10 вересня відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської арт-резиденції «Три площини барської кераміки» організованої громадською організацією «Музей барської кераміки» за підтримки Українського культурного фонду спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості в м. Бар.

   12 вересня у Вінницькому обласному центрі народної творчості відбувся творчий вечір талановитої авторки віршів та вокальних творів, члена НСПУ, керівника народного аматорського вокального гурту «Калина» КЗ «Центр дозвілля» Махнівської сільської ради Антоніни Петрушкевич «Плоди щедрого саду» із циклу «Працівники культури - особливі».

   13 вересня проведено урочисте закриття симпозіуму «Мальована хата» у селі Соколова Хмільницької міської територіальної громади. Упродовж тижня майстри народного малярства розмальовували автентичними народними мотивами хати, адміністративні та господарські будівлі села Соколова. Учасники симпозіуму відзначені дипломами управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики ОДА та Вінницького обласного центру народної творчості.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

   Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: майстер-клас «Оригамі – ефективний напрямок арт-терапії» в межах проєкту «Промоція здоров'я» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс», виставку творчих робіт «Осінній вернісаж» здобувачів освіти ВХПТУ №5, трансформаційну гру «Від мрії до успіху», виїзну культурно-мистецьку акцію «У центрі Всесвіту – дитина», інформаційну годину «Демократія: реалії та виклики часу» (до Міжнародного дня демократії), зустріч з психологом, арт-терапевтом, головою групи самодопомоги «ГО ВКУПІ» Галиною Бурковською в межах проєкту UHU SMUHA2 «Шлях до гармонії».

   Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Шляхами долі та творчості Анатолія Свидницького» (до 190-річчя від дня народження українського письменника-класика, етнографа, фольклориста, громадського діяча), «Лісовими стежками України» (до Дня лісу), «Палкий шанувальник книг» (до 130-річчя від дня народження польського поета Юліана Тувіма), «Вінницькі миті. Місто в світлинах» (до Дня міста),  «Я – України син» (до 130-річчя від дня народження Олександра Петровича Довженка, українського кінорежисера, сценариста, письменника, художника-графіка, громадського діяча, фундатора національного кінематографа), виставка-привітання «Авантюрист в літературі та в житті» (до 235-річчя від дня народження американського прозаїка Джеймса Фенімора Купера); рубрика «Велети українського слова» Л. Старицька-Черняхівська «Діамантовий перстень».

 Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, клуб вихідного дня, онлайн- клуб спілкування англійською мовою з волонтером, тренінги «Мобільна фотографія і штучний інтелект: створення та просування контенту в Instagram» для людей старшого віку, «Графічний дизайн. Платформа Canva» для жінок ВПО всеукраїнської мережі безпечного простору «Затишно space» в межах проєкту БФ «Схід SOS» та «Штучний інтелект. Chat GPT» для людей старшого віку (спільно з БО «БФ «Володимира Продивуса»), інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО, зустріч з психологом-практиком, фасилітатором групи самодопомоги ГО «ВКУПІ» Марією Артюховою, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», година дозвілля «Бібліоспіви».

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

   09 вересня відбувся олімпійський урок з метою популяризації здорового способу життя і залучення дітей до занять спортом, на відзначення Дня фізичної культури і спорту України для учнів 4-а класу ліцею № 7.

   10 вересня презентовано виставку книг «Зачарований красою людською» з нагоди 130-річчя від дня народження Олександра Довженка, українського письменника, геніального кінорежисера, художника, дипломата. Відбулася краєзнавча мандрівка «Край мій, рідна сторона» з нагоди Дня міста Вінниці для студентів ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг».

   Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: майстер-клас по виготовленню патріотичної підковки з семикласниками технічного ліцею, книжкові виставки «Українські меценати. Доброчинність - їхня риса», присвячена видатним меценатам України – Г. Галагану, І. Терещенку, Б. Ханенку та «Абетка громадянського суспільства» з нагоди відзначення Тижня громадянського суспільства, тематичну виставку «Доля щирої людини...», присвячену життю та творчій спадщині Павла Грабовського, заняття по підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників, що займаються обслуговуванням дітей «Діти в бібліотеці: інноваційні форми роботи. Культурні практики арт-терапії. Профілактика булінгу», онлайн-інформування про Івана Котляревського - видатного українського письменника, чиї твори «Енеїда», «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник» стали основою нової української літератури.

Вінницький обласний краєзнавчий музей

   У музеї триває робота виставок: «України щит» - дитячого малюнка за результатами обласного конкурсу візуального мистецтва «Шлях до Перемоги»; «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського», «Душа в місті Марії»; авторської кераміки «Світло минулого» Ольги Цибулі та Устини Пужак.

   Упродовж тижня проведено майстер-клас з виготовлення народної ляльки та інтерактивну екскурсію «Гардарикі – країна міст» у рамках програми «Заходи вихідного дня»; 4 кураторські екскурсії виставкою «України щит» для учнів вінницьких ліцеїв. Підписано меморандум про партнерство та співпрацю з благодійною організацією «Благодійний Фонд «Карітас Вінниця», що спрямована на здійснення соціальної роботи з постраждалим від війни населенням України, соціально незахищеними категоріями.

Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

Вінницький обласний художній музей

   13 вересня проведено освітню програму «Український міф Олександра Довженка» для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О з нагоди Дня українського кіно.

   Упродовж тижня проведено заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки, екскурсії для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О та вихованців гуртків Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ в рамках ІІ тижня громадянського суспільства; розміщено світлини «Місто» фондових творів живопису та графіки художників ХХ-ХХІ в рамках інтернет-виставки до дня м. Вінниця на музейних сторінках у соцмережах.

Державний історико-культурний заповідник «Буша»

   Впродовж тижня працювало 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Свою Україну любіть».

Вінницький обласний центр народної творчості

   09-13 вересня відбувся щорічний унікальний мистецький проєкт – симпозіум майстрів народного малярства «Мальована хата» у селі Соколова Хмільницької міської територіальної громади.

   11, 13 вересня відбулись атестації народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Берегиня» с. Шершні Сутисківської ТГ та народного аматорського ансамблю української пісні «Янівчани» с. Іванів Іванівського КУ «Центр культури та дозвілля» Іванівської сільської ради.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

   10 вересня проведено засідання жіночого клубу «Лілея» на тему: «Ми можемо все» працівниками ВОЦК «Щедрик» (членами УТОС).

   11, 13 вересня відбувся показ українських фільмів «Смак свободи» та «Довбуш» в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» у молодіжному центрі «Квадрат» для студентів Тульчинського фахового коледжу культури.

   12 вересня працівники ВОЦК «Щедрик» долучились до проведення квесту національної ідентичності «Нескорена молодь».

Вінницький академічний обласний театр ляльок

   10 вересня відбувся концерт «Все буде Україна!» у Державній установі «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області» з метою здійснення заходів психоемоційного розвантаження наших Захисників і Захисниць.

Протягом тижня здійснено показ вистав: «Веселе мишеня» для вихованців закладів дошкільної освіти м. Вінниці, «Пастушка і Сажотрус» та «Кошеня на ім'я Гав» на стаціонарній сцені театру.

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича          

   10 вересня відбувся концерт «Намистини українського солоспіву» за участю солістів та артистів філармонії.

   12 вересня проведено концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» «Дзвени,моя земле,піснями».

   12-14 вересня відбулися три концерти академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» для учасників змагань Всеукраїнського турніру з дзюдо.

Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

   10 вересня проведено годину цікавих повідомлень «Землі і людства полум'яний син» - 130 років від дня народження Олександра Петровича Довженка, українського прозаїка, кінорежисера.

