14 жовтня проведено презентацію книги Наталії Луценко «В традиціях подільських – коріння роду» (Стінопис Поділля. Подільський розпис) у Вінницькому обласному центрі народної творчості
15 жовтня відбулася виставка барської кераміки «Три площини Барської кераміки» учасників Всеукраїнської арт-резиденції. В експозиції виставки представлено 130 робіт, які представили 44 майстра з 11 регіонів України та Вінниччини (96 гончарних виробів, 14 картин та 17 світлин із зображенням керамічних виробів та майстрів Вінниччини).
17 жовтня проведено вечір вшанування «Щедрий ужинок Педагога» Євгенії Плішки – викладача-хормейстера Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Д. Леонтовича у Вінницькому обласному центрі народної творчості.
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. В. ОТАМАНОВСЬКОГО
Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: майстер-клас з малювання «Сансевієрія»; виїзний тренінг «Медіаграмотність. Розпізнання фейків та маніпуляцій» в межах реалізації мультидисциплінарного проєкту «Fit in Fakten» на базі ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» для студентів 2 курсу зі спеціальності «Агент з організації туризму. Адміністратор»; тренінг «Гендерна рівність і недискримінація як запобігання злочинності» (до Європейського дня боротьби із торгівлею людьми); презентацію «Національно-патріотичне, громадянсько-правове та естетичне виховання молоді – важливі складові формування успішного майбутнього держави» у межах інтелектуально-просвітницького проекту «На перетині культур».
Для користувачів бібліотеки організовано: тренінги «Мобільна грамотність» для людей старшого віку та ВПО (спільно з БО «БФ «Володимира Продивуса») та «Група самодопомоги»; майстер-клас «Оригамі – ефективний напрямок арт-терапії»; засідання клубу «Зустріч»; клуб з особистісного розвитку «Відродження», клуб вивчення англійської мови для початківців «English4Beginers», клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, клуб вихідного дня, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером; зустріч з фасилітатором групи самодопомоги ГО «ВКУПІ», лікарем Наталією Шаламай; перегляд літератури «Торгівля людьми: глобальний виклик сучасності» (до Європейського дня боротьби із торгівлею людьми); гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО, гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», година дозвілля «Бібліоспіви».
Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Горіховий Едем: це просто!», «Міцний альянс – історія НАТО», «Міжгалактична література» (до 65-річчя виходу науково-фантастичного роману «Едем» Станіслава Лема).
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ІМ. І. ФРАНКА
14 жовтня проведено онлайн-інформування про щорічний національний тест з медіаграмотності, який реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії, втілюється разом з програмою USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який втілюються IREX Ukraine за підтримки Посольства США.
15 жовтня відбулося перше установче засідання Вінницького осередку Товариства письменників і журналістів ім. Івана Франка, до якого ввійшли відомі українські письменники А. Веремій, О. Вітенко, С. Новицький та Т. Яковенко.
Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: бесіду «Хто боїться павуків?» для третьокласників ліцею № 7; квести «Таємниці книжкових лабіринтів» для семикласників ліцею №26 та «Чарівні двері до світу знань» для п'ятикласників ліцею №1; виставку книг «Творець парадоксальних смислів» для відвідувачів бібліотеки; мовну забавлянку «Майстерня слів» до Дня української писемності та мови для семикласників ліцею № 30.
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
У музеї триває робота виставок «України щит», «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського», «Гвардія опору», «Не мовчи».
17 жовтня відбулося практичне заняття № 2 «Ткацькі техніки» з циклу «ТАЄМНИЦІ ТКАЦЬКОГО РЕМЕСЛА ПОДОЛЯН» за участі студентів факультету історії і міжнародних відносин ВДПУ, музейників, майстрів.
Проведено екскурсію виставкою «України щит»: зустріч студентів І курсу історичного факультету ВДПУ із мамою Героя України, Героя Небесної Сотні Максима Шимка.
19 жовтня відбувся 7-й Лицарський турнір пам’яті Максима Шимка на площі Європейській, приурочений до Дня народження Героя Небесної Сотні, історика-реконструктора Максима Шимка. На заході проведено майстер-класи та лекції з середньовічної історії нашого краю.
