосередившись на технологіях, інноваціях та цифровізації.
   Оксен ЛІСОВИЙ, міністр освіти і науки України, під час свого виступу наголосив, що модернізація освіти — це один із пріоритетів нашої держави. Міністр розповів про нагальні виклики, на які має відповісти сучасна освіта, та яку роль у цьому процесі відіграють трансформації в дошкільній, шкільній, професійній і вищій освіті.
  Як одному з важливих напрямів у розвитку соціального капіталу країни окрему увагу було надано профтехосвіті. Саме в цей напрям МОН і партнери нині вкладають чимало зусиль, реформують сферу. Профтехосвіта в Україні — це стратегічне питання відбудови країни та її подальшого добробуту
Окрему увагу на конференції надали питанням безпеки під час освітнього процесу. З цього приводу Мунір МАМЕДЗАДЕ, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, зазначив: «Освіта має вирішальне значення для добробуту та розвитку дітей. Її не можна поставити на паузу, не ризикуючи майбутнім цілого покоління та відновленням країни. ЮНІСЕФ високо оцінює та підтримує зусилля уряду з відновлення доступу до очного навчання, який надається там, де це можливо, і за умови гарантування безпеки дітей. Це критично важливо для успіхів дітей у навчанні. Крім того, це формує відчуття нормальності завдяки стабільному графіку та емоційній підтримці. І стійкість, яку ми вибудовуємо зараз, стане нашою опорою в майбутньому. Йдеться не лише про відкриття шкіл, а й про їхнє належне оснащення для сприяння всебічному розвитку кожної дитини».
   Освітня конференція — це про важливість діалогу між освітянами, владою, бізнесом та громадськістю для успішного реформування освітньої сфери в Україні. Разом ми зможемо забезпечити якісну освіту для кожної дитини в Україні в новому навчальному році та більш віддаленій перспективі.
   Джерело: Міністерство освіти і науки України