   14 вересня відбулись екскурсії містом з нагоди Дня Міста, мультимедійна виставка «Цей дивовижний світ кіно» до Дня українського кіно.

  Упродовж тижня проведено: тематичну книжкову виставку «Батько нової української літератури – Іван Котляревський» - 255 років від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838), українського поета, драматурга, перекладача, просвітителя, інформаційну годину «Інтеграція України до Європи – шлях у майбутнє», акцію до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day».

Тульчинський фаховий коледж культури   

   10 вересня відбувся третій обласний етап військово-патріотичного проєкту «Шлях воїна» для здобувачів освіти коледжу.

   Упродовж тижня проведено: виховні години «Здоров’я кожної людини – це її багатство», «Спорт – це життя» в академічних групах до Дня фізичної культури і спорту, «Пізнай свою професію», «Правове поле першокурсника» для першокурсників, творчу зустріч з працівниками Вінницького обласного центру народної творчості та тематичну екскурсію до обласного краєзнавчого музею в рамках виконання програми з дисципліни «Навчальна практика», виставу «Нас (не) кинули», майстер-класи від фахівців аудіовізуального та декоративно-прикладного мистецтва для учнів 8-11 класів, екскурсію по Палацу Потоцьких, перегляд фільму «Довбуш», екскурсію до с. Михайлівка в музей Р. Скалецького в рамках івент-проєкту «Радіон Скалецький: душі пісенної криниця».

Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму    

   10 вересня розпочалося навчання з підвищення кваліфікації працівників культури області. Тематика навчання: «Діти в бібліотеці: інноваційні форми роботи. Культурні практики арт-терапії. Профілактика булінгу». Категорія: бібліотечні працівники, що обслуговують дітей.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

   Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва «Патріотичні серця» у КЗ «Центр розвитку культури і дозвілля Стрижавської ТГ», проєкт талантів «Покажи себе» у КЗ «Центр культури та дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради», відкриття меморіальних дошок, присвячених полеглим захисникам України у Міському будинку культури м. Гайсин, публікацію з циклу етносимволи України «Калина-серце України» у КЗ «Центр культури та дозвілля Мурафської сільської ради».

   Відбулися благодійні концерти на підтримку ЗСУ: гурту «Смерека» у КЗ «Центр культури та дозвілля Піщанської селищної ради», «Єднаймося заради Перемоги» у КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради» і КЗ «Центр культури та дозвілля Немирівської міської ради» та благодійна мистецька акція «В єдності наша сила» у КУ «Центр культури та дозвілля Ободівської сільської ради».

Моніторинг діяльності музейних закладів області

    За звітний період створено 4 нових виставки: «Щедрик на Американському континенті» (Тульчинський краєзнавчий музей), «Світ краси і мрій» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль), «Соборна пам'ять України» (Піщанський краєзнавчий музей), «Тільки пам'ять не сивіє» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району).

   Упродовж тижня музейними закладами області проведено: онлайн-семінар від Fundacja OBMIN «Україна на ментальній мапі Європи: як писати глобальну мікроісторію в контексті музею?»; цикл лекцій: «Не підлягає забуттю» (83-річчя трагедії Бабиного Яру), «Українська держава очима М. Грушевського» та 160-річчя від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського.

