ВІДДІЛ ВИЩОЇ, ПРОФЕСІЙНОЇ, ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКИ
24-25 жовтня у Донецькому національному університеті ім. В. Стуса пройшла конференція, приурочена співробітництву баварських та українських ЗВО в галузі гуманітарних наук на тему «Multilingualism, digital humanities, digital education, and other topics», організованій BAYHOST. Її учасником стала в.о. декана факультету іноземної та словʼянської філології, доцент кафедри романо-германської філології та зарубіжної літератури Олена Білецька.
Цими днями проходять Дні кар’єри ЄС в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса: панельна дискусія: EUkraine: молодіжна політика як драйвер євроінтеграції.
Чотирьом науковцям Вінницького національного аграрного університету призначено стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Двоє науковців ВНАУ пройшли успішну атестацію наукової роботи за попередній період та їм продовжено виплату стипендії – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри рослинництва та садівництва, доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства Ганна ПАНЦИРЕВА, доктор філософії з галузевого машинобудування, старший викладач кафедри інженерної механіки та технологічних процесів в АПК Сергій БУРЛАКА. І ще двоє молодих вчених пройшли попередній відбір претендентів, отримавши високі результати оцінювання та були рекомендовані стипендіальною комісією на призначення стипендії – доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності Інна ГОНЧАРУК та кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Валерій ГРАНЯК. Нарахування та виплата стипендії проводиться з листопада 2024 року по квітень 2025 року. На здобуття цієї стипендії можуть висуватися наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, інші молоді вчені наукових установ, організацій, закладів вищої освіти. Обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендентів вагомих наукових результатів, а також можливість проводити наукові дослідження, здійснювати актуальні науково-технічні розробки.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
06 листопада відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області, з метою підвищення власної компетентності із запобігання і протидії домашньму та гендерному насильству, у Вінницькому обласному молодіжному центрі "Квадрат" для фахівців психологічної служби ЗП(ПТ)О було проведено симуляційну бізнес-гру з проєктного менеджменту "Криголами: настільна гра зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому насильству". На базі трьох локацій працювали досвідчені фасилітаторки: ПП ВМЦСС Олена Гудимова, ПП ДНЗ ЦПТО №1 м. Вінниці Ольга Гаджук, СП ВПУ №11 м. Вінниці Вікторія Капріца. Соціальні педагогині мали змогу проаналізувати і засвоїти всі етапи змін соціальних норм, пов'язаних із явищем насильства у громадах, для того аби успішного створювати нові проєкти із даної тематики та втілювати запропоновані ініціативи у своїй діяльності. Лілія Короленко, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області, ознайомила всіх присутніх з наявними сервісами, послугами та методичними рекомендаціями і практичними порадами щодо надання допомоги
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
04 листопада підведено підсумки обласного патріотичного проєкту «Словом до єдності та перемоги» для здобувачів освіти, членів бібліотечних активів, гуртків та об’єднань, бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в межах відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.
Всього на розгляд журі було подано 27 робіт у наступних номінаціях: «Голос нескореної душі», «Слово, що крила дає», «Відлуння серця – пам'ять поколінь», «Сила єдності», «З Україною в кожному серці: мистецтво Перемоги», «Воїни світла: взірці мужності та відваги».
У Патріотичному проєкті взяли участь 54 здобувача освіти з 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
05 листопада здобувачі КПК-1-24 групи ДНЗ "Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості" в межах співпраці відвідали Вінницький обласний художній музей, де ознайомилися з колекцією картин вінницького художника Олександра Рожкова – художника-монументаліста, члена Вінницької обласної організації Національної спілки художників.
05 листопада в межах співпраці з Вінницьким літературно-меморіальним музеєм імені Михайла Коцюбинського здобувачі освіти ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» пройшлися стежками садиби та виявили неабияку зацікавленість подробицями життя письменника.
06 листопада організовано вебінар на тему: «Мистецтво комунікації: як ефективно спілкуватися з вихованцями про фізіологічні зміни» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
07 листопада в межах співпраці з Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені В. Отамановського розпочато курс лекцій на тему: «Графічний дизайн. Платформа “Canva”» для бібліотечних фахівців.
07 листопада забезпечено участь вихованців Центру у презентації книги заслуженого журналіста України Василя Кізки «Подих янгола».
08 листопада організовано просвітницьку лекцію на тему: «Сексуальна освіта» за участю Олабіної Наталії, гінеколога дитячого та підліткового віку, лікаря ультразвукової діагностики КНП Вінницької міської клінічної лікарні «Центр матері та дитини» та медичного центру «Альтамедика» для вихованців Центру.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ СИСТЕМИ ОСВІТИ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
06 листопада у Вінницькій області в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, відбувся тренінг для освітян на тему: «Самоушкодження серед підлітків і молоді: Як діяти працівникам навчальних заходів».
Організатором заходу виступив Навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти Вінницької області, а метою тренінгу було поглиблення розуміння проблематики самоушкодження серед підлітків й молоді та покращення навичок надання психологічної підтримки у закладах вищої та фахової передвищої освіти Вінницької області .
Тренінг проведено в рамках українсько-норвезької програми співпраці у сфері охорони здоров’я «Health Cooperation with Ukraine», що входить до проєкту «Сприяння посиленню життєстійкості громад в Україні: превенція суїциду». Проєкт був розроблений Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія) у партнерстві з Центром психічного здоров’я НаУКМА та ГО «Асоціація фахівців з розв’язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки «Слова допомагають» (м. Київ).
Тренером виступила Анастасія Нагібіна, практичний психолог Навчально-методичного центру психологічної служби Вінницької області. Практичні психологи та соціальні педагоги — опановували теоретичні знання і практичні навички роботи з підлітками та молодю, схильними до самоушкодження. Особлива увага була присвячена алгоритму дій у кризових ситуаціях, що дозволяє педагогам ефективно й чітко реагувати на випадки самоушкоджувальної поведінки.