16 вересня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені  В. Отамановського відбувся І тур засідання комісії з питань присудження Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. 20 вересня під головуванням Першої заступниці Начальника ОВА Наталі Заболотної відбувся другий тур голосування, за результатами якого визначено переможців Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. На здобуття Премії претендувало 155 письменників і поетів із 23 областей України, а також Італії, Естонії та Туреччини. Визначено переможців у 5 номінаціях: «Художня проза» - лікар Дубровський (м. Київ) «Історія, яку варто почути»; «Поезія» - Юлія Броварна (м. Вінниця) «Сепія»; «Науково-популярна література» - Володимир Горлей (м. Жмеринка) «Видноколо подільського жайвора»; «Дитяча література» - Еліна Заржицька (м. Дніпро) «Легенди про козаків»; «Художній переклад» - Дмитро Чистяк (м. Київ) «Край неогортанний». Окремою відзнакою визначено роман Ігоря Мисяка «Завод», загиблого воїна з Києва.

   19 вересня презентовано книги «Будьмо» Жанни Дмитренко, члена НСПУ, провідного методиста Вінницького обласного центру народної творчості. Презентація відбулась за участі начальника управління культури та креативних індустрій ДГП Вінницької ОДА О. Дернової, директора ОЦНТ Т. Цвігун, поетів та письменників Вінниччини.

   19 вересня до Дня захисників і захисниць України у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Гвардія опору» Аліни Дикої та Віталія Головенька.

   20 вересня організовано форум «Українські медики. Подвиг і жертовність в здобутті та захисті Незалежності України» та покладання квітів до Меморіалу загиблим медичним працівникам - захисникам України на території Вінницького медичного фахового коледжу імені академіка Д. К. Заболотного. У заході взяли участь родини загиблих медиків, представники керівництва області, міста, духовенства, громадських організації, військовослужбовці, медичні працівники, викладачі, студенти, а також почесні гості із тринадцяти країн.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

   19 вересня ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Кум Део» провела «V міжрегіональний форум фармацевтів з міжнародною участю» та започатковано міжрегіональний конкурс фармацевтів «ФАРМАЦЕВТ – ЗВУЧИТЬ ГОРДО!». ВОУНБ ім. В. Отамановського відзначено грамотою від Асоціації за значний внесок у розвиток фармацевтичної галузі.

   Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: майстер-клас «В калиновім гроні прочитаю долю…» з виготовлення інтер’єрних квітів в кашпо в межах роботи студії творчості «Усе підвладно руці майстра»; презентацію книги «Рекрутинг, навчання та розвиток персоналу» Н. Замкової, Н. Корж, Н. Махначової; зустріч вереснева «Дари осені для здоров’я: гарбуз, груша, яблуко» із циклу «Зустрічі для здоров’я і гармонії душі» (спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс»); участь у XIV Львівському міжнародному бібліотечному форумі.

   Для користувачів бібліотеки організовано: майстер-клас «Орігамі – ефективний напрямок арт-терапії» в межах проєкту «Промоція здоров'я» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс»; засідання клубу «Зустріч»; клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, клуб з особистісного розвитку «Відродження», онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, клуб вихідного дня; інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО; гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку; тренінги: «Перша допомога при травмі» організований медичним добровольчим батальйоном «Госпітальєри» на базі сектора «Вікно в Америку», «Штучний інтелект. Chat GPT» для людей старшого віку (спільно з БО «БФ «Володимира Продивуса»), «Мобільна фотографія і штучний інтелект: створення та просування контенту в Instagram» для людей старшого віку, «Графічний дизайн. Платформа Canva» для жінок ВПО всеукраїнської мережі безпечного простору «Затишно space» в межах проєкту БФ «Схід SOS».

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

   16 вересня відбулося онлайн-інформування про конкурс «Кращі інклюзивні практики України – 2024», учасниками якого є громадські організації, ветеранські та батьківські спільноти, танцювальні та театральні студії, музичні колективи, спортивні клуби, заклади культури, школи, навчально-реабілітаційні та інклюзивно-ресурсні центри, фотографи за ініціативи громадської організації «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей» Сонячні діти Херсонщини» за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації.