Моніторинг діяльності бібліотек області

   З нагоди 255-ти річчя від дня народження Івана Котляревського, українського письменника, поета, драматурга, громадського діяча, основоположника сучасної української літератури у бібліотеках області проведено культурно-мистецькі заходи: книжкові виставки: «Самобутня постать Івана Котляревського» у Барській публічній бібліотеці, «Батько українського письменства» у Немирівській головній публічній бібліотеці, «Лицар української словесності» у КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради», «Іван Котляревський покровитель українського слова» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради, «Іван Котляревський: творець національного слова» у КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради, виставки-портрети: «Іван Котляревський – велике серце України» у КЗ «Липовецька публічна бібліотека», «Мандрівка у світ Котляревського» у Гайсинській центральній бібліотеці Гайсинської ЦБС, «В гостях у Котляревського» у КЗ «Брацлавська публічна бібліотека», виставку-ювілей «Перший поет кінематографу» та виставку літератури «Ви словом українським розпочали співати» у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, книжкову виставку-колаж «Загадки Великого полтавця» у центральній бібліотеці м. Ладижин, поличку ювіляра «Іван Котляревський – основоположник сучасної української літератури» у КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради», інформаційну годину «Іван Котляревський – класик нової української літератури» у КЗ Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради, виставку-персоналію «Іван Котляревський – лицар української словесності» та літературну годину «Чудово звучить Котляревського слово» у КЗ «Тростянецька СПБ», перегляд літератури «Мандрівка у світ класика української літератури» у КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області».

   До 130-ї річниці від дня народження українського прозаїка, кінорежисера Олександра Петровича Довженка проведено ряд заходів: презентовано виставки-ювілеї «Самовираження через творчість» у КЗ Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради та «Перший поет кінематографу» у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, книжкові виставки: «Життєва, літературна стежина Олександра Довженка» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради, «Я – України син» у КЗ «Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради», «Олександр Довженко – український прозаїк та кінорежисер» у центральній бібліотеці          м. Ладижин, «Митець, що відчуває людину» у Капустянській бібліотеці-філії КЗ «Тростянецька СПБ», «Неосяжний світ Довженка» у Немирівській головній публічній бібліотеці, «Великий митець, мислитель і поет» у бібліотеці-філії с. Філіопіль КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради, «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм» у Барській публічній бібліотеці, виставку творів О. Довженка та перегляд фільму «Україна в огні» у Хрінівській сільській бібліотеці-філії Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, тематичну виставку «Неосяжний світ Олександра Довженка» у КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради.

   Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі заходи: тематичну виставку «Я не співець чудової природи» у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, книжково-ілюстративну виставку «Крик болю за рідною Україною» у бібліотеці-філії с. Філіопіль КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради до 160-ти річчя від дня народження Павла Арсеновича Грабовського - українського поета, лірика, публіциста, перекладача, книжкові виставки: «Знання у книгах, книги у бібліотеках» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради, «У читанні наше єднання» у КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради», «Грамотність – запорука успіху» у КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради, «Мова – це глибина тисячоліть» у КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради до Міжнародного дня грамотності, «Громадянське суспільство в сучасній Україні» у Гайсинській центральній бібліотеці Гайсинської ЦБС, відеопрезентацію «Всесвітній день читання книг» у КЗ «Публiчна бiблiотека» Літинської селищної ради до всесвітнього Дня читання, майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки у КЗ Гніванська публічна бібліотека, відеофільм «Що таке громадянське суспільство, і яка роль у ньому належить правовій державі», інформаційну годину «Абетка громадянського суспільства» у КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради, відеопрезентацію «Моя громада – мій добробут» у КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради», літературну годину «Роль літератури в житті людини» у Немирівській головній публічній бібліотеці, презентацію книги Олексія Григоровича Брика «Долю не обирають» у Гайсинській центральній бібліотеці Гайсинської ЦБС,  інформаційну виставку «Абетка е-демократії для молоді» у КЗ Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради, книжкову виставку-рекомендацію «Закон та право для всіх єдині» у Барській публічній бібліотеці до Тиждня громадянського суспільства, в межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, зустріч за круглим столом «Психологічна підтримка для дружин Захисників, ветеранів війни «Ти як?» у «Центрі активності громадян Тростянецької територіальної громади», який діє на базі КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека».

   В рамках проєкту програми «ЖИТТЄСТІЙКІСТЬ», який реалізується Міністерством соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської, розпочато курс «Самодопомога +» у публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради.

   Розкрито сторінки історії родини Макогонюк Інни Валеріївни в межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради с. Пеньківка Томашпільської громади.