Упродовж тижня проведено майстер-клас «Малюнок на склі від Віктора Косаківського» у рамках програми «Заходи вихідного дня» та інтерактивна екскурсія «Мамонт Вінні та його друзі: подорож у далеке минуле» для дітей 5-9 років. Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; мистецько-освітню програму «Вінницький митець Михайло Мігрін» для здобувачів ЗП (ПТ) О ДПТНЗ «Вінницьке ВПУ сфери послуг»; мистецькі майстер-класи «Жартівлива глина» зі створення глиняної іграшки для учнів КЗ «Вінницький технічний ліцей» та «Гніздечко» зі створення осінньої композиції з природних матеріалів в рамках музейної благодійної програми «Вектор доброчинності/Музей для всіх» для вихованців Вінницького навчально-реабілітаційного центру.
ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК «БУША»
Впродовж тижня працювало 6 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Дух свободи», «Українська паляниця».
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ
16 жовтня проведено атестацію на предмет підтвердження звання «народний аматорський» жіночого вокального ансамблю «Співаночки» Ободівського ЦКіД Тростянецької селищної територіальної громади.
Упродовж тижня проведено майстер-класи з традиційної ручної вишивки за участю заслуженого майстра народної творчості Наталі Шпак-Косаківської; участь в онлайн конференції з НКС, організованої ГО «Агенція «Креативна Сумщина»; розміщено в соціальних мережах анонси, прес-релізи та фоторепортажі заходів.
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ «ЩЕДРИК»
14 жовтня проведено теоретичні та практичні заняття з просторовим орієнтуванням незрячих до Міжнародного Дня Білої тростини на базі підприємства УТОС за участі інструкторів реабілітаційного центру «Поділля» М. Ливицького та Ю. Бабаєвої.
15 жовтня відбулися заходи у м. Моршин Львівської області до Міжнародного Дня Білої тростини за участі працівників ВОЦК «Щедрик».
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. М. К. САДОВСЬКОГО
Проведено 4 вистави: «Селфі зі Склерозом», «ШvЛ», «Бал негідників», «Смішні гроші».
ВІННИЦЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК
19 жовтня відбувся показ вистави «Рожеві хмари» на стаціонарній сцені театру.
Протягом тижня здійснено показ вистав: «Кошеня на ім'я Гав», «Півтори жмені» для вихованців закладу дошкільної освіти м. Вінниці, «Небезпечна пригода», «Гусеня» у територіальних громадах Вінницької області: м. Хмільник, м. Іллінці, смт. Вороновиця, с. Лука-Мелешківська.
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА
15 жовтня проведено концерти: “На вайбі з хором” Подільського камерного хору “Леонтович-капелла” для учнів загальноосвітніх шкіл м. Вінниці; ансамблю солістів “Експромт” для учнів загальноосвітніх шкіл м. Вінниці “Червона рута - квітка кохання”; “Блюз почуттів” за участю солістів та артистів філармонії.
17 жовтня відбувся концерт ансамблю солістів “Експромт” “Експромту-10”.
ВІННИЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА
Упродовж тижня проведено: виховні години «Звільнення Криму наближається завдяки ЗСУ»; тренінг зі студентами на тему «Інформаційна безпека в соціальних мережах»; майстер-клас «Робота над творами українських композиторів у молодших класах ДМШ».
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ
16 жовтня відбувся мистецький проєкт «Родіон Скалецький: душі пісенної криниця» здобувачів освіти (спеціальності «Туристичне обслуговування» та «МСКД» ІОТ «Народне пісенне мистецтво») та проведено лекції «Творча постать Р. Скалецького на тлі соціокультурного континууму Поділля ХХ століття».
Упродовж тижня проведено: зустріч студентів спеціальності «Менеджмент СКД» із Слотюком Петром - доцентом кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського; обласне методичне об’єднання викладачів зарубіжної літератури закладів фахової передвищої освіти Вінницької області; виховний захід «Поєдинок з життям» на тему: «Розвиток творчої компетенції здобувачів освіти, формування потреб творчого самовираження на заняттях зарубіжної літератури» з життя і творчості Ернеста Гемінгвея; урочисте вручення студентських та профспілкових квитків здобувачам освіти першого року навчання; онлайн-семінар «Оновлений перелік питань до критерії оцінювання якості освітньо-професійної програми у сері фахової передвищої освіти» за участю Наталії Вітранюк, начальника управління контролю та акредитації у сфері фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України.
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВ ТА ТУРИЗМУ
15 жовтня розпочалось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів викладачів класу струнно-смичкових інструментів мистецьких шкіл (віолончель, скрипка) в кількості 14 осіб.