   17 вересня з нагоди відзначення в Україні Дня батька розгорнуто виставку-рекомендацію «Батько - це той, хто вчить дитину, як тарувати дорогу у великий світ».

   Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: біографічну галерею «Дитячі мандри творами М. Коцюбинського» для учнів 3-а класу ліцею № 7, майстер-клас в техніці оригамі «Органайзер із паперу своїм руками» для п'ятикласників ліцею №4, літературну вітальню «Велет України з вінницької колиски» для семикласників КЗ «Вінницька гімназія 24», виставку «Незрадлива дочка українського народу» до 95-річчя з дня народження Алли Горської - художниці, монументалістки, діячки правозахисного руху.

Вінницький обласний краєзнавчий музей

   У музеї триває презентація виставок «України щит», дитячого малюнка за результатами обласного конкурсу візуального мистецтва «Шлях до Перемоги», «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського», «Душа в місті Марії».

   17 вересня відбулася виставка «Микола Битинський – український патріот, геральдист, митець» у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармелюка.

   22 вересня до днів Європейської спадщини реалізовано інтерактивну екскурсійну програму «Дорогами минулого. Шляхи та засоби пересування від найдавніших часів» у рамках заявленої теми «Маршрути, мережі та зв’язки». Захід організовано спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

   Упродовж тижня проведено: майстер-класи на тему середньовічної історії краю (у рамках програми психологічної реабілітації поранених військовослужбовців) у Немирівській територіальній громаді та «Малюнок на склі від Віктора Косаківського» у рамках програми «Заходи вихідного дня»; проведено курси підвищення кваліфікації: «Розвиток історико-культурного потенціалу та туристичного ресурсу музейних закладів. Кадровий менеджмент» спільно з Вінницьким обласним навчально-методичним центром галузі культури, мистецтв та туризму; кураторські екскурсії виставкою «України щит» для учнів Вінницьких ліцеїв.

Вінницький обласний художній музей

   17 вересня відбулась освітня програма «Він іде» до 160-річчя від дня народження   М. Коцюбинського для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці».

   20 вересня відбулися освітні програми «Цілком нетаємно» до Дня партизанської слави України для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» та «Вінницька обласна бібліотека» до Всеукраїнського дня бібліотек для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці».       

   Упродовж тижня проведено заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; виставку живопису українських митців сер. ХІХ- ХХІ ст. «Європейські шляхи українського мистецтва» до Днів Європейської спадщини у Вінниці 2024; екскурсії в рамках Днів Європейської спадщини у Вінниці 2024, спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму ВМР.

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

   Впродовж тижня працювало 4 виставки: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля».

 Вінницький обласний центр народної творчості 

     17 вересня відбувся виїзний семінар з вокально-хорового мистецтва на базі Центру культури і дозвілля Ямпільської міської ради.

   18 вересня проведено майстер-клас з традиційної ручної вишивки за участю Шпак-Косаківської Наталі ЗМНТУ.

   20 вересня взято участь у вшануванні пам’яті українського композитора     П. І. Ніщинського у с. Ворошилівка Гніванської ТГ.

   Проведено атестацію аматорського фольклорного ансамблю «Вишківчанка» на предмет підтвердження звання «народний аматорський» Вишковецького СБК Брацлавської селищної ради.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

   16 вересня відбувся показ українського фільму «Коза Ностра. Мама їде» в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» у молодіжному центрі «Квадрат».

   21 вересня проведено медичний форум «Про здоров'я» до Дня фармацевтичного працівника України.

Вінницький академічний обласний театр ляльок

   18-21 вересня колектив театру взяв участь у відкритому театральному фестивалі «Scene-Fest» у м. Кропивницькому, який проводився у рамках відзначення 85-річчя заснування Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. У рамках фестивалю відбувся показ вистави «Пастушка і Сажотрус».

   21 вересня проведено виставу «Попелюшка» на стаціонарний сцені театру.

   22 вересня відбулися гастролі Херсонського академічного обласного театру ляльок. Для глядачів представлено дві різножанрові вистави «Рятівник квіткової галявини» та «Чорний півень».

   Протягом тижня здійснено показ вистав: «Веселе мишеня», «Веселі ведмежата» для вихованців закладів дошкільної освіти м. Вінниці.

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

   17 вересня відбувся концерт «Червона Рута - квітка кохання» ансамблю солістів філармонії «Експромт».

   19 вересня проведено концерт «The best Evropean song» у виконанні Подільського камерного хору «Леонтович-капела».

   22 вересня на Європейській площі м. Вінниці відбувся концерт академічного камерного оркестру «Арката» з програмою «Хіти минулих століть».

 Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

   17 вересня відбулась виставка-портрет «Поет української інтелігенції» до 160-річчя від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського, українського прозаїка, громадського діяча.

     Упродовж тижня проведено: виховну годину «Небезпечні розваги дітей»; відеопрезентацію «Ми за чисте довкілля» до Національного плану дій з охорони навколишнього природнього середовища на період до 2025 року; відеоурок «Хай буде мир віднині і довіку» до Міжнародного дня миру; перегляд літератури «Пішли в похід, ввійшли в легенди» до Дня партизанської слави.

Тульчинський фаховий коледж культури   

   19 вересня взято участь у І Фестивалі дитячо-юнацьких, молодіжних та незалежних театрів «FrancoFest» у м. Коломия.

   Упродовж тижня проведено виховні години: «Електронна книга в моєму житті до Міжнародного дня читання електронних книг, «Україна бажає миру» до Міжнародного дня миру, «Тих днів не змовкне слава» до Дня партизанської слави України.

Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму      

   17 вересня закінчилося навчання з підвищення кваліфікації працівників культури області. Тематика навчання: «Діти в бібліотеці: інноваційні форми роботи. Культурні практики арт-терапії. Профілактика булінгу». Категорія: бібліотечні працівники, що обслуговують дітей.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

   17 вересня відбулися семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів Ямпільської територіальної громади у КЗ «Ямпільський міський ЦКД» Ямпільської міської ради та творча зустріч «Моє село - частинка України» до Дня громади у філії Центру культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради с. Хиженці.

   Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи з нагоди відзначення Дня Миру: майстер-класи «Голуб миру» з виготовлення листівок (КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради, КЗ «Центр культури та дозвілля Крижопільської селищної ради»); культурно-мистецьку акцію дитячої патріотичної пісні «Вслухаймося в пісню щиру… Вустами дітей благаємо миру» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Калинівської міської ради, КЗ «Центр культури і дозвілля Самгородоцької сільської ради»).

Моніторинг діяльності музейних закладів області

   За вказаний період створено 12 виставок: до Дня туризму «Стежками рідного краю» та «Спадщина майстрів – ремесло для всіх» (Бершадський краєзнавчий музей), «Хмільник у розрізі століть» та «Хмільник – моя маленька батьківщина» (історичний музей м. Хмільник), «Моя земля» (міський історичний музей м. Жмеринка), «Історія Тульчина у світлинах» та «Збережемо рідний Тульчин» (Тульчинський краєзнавчий музей), «Спортивний олімп Могилівщини» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський), «Життя та творчість  М. М. Коцюбинського» (Барський історичний музей), «Голуби миру, прилетіть на Україну» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району ).

   16 вересня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського відбувся Музейний форум «Коцюбинський 160».

   17 вересня у Шаргородському музеї образотворчого мистецтва проведено загальноміську виставку-конкурс тематичних композицій за мотивами творів М. Коцюбинського «Його слово стелиться барвінком…», проведеного в рамках літературно-мистецького свята «Він звав до сонячних висот…».