ГРОМАДИ
МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ
Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: творчу акцію «Повертайся живим» волонтерської групи «Разом ми сила» (КЗ «Липовецький міський будинок культури»); майстер-клас «Краса створена з простого» (КЗ «Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради, філія с. Яришівка); благодійний концерт на підтримку ЗСУ «Дякую тобі воїне за життя» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради») та благодійний захід «Збережемо народні перлини - не загубимо ні краплини» в рамках фестивалю «Таланти рідного краю» (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної територіальної громади»).
МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЙНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ
За вказаний період створено 9 виставок: «Козацькому роду нема переводу» (Піщанський краєзнавчий музей), «Юні митці» (музей АТО, м. Гайсин), «Дорога подвигу лежить у вічність» до 80-ї річниці визволення України від нацистських окупантів (Бершадський краєзнавчий музей), «Мистецтво поколінь» та «Візії Івана Куцака» до дня художника (історичний музей м. Хмільник), «Поташня чарунка Поділля» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району), «Наш край – натхнення для творчості» та «Історичний феномен УПА» (краєзнавчий музей ім. У. Кармалюка, селище Літин).
До Дня художника України проведено «круглий стіл» «Творчий доробок літинських художників» в краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка (селище Літин).
Упродовж тижня музейними закладами області проведено: онлайн-семінар від фундації OBMIN на тему: «Музей як інституція: храм чи форум?» та лекцію Олени Верещагіної-Білявської «Творча постать Р. Скалецького на тлі соціокультурного континууму Поділля XX ст.» в рамках Всеукраїнського мистецького івент-проєкту «Родіон Скалецький: душі пісенної криниця» (Бершадський краєзнавчий музей); захід «День села», презентовано виставку «Кармалюкове – 474», показ німого історичного фільму «Кармелюк» (музей історії с. Кармалюкове).
МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК ОБЛАСТІ
До Дня художника у бібліотеках області проведено художню виставку «Мистецька палітра митців Літинщини» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради) та книжкову виставку «Вернісаж Українського живопису» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради).
До Всесвітнього дня хліба відбулися: віртуальна виставка «Хліб як молитва, хліб як життя» (Гайсинська центральна бібліотека), виховна година «Хліб – найбільший скарб на Землі» (Центральна бібліотека м. Ладижин), інформаційна година «Прислів’я про хліб» в межах циклу заходів «Жовтневі зустрічі в бібліотеці» (Северинівська сільська бібліотека-філія Ямпільської ТГ), виставка-вшанування «Хліб – життя, наше здоров’я. Хліб – усьому голова» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»).
Упродовж тижня в бібліотеках області проведено: книжкову виставку «Крізь призму історичного роману» (Гайсинська центральна бібліотека); годину історичної правди «Українська повстанська армія» та презентовано книжкову виставку «УПА – сила нескореного духу» до відзначення Дня створення УПА (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»); зібрання членів клубу за інтересами «Розмовляй українською» (Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради); виставку-візитівку «Літературна Німеччина» в межах проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); книжково-ілюстративну поличку «Україна – час Ради Європи» (Бершадська публічна бібліотека); виставку-портрет «Майстер парадоксів – Оскар Уайльд» присвячена 170-річчю від дня народження видатного ірландського поета, драматурга і прозаїка (Центральна бібліотека м. Ладижин); виставку-портрет «Письменник великого мистецтва» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); годину спілкування «Ментальне здоров’я: літературна терапія» та презентовано книгу віршів «Різна війна» Світлани Фоменко (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); тренінги для батьків «Батьківство без стресу» за підтримки програми чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Тема зустрічі «Дитячо-батьківська комунікація. Мова прийняття» (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки) та з профілактики професійного вигорання на тему «Психологічна стійкість» з психологом мобільної групи Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» Хмільницької міської ради).
До Європейського дня протидії торгівлі людьми відбулися: виставка-застереження «Торгівля людьми – глобальний злочинний бізнес» (Гайсинська центральна бібліотека); виставка-попередження «Розумій і протидій» (Барська публічна бібліотека); тематична виставка «Людина не товар» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); інформаційна зустріч з працівниками Бюро Безоплатної Правової Допомоги Пиндик Аліною та головним юристом сектору Любчик Лесею (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради).
В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради, презентовано фотографії з сімейного альбому Савчук Катерини Іванівни, село Яланець Томашпільська ТГ.