   Упродовж тижня музейними закладами області проведено: семінар «Музей у системі сучасних комунікацій» у Ямпільському музеї образотворчого мистецтва; пішохідну екскурсію «Стежками партизанської слави» та низку тематичних екскурсій до Дня партизанської слави для учнів ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 у міському краєзнавчому музеї Гайсинщини (м. Гайсин).

Моніторинг діяльності бібліотек області

   До 160-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського у бібліотеках області проведено культурно-мистецькі заходи: онлайн конференцію «Стежками Михайла Коцюбинського» та перегляд фільму «Тіні забутих предків» («Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), літературний вечір «Літературні обрії Михайла Коцюбинського» та виставку-ювілей «Великий майстер пера» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»), слайд-презентацію «Епістолярна спадщина Михайла Коцюбинського» та книжково-ілюстративну виставку «Митець світової слави» (КО «Шаргородська центральна міська бібліотека»); книжкові виставки: «Напоєний соками багатющої землі своєї» (Центральна бібліотека, м. Ладижин), «Великий майстер рідного слова» (КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради), «Все життя моє – в літературі» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Поет української інтелігенції Михайло Коцюбинський» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»), «Великий сонцепоклонник» (Райгородській філії КЗ Ситковецька публічна бібліотека Райгородської сільської ради), «Любив сонце, квіти і дітей» (КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області»), «Літературні обрії Михайла Коцюбинського» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради), «Михайло Коцюбинський – великий українець» (бібліотека-філія с. Порик Хмільницької міської ради), «Літературні обрії Михайла Коцюбинського» (бібліотека-філія с. Журавне КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради), «Поет української інтелігенції» (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»), «Поет української інтелігенції» (Іванівська сільська бібліотека); перегляд літератури: «Зачарований красою людською» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), «Літературне знайомство з творами Михайла Коцюбинського» (КЗ «Публічна бібліотека Козятинської міської ради»), «Сонцепоклонник української лiтератури» (КЗ «Публiчна бiблiотека» Літинської селищної ради), «Сторінками книжок великого сонцепоклонника» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); віртуальну виставку «Михайло Коцюбинський: все його життя в літературі» та виставку-портрет «Невмируща сила слова Михайла Коцюбинського» (Гайсинська центральна бібліотека), бесіду-інформацію «Михайло Коцюбинський – великий майстер художнього твору» (Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради); літературну вікторину «Ласкава зірка України» (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ); літературно-художню виставку «Михайло Коцюбинський – людина високої духовної культури» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради).

   З нагоди Дня усиновлення відбулися бібліотечні виставки «Хай у кожної дитини буде сім'я» («Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»), «Мрія кожної дитини – любляча та міцна сім'я» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), інформаційний куточок «День усиновлення – це свято людей з великим серцем» (КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради).

   До 565-ї річниці м. Бершадь, з часу першої письмової згадки Бершадською публічною бібліотекою Бершадської міської ради презентовано відеоролик – літературне турне «Бершадь в поезії».

   У КЗ «Публiчна бiблiотека» Літинської селищної ради, КЗ «Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради», центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, КЗ «Липовецька публічна бібліотека», КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради відбулися творчі зустрічі з письменницею, авторкою романів про війну, волонтеркою з Харкова Людмилою Охріменко.

    До Міжнародного дня миру та Дня миру в Україні проведено годину миру «Нам потрібне мирне небо» та книжкову виставку-заклик «Ми хочемо миру в рідній Україні» (Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради), тематичну годину «Щастя – це мир на землі» та книжкову виставку «Хай буде мир віднині і до віку» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради).

   Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі заходи: тренінг «Як розвинути стійкість до стресів у собі?», розроблено бібліографічний покажчик «Життя без коректур: тут і зараз» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); бесіду про ментальне здоров’я (Немирівська головна публічна бібліотека); заняття хобі-клубу «Світ дитячих фантазій» (Василівська бібліотека Ладижинської МТГ); проведено зібрання гуртка вишивання (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ).

   У рамках локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах» започаткованого Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради розкрито сторінки історії сімейного альбому Мостової (Маляр) Наталії Михайлівни с. Горишківка Томашпільської